כותרת
> C;
1/1
ספורט

אלוף ישראל בפיתוח הגוף ללא חומרים אסורים- מנהריה

נהריה ספורטפורסם: 06.06.22 , 14:29ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

אביב ממו(24) , מנהריה אלוף ישראל בפיתוח גוף טבעי לשנת 2022.

באליפות ישראל השתתפו 120 מתחרים בקטגוריות שונות, בקהל היו 900 צופים, האולם היה מלא עד אפס מקום, האווירה הייתה מחשמלת.

אביב ממו, בן לאילן (קיוסק אילן ליד מאפיית אריאל של אבישי) בשד' הגעתון וזיווה מאמנת פילטיס וספינינג, יליד נהריה, הבן השלישי מתוך ארבעה ילדים.

למד ביסודי בגולדה, ב-6 שנתי, בית ספר למנהיגות ומצוינות שחקים, סיים בגרות מלאה מתמטיקה ואנגלית 5 יחידות.

"כפי שהשקעתי בלימודים כך שאפתי לשלמות בספורט".

חשוב להדגיש ללא חומרים ובצורה טבעית.

"אני מאמין שאדם שהוא חדור מטרה וממוקד עם עבודה קשה יכול להגיע להכל".

כיצד התחלת בתרבות פיתוח הגוף, ומה היה הגורם שהניע אותך?

"בילדותי אהבתי מאוד לשחק משחקי מחשב מהבוקר עד הלילה בעיקר בחופשים ובחגים כשלא היה בית ספר, אמי, זיווה ממו, השפיעה בחינוכי לתרבות הספורט.

אמא מאמנת ספינינג ופילטיס, תמיד אמרה שאני צריך להזיז ולהניע יותר את הגוף, היא לא אהבה שאני יושב על כסא כל היום.

לאחר מספר ניסיונות שכנוע החלטתי להתחיל להתאמן, בערך בגיל 12.

בשנה הראשונה באימוני 'בליץ' של 10-15 דקות בסלון בבית, שכיבות סמיכה, סקוואטים וכפיפות בטן, בין משחק מחשב אחד לשני, כל חברי במשחקי המחשב ידעו שהגיעה השעה ומחכים לאביב, שמתאמן 10 דקות וחוזר למשחק נוסף, 3 שנים באימוני משקל גוף בטיילת נהריה שם הקמתי קבוצה לא קטנה של מתאמנים ולאחר מכן נרשמתי למכון כושר עד היום, כ-6 שנים במכון.

במשך הזמן התקרבתי לתחום, הסקרנות הביאה אותי לקרוא ולהתמקצע: למה, איך וכמה, קראתי מחקרים באינטרנט, איך לפתח שריר, מה לאכול אחרי אימון, בהמשך דברים יותר ויותר מורכבים.

אני מאמין שידע זה כוח, וצריך הרבה ממנו אם רוצים להיות הכי טובים."

"לאחר שחרורי מהצבא נרשמתי וסיימתי קורס כושר ב'וינגייט' כמצטיין הקורס עם 4 הכשרות: אימוני ילדים, אימוני רצועותTRX, הדרכת חדרי כושר ואימון הגיל השלישי.

הגעתי עם בסיס וידע נרחב, אך עם ראש פתוח ורצון ללמוד, זו הגישה שלי בחיים, אפשר ללמוד מכל אחד ומכל דבר, וכמה שיותר ידע יותר טוב.

יש משפט שאומר ״כל מאמן צריך מאמן״.

את תהליך ההכנה לתחרות אני מבצע תחת ליווי של קובי יפרח - מר יוניברס בפיתוח גוף, ובין המאמנים המקצועיים ביותר שאני מכיר.

מי שממשיך להשפיע עליי היא אמי, שמלווה אותי ובעבר נתנה לי תרגילים מאתגרים ותמיד דחפה אותי למעלה, צמודה אליי בכל שלושת התחרויות שהתחריתי בהן, ועד היום.

כיום אני מאמן אישי, מלווה מתאמנים לכל מטרה שהיא בליווי אונליין או פרונטלי, אני מבצע עם המתאמן מעקבי התקדמות בדו״ח excel שבועי ואנחנו יחד מנתחים את ההתקדמות ומשתפרים על מנת להשיג את היעדים שאנו מציבים בפגישות שלנו.

סדר היום שלי, מתעורר לאחר שינה של לפחות 7 שעות, ממליץ לישון כמות מספקת גם ללא קשר לתהליך פיתוח גוף, זה חיוני ובריא לתפקוד השוטף שלנו ביום יום.

שוטף פנים מצחצח שיניים ויוצא להליכה קצרה על חוף הים עם בקבוק מים, בהליכה אני חושב על כל מה שיש לי לעשות באותו היום ועל איך אני מפיק ממנו את המיטב.

חוזר הביתה, אוכל ארוחת הבוקר.

מתחיל לעבוד: פגישות ייעוץ, אימונים אישיים ותמיכה אונליין עם לקוחות שנמצאים בתהליך ליווי אם זה חיטוב הגוף או עלייה במסת שריר, לכל אחד יש תכנית שמותאמת באופן אישי.

לפני אימון אוכל ארוחה, שותה אספרסו קצר ויוצא לאימון היומי, אוזניות, ובקבוק מים תמיד איתי, מתחיל בעבודת כוח ומסיים באירובי, כשעה וחצי אימון ללא הפסקות וללא הסחות דעת.

בערב אני נהנה ממשפחתי, לשתף מה עבר עליי במהלך היום ולשמוע גם מה עבר עליהם.

המשפחה תומכת מאד, הם צפו בהתפתחות שלי בחיטוב הגוף וכיצד אני רוכש ידע ומתמקצע ואז החלו להיוועץ בנוגע לתהליך כשהם רוצים לרדת במשקל / למצק , לחטב, או כאשר הם רוצים לחיות אורח חיים בריא.

רוב חבריי מתאמנים ומבינים את התהליך, כולם מפרגנים ותומכים פה אחד.

התמיכה ברשתות החברתיות גדלה לאחר שלושת הזכיות שלי בעונת התחרויות הזו, יש לציין שזו השנה הראשונה שאני מתחרה.

המון עוקבים חדשים והמון תגובות ופרגונים עם מילים מחזקות וטובות.

תחרות פיתוח גוף מחולקת לבנים ובנות, יש בה שלוש קטגוריות והם: קטגוריה של נערי חוף - בה המתחרים לובשים מכנסי גלישה, השופטים מסתכלים על גוף שמתאים ״לחוף הים״, חיוך ופחות גוף מסיבי מאוד (לכן הרגליים גם מוסתרות ע״י המכנס).

ישנה קטגוריה שנקראת ״קלאסיק פיזיק״ - בה המתחרים לובשים בגד ים בסגנון ספידו, בצבע שחור בלבד, בקטגוריה הזו השופטים יחפשו פיתוח גוף מעודן, לא מסיבי מדי, פרופורציות בין גוף תחתון לעליון וגוף שכיף להסתכל עליו.

הקטגוריה השלישית הינה ״פיתוח גוף” או באנגלית “BodyBuilding” - בקטגוריה הזו אני השתתפתי, בה המתחרים לובשים תחתון מינימלי, בשלל צבעים, ומציגים את מלוא גופם, המטרה בקטגוריה הינה להיות שרירי בכל הגוף ללא יוצא מן הכלל, משורטט, חטוב מאוד או בשפת הענף ״גזור״, ולהציג את גופם על הבמה ב-12 פוזות קבועות מראש בצורה הטובה ביותר.

לקטגוריות הנ״ל ישנן תתי קטגוריות, אשר בהן יחולקו המתחרים לפי גילאים / משקלים / גבהים, בהתאם לחוקים של כל איגוד ובהתאם לכמות ונתוני המתחרים.

לדוגמא, קלאסיק פיזיק עד 1.75 או פיתוח גוף עד משקל 80 ק״ג וכו׳

בכל תת קטגוריה ישנם דירוגים, מקומות ראשון עד שלישי, המקום הראשון מכל תת קטגוריה ימשיך ויתחרה באותו הערב מול כל המקומות הראשונים משאר תתי הקטגוריות, על תואר שנקרא ״אלוף האלופים״, מי שיזכה בתואר הנ״ל יקבל כרטיס ״מקצוען״ של האיגוד, ויזכה באפשרות לייצג את ישראל בתחרות העולמית בלאס וגאס.

בתחרות האחרונה, בהיכל התרבות כפר סבא, תחת האיגוד המכובד WNBF אשר דוגל בפיתוח גוף ללא שימוש בחומרים אסורים, סטרואידים אנבולים או כדורים למיניהם והוא האיגוד המרכזי בעולם לפיתוח גוף טבעי.

אביב ממו התחרה בקטגוריית פיתוח גוף.

זכה במקום הראשון בקטגוריה של ״פיתוח גוף מעל גיל 21״ והגיע לבמת אלוף האלופים בהמשך הערב, שם התחרה מול 3 נוספים אשר זכו במקום ראשון בתת הקטגוריה שלהם.

אביב נבחר להיות אלוף האלופים בפיתוח גוף טבעי לשנת 2022 מכל השלושה.

"זכיתי בגביע ומדליה מפוארים, באבקת חלבון של חברת ALFA, מארז חטיפי חלבון של BETTER Future, סט משקולות לאימון ביתי Sela Fitness, וכמובן בכרטיס המקצוען אשר מקנה לי אפשרות להתחרות בעולם ובתואר “WNBF PRO” . מקצוען של האיגוד.

עדיין לא השתתפתי בתחרויות בינלאומיות, זאת עונת התחרויות הראשונה שלי כמפתח גוף, וכעת לאחר הזכייה שלי בכרטיס המקצוען זה מקנה לי השתתפות בתחרות העולמית שתתרחש בחודש נובמבר בארה״ב.

לאחר שזכיתי בתואר אלוף האלופים לפיתוח גוף טבעי ללא חומרים אסורים כאן בישראל, השאיפה שלי היא לזכות במקום הראשון בתחרות העולמית שמתקיימת בסוף כל שנה בלאס וגאס, לשם כך נדרשת השקעה בלתי רגילה, הרמה בתחרות העולמית היא מאוד גבוהה, ואני לגמרי מאמין בעצמי ומתכוון לעשות את המקסימום כדי להשיג את המטרה שלי".

צילום: איתי אביטן
 

 

צילום: איתי אביטן
 

 

צילום: איתי אביטן
 

 

צילום: איתי אביטן