כותרת
> C;
1/1
ספורט

אימון לא שגרתי – כמה סוגי ספורט שיכניסו כיף לאימון

נהריה ספורטפורסם: 30.08.22 , 09:02ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

איך הפך שם לוחם גרילה יפני לספורט פופולארי בקרב ילדים, מבוגרים, גברים ונשים. איך הפכה תוכנית טלוויזיה לחלק מהמשחקים האולימפיים ואיך תוכלו גם אתם לרכוש מתקנים שונים ומיוחדים.

התוכנית המוצלחת שהתחילה ביפן

בשנת 1997 החלה משודרת ביפן תוכנית מציאות, ריאליטי, שבה המשתתפים נאלצו לעבור מסלול ובו מתקני ספורט שונים ומשונים ברמת קושי עולה. המתקנים מוצבים בגובה מעל בריכת שחייה ועל המתמודדים להימנע מנפילה לבריכה. בשנת 2009 עלתה לשידור התוכנית בארצות הברית ובשנת 2018 עלתה בישראל. שידור התוכנית בארץ חשף אנשים רבים לספורט ייחודי זה ורבים החלו לחפש מתקני נינג'ה כדי להתאמן עליהם. הספורט שהיה מוכר עד אז רק לציבור המתאמנים בטיפוס או במכוני כושר ייעודים, היה לפופולרי ביותר.

טירוף עולמי

התוכנית היפנית הציבה סטנדרטים חדשים והעמידה רף שאליו שואפים כל מתאמני הנינג'ה הנספרים בצורה עולמית. מתאמן אשר צולח את מסלול הנינג'ה בזמן הקצר ביותר מקבל הזדמנות לטפס על הר המידוריאמה ואם הוא עושה זאת בפחות משלושים שניות הוא מוכרז כנינג'ה עולמי. יובל שמלא זכה לתואר הנינגה הישראלי הראשון וה 16 בעולם בעונה הרביעית, לאחר שזכה בפעם השלישית בתוכנית וצלח את הר המידוריאמה ב-26 שניות. התהודה העצומה לה זכתה התוכנית יצרה ענף ספורט חדש ומצליח ואנשי הוועד האולימפי, המעוניינים ליצור התעניינות אצל צעירים במשחקים האולימפיים ובספורט בכלל, החליטו להכניס את הנינג'ה כחלק מתחרויות קרב ה 5.

ספורט פותח אפשרויות

תוכניות ריאליטי מייצרות גיבורי תרבות ובמקרה של ספורט הנינג'ה השפעתם החיובית גרמה לאנשים רבים להתחיל ולעסוק בספורט זה. נפתחו מתחמים ייעודים, מתקני נינג'ה הוצבו בפארקים, בגינות משחקים ונפתחו חוגים מקצועיים לעניין זה. נשים, גברים, ילדות וילדים נמשכו לנושא והחלו ללמוד ולהתאמן בנינג'ה. חלקם בעלי ניסיון ועבר ספורטיבי בטיפוס או כושר וחלקם ללא רקע בכלל.

מגוון מתקנים מקצועיים

חברות מקצועיות אשר עוסקות ומתמחות בנושא מתקני פארקים וגני שעשועים, נרתמו גם הן לטרנד הספורטיבי והחלו לייצר, לייבא להתקין ולתחזק מתקני ספורט ושעשועים בגינות ציבוריות ובפארקים בכל רחבי הארץ. כל זאת תוך הקפדה על התקנים הישראלים, על חוק הנגישות למען שילוב ילדים ואוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים שיוכלו ליהנות גם הם מהמתקנים ותורמת לקהילה באופן קבוע על ידי תרומת מתקני ספורט ומנוחה למקומות שונים.

מסלולים ומתקנים בשפע

הילדים נהנים ממגוון רחב של מתקנים המותאמים לכל גיל, אשר מיוצרים מחומרים שונים כמו עץ ומתכת, נצבעים בצבעים איכותיים שאינם רעילים וכל זאת בהתאמה לכל קבוצת גיל.

המתקנים הרבים משלבים את סגנונות המכשולים המוכרים מהתוכנית ומאפשרים למשתמשים בהם להתנסות באופן חוויתי ולהתאמן באופן מקצועי. כל מתאמן מטפס על המתקנים הללו ונהנו מהעובדה שהוא מצליח לעבור את כולם בפרקי זמן מהירים.

pixabay