כותרת
> C;
1/1
תרבות ופנאי

אירועי מרץ 2020 בהיכל התרבות נהריה המחודש ע"ש משה אהרון

נהריה תרבות ופנאיפורסם: 19.02.20 , 13:39ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

יום שלישי 3.3.20 בשעה 20:00 קונצרט תזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית, עולם הקלאסיקה של מאסטרו אלבז

בקונצרט זה נפגיש בין שתי אסכולות מוזיקליות בתקופה הרומנטית - הסגנון הרוסי הלאומי בכתיבתו של צ׳ייקובסקי אל מול הסגנון הצרפתי המושפע מהאידיאלים של המהפכה הצרפתית בכתיבתם של סן-סאנס וביזה. החיבור בין שתי האסכולות הסגנוניות הללו יתבצע בידי הכנר הישראלי והבינלאומי הצעיר אסי מתתיאס, שיציג את ההבדלים הסגנוניים בביצוע הסרנדה המלנכולית מאת צ׳ייקובסקי בחלק הראשון ומנגד - המבוא והרונדו קפריצ׳וזו מאת סן-סאנס בחלק השני.נסיים את הקונצרט בסימפוניה ב-דו מאת ביזה, שאותה הלחין בהיותו בן 17 ואשר מעולם לא זכה לשמוע.

מנצח: שמואל אלבז | סולן: אסי מתתיאסכינור

פיוטר צ'ייקובסקי: סרנדה לכלי קשת

פיוטר צ'ייקובסקי: סרנדה מלנכולית, אופ' 26

קמי סן-סאנס: מבוא ורונדו קפריצ'וזו

ג'ורג' ביזה: סימפוניה ב-דו.

אירוע מרכזי, יום האישה 2020 מופע של מירי מסיקה (כל הכרטיסים למופע אזלו)

הצגת תאטרון נשים קהילתי "לחיי החיים" במסגרת חמישי בשלייקס, יום חמישי 12.3.20 בשעה 11:00

קומדיה מרגשת, העלילה מתרחשת אי שם בהרי אוזבקיסטן במסגרת טיול נשים הנקרא: "מלכות המדבר". לפני שנתיים ,החליטה קבוצה של תשע נשים נהרייניות לשבור שגרה ולנסוע לטיול אתגרי מעלה אזרבייג'ן, פינת קצה העולם....עזבו משפחות ,עבודה, שגרה והגיעו לאחד המסלולים הכי יפים על כדור הארץ... לאחר מספר ימים בודדים שרק התחילו הבנות את הטיול ,נתקעו בערוץ נחל עם הג'יפ. השעה 19:00 והנהג המלווה מחליט לעזוב את הקבוצה וללכת לכפר הכי קרוב לשם (15 שעות הליכה) בכדי להזעיק חילוץ...לא נותר להן אלא לבלות את הלילה במקום מנותק מכל תקשורת לעולם .עם מעט מאוד מזון, אך עם כמה בקבוקי וודקה. עכשיו בואו נראה את התמונה ,ג'ונגל בלתי מזוהה ,צעקות ונהמות נמרים אל תוך הלילה, במהלך הלילה הן מוצאות עצמן מדברות ומספרות על חייהן, כל אחת מנקודת מבטה. המונולוגים חלקם נכתבו על ידי השחקניות, וחלקם הומצאו עבור חלק מהשחקניות. כתיבה ובימוי : אייל בוחבוט בהשתתפות השחקניות, השמות לפי סדר א-ב': אורנה בן שלוש, אתי בראל, צביה זוגלובק, לאה יניב, לאה כץ, דבורה ליבר, אורלי מרדכי, שוש סלע, עדה ריבוח.

יום שישי 20.3.20 בשעה 09:00 סרט הקולנוע "ולקחת לך אישה"במסגרת אירועי יום האישה 2020

מוצ"ש 21.3.2020 בשעה 20:30 סרט הקולנוע "מתחיל מחדש" דרמה

ג'ו ואר – עיתונאי ספורט מצליח מתאלמן מאשתו והופך בעל כוחו לאב חד הורי לשני בנים. הדרך היחידה בה הוא מאמין שיוכל להשיב מעט הנאה לחייהם של בניו היא להגשים את כל הבקשות והחלומות שלהם. התוצאה היא סגנון חיים בזבזני, אינסטינקטיבי וחסר אחריות. בקצב שבו הדברים מתנהלים, המשפחה נמצאת על סף אסון נוסף בו לא תוכל לעמוד. זהו סיפור על משפחה המתמודדת עם משבר ואובדן, אך גם סיפור על האהבה חסרת הגבולות בין הורים לילדיהם ובין ילדים להוריהם. כל אחד מחברי משפחת ואר, כולל ג'ו עצמו, יוצא במהלך הסרט למסע התבגרות בלתי נמנע. במאי: סקוט היקס שחקנים / שחקניות: קלייב אוון אמה בות' לורה פרייזר ג'ורג' מקיי ניקולס מק'נולטי ג'וליה בלק כריס הייווד.

יום ראשון 22.3.20 בשעה 17:30 הצגת ילדים - מעשה בחמישה בלונים בכיכובו של יובל המבולבל

הצגה ע"פ סיפור הרב מכר מאת מרים רות פסגת הקלאסיקה הספר הכי פופולארי, הנמכר והאהוב ביותר בכל הזמנים עכשיו על הבמה, בכיכובו של יובל המבולבל, שחקנים ורקדנים נוספים. מחזמר מושקע, מדהים ואיכותי עם כוכב הילדים והספרים של ישראל. כתיבה ובימוי: יובל שם טוב ושיראל אשרוב משך הצגה: שעה ו-20 דקות, כולל הפסקה, רכישת כרטיס הכרחית לילד בכל גיל, מומלץ לגילאים 2 - 7

הצגת תאטרון "השיבה" התאטרון הקאמרי ימים שני- חמישי 23-26.03.20 בשעה 20:30, מוצ"ש 28.03.20 בשעה 21:00 במסגרת אירועי יום האישה 2020

מחזה ובימוי: איה קפלן בהשראת סיפור חייה של יהודית הרמן וסיפורי כתות מהארץ ומהעולם משתתפים לפי סדר א-ב : רות אסרסאי, כרמל בין, נטע גרטי, אורי זיו-גדניר/ מארק קרוגליקוב, שמואל וילוז'ני/ אוהד שחר, אבי טרמין, מיה לנדסמן, נועה מטרסו/ אמילי מלשיבה, עידו מרקוביץ', אסף סלומון/ גלעד שמואלי, אודיה קורן, עברי שי.

לפני 17 שנה ברחה נועה הצעירה מהקיבוץ האמיד בו חיה עם הוריה ואחותה, הצטרפה לכת בהנהגתו של אביהו תשבי, ונעלמה. כעת, יום אחרי מבצע גדול בו השתלטה המשטרה על הכת ועצרה את אביהו, נאלצת נועה לשוב עם חמשת ילדיה לבית הוריה בקיבוץ. נועה המומה וזועמת על כך שנתלשה מעולמה המוגן ונחבטה חזרה למציאות ממנה ברחה. היא נאלצת להתמודד לראשונה עם השדים שבעברה, להתעמת עם משפחתה, ללמוד עובדות חדשות ומטרידות על חייה ולעמוד בחקירות חוזרות ונשנות של צמד בלשי משטרה החושדים כי היא מחפה על פשע נורא שהתרחש בכת. *אין קשר בין הדמויות והאירועים שבמחזה לבין דמויות ואירועים מן המציאות.

יום שני 30.3.20 בשעה 20:30 אום כולת'ום, המחזה המוזיקלי עטור השבחים בכיכובה של גלית גיאת, במסגרת אירועי יום האישה 2020

מחווה לדיווה האולטימטיבית, המחזה המוזיקלי עטור השבחים של תיאטרון יפו בכיכובה של גלית גיאת ובבימויו של יגאל עזרתי

משתתפים : גלית גיאת, חאולה חאג'-דיבסי, ג'ורג' אסקנדר, אייל סלמה, עלא אבו עמרה, תמר בר-גיל.

המחזה, על פי רב המכר "אום" מאת סלים נסיב בעיבודם של יגאל עזרתי ועדן אוליאל, מגולל את סיפורה של הזמרת המצרייה, "קולה של מצרים", אשר הפכה לסמל חוצה גבולות ותרבויות בשילוב מיטב להיטיה. זהו מחזה מוזיקלי המספר על מהלך חייה של האגדה אום כולת'ום, החל מהופעותיה הראשונות מחופשת לנער, דרך מסלול עלייתה לצמרת, במקביל למאבקים פוליטיים ותרבותיים במצרים, בשילוב עבודות וידאו עם צילומים מקוריים מהתקופה, ממצרים ומהקולנוע הערבי. "אום כולת'ום" הוא מחווה לדיווה האולטימטיבית של המוזיקה הערבית. תרגום שירים: מחמוד אבו ערישה ולטיף ברטוב. עם: אריק משעלי, ג'ורג' אסקנדר, חאולה חאג'-דיבסי, עלא אבו עמרה, תמר בר-גיל. תיאטרון יפו הינו במת תיאטרון ואמנות למפגש בין-תרבותי המעודד היכרות הדדית וקירוב בין תרבות עברית, ערבית ומזרח-תיכונית, בכבוד הדדי ומתוך אמונה בדרך של פיוס ושלום.

יום שלישי 31.3.20 בשעה 20:00 קונצרט תזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית, אוצרותיה של התזמורת וכריסטיאן לינדברג

כריסטיאן לינדברג: מנצח סולנים: אלה נדב ואלעד אואקרט- בסון, קונסטנטין סוקולוב - צ'לו מיכל טיקוצקי – חליל, שריג גיא וטל כץ – חצוצרה, איגור סטרווינסקי: תרועה לתיאטרון חדש וולפגנג אמדאוס מוצרט: רונדו מתוך רביעייה מס' 1 ב-דו מג'ור לחליל ולכלי קשת יבגני לויטאס: קונצ'רטינו לתזמורת קאמרית (בכורה עולמית) יוהן באטיסט ואנהל: קונצ'רטו לשני בסונים ולתזמורת, פרנץ שוברט: סונטת ארפג'יונה בעיבוד לצ'לו ולכלי קשת, מוריס ראוול/לויטאס: בולרו (בכורה עולמית).