כותרת
> C;
1/1
נהריה

אנשים טובים באמצע הדרך

נהריה נהריהפורסם: 11.04.19 , 10:41ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

יום המעשים הטובים, שצוין השנה ביום שלישי, 2.4, התפרס במרכז הרפואי לגליל שבנהריה על פני שבוע שלם, ובמסגרתו הגיעו למרכז הרפואי נציגים מארגונים, עמותות ובתי ספר שונים, במטרה לשמח את המאושפזים, תוך שהביאו להם שלל מתנות ופינוקים.

השבוע נפתח ביריד מיוחד, תחת הכותרת "יריד נתינה", שנערך בלובי המבנה הכירורגי וכלל דוכני מכירה של עבודות, אשר נוצרו ע"י עמותות של אנשים עם צרכים מיוחדים ובתי ספר שונים.

מבקרים רבים ביקרו ביריד, שכל הכנסותיו קודש למען העמותות ובתי הספר, כחלק מהתרומה לקהילה.

ביריד נמכרו פריטים שונים וייחודיים שנוצרו ע"י תלמידי ביה"ס לחינוך מיוחד אילנות שבנהריה, בהובלת המנהלת רותי פיסחוב; עמותת "כוונים", המפעילה קשת רחבה של תוכניות עבור צעירים ובוגרים עם מגבלות; "בית מרים" - מרכז יום לנכים (איל"ן חיפה); עמותת "שווים" - עמותה לשיקום תעסוקתי ובית הדיור המוגן "בית אליעזר", בית אבות סיעודי במעלות-תרשיחא, שדייריו הכינו את התוצרים.

במהלך האירוע ביקר ביריד מנהל המרכז הרפואי, ד"ר מסעד ברהום, שהתעניין בעמותות ובדוכנים השונים.

ד"ר ברהום הדגיש, כי המרכז הרפואי פועל רבות למען הקהילה בגליל אותה הוא משרת, במגוון פעילויות ואירועים, והוסיף כי שמח מאוד לארח את יריד הנתינה.

מי שעוד התפנקו ביום המעשים הטובים הן היולדות שבמרכז הרפואי לגליל, שנהנו מהפתעה נעימה וטעימה, אותה יזם סניף רגבה של מסעדת ג'פניקה, בהובלת הזכיין ומנהל המסעדה, מאור חיימוביצ'י, ושותפו הדר שרף.

מנהלת מחלקת שירות ברשת הארצית של ג'פניקה, נועה לוין, ומנהל מחלקת משלוחים, אופיר בן שמחון, הגיעו למחלקת היולדות עם מגשים עמוסים בסושי, יחד עם חטיפי בטטה אסיאתיים משובחים, אותם העניקו ליולדות.

בסניף רגבה הכינו במיוחד את המטעמים עבור יולדות המרכז הרפואי, שלאחר תשעה חודשים בהן התנזרו מסושי, נהנו להתפנק במנות המיוחדות של הסניף.

במקרה אחר הגיע צוות המרכז לבריאות הילד בנהריה, בהובלת המנהלת ד"ר מארי ברהום, למעון שקמה שבמרכז הרפואי, הכולל 40 תינוקות ופעוטות מגיל חצי שנה ועד גיל 3, בעלי עיכוב התפתחותי בדרגות שונות.

ששת אנשי הצוות, ובהם מנהלת המרכז, רופאי ילדים ואחיות, ערכו סיור במעון, בהובלת המנהלת קיקי טאנוס, וערכו פעילות משותפת עם חלק מהילדים.

צוות המרכז הביא כשי לילדים ציוד שכלל בין השאר צבעי ידיים, טושים ובועות סבון.

במעון שקמה הודו לצוות המרכז לבריאות הילד על התרומה והפעילות המבורכת.

בקניון נהריה דאגו, לרגל יום המעשים הטובים, לאסוף צעצועים מתושבי האזור, אותם תרמו למחלקת כירורגיית ילדים שבמרכז הרפואי.

את הצעצועים הביאו למחלקה מנכ"ל הקניון, ניסן פיינמן, מנהלת השיווק, עינת גדיש, וכן עידית פלד וגולי קולבייב מהנהלת הקניון.

פלד - שהינה קונדיטורית - אף צ'יפרה את הילדים וצוות העובדים בקאפקייקס טעימים מעשה ידה.

את נציגי הקניון קיבלה סגנית אחות אחראית, אינה בביונישב, שהודתה להם על התרומה וערכה עבורם סיור במחלקה.

באחד מימי שבוע המעשים הטובים הגיעו למרכז הרפואי הלהקה הצעירה והלהקה הבוגרת של ביה"ס למוסיקה, בניהולו ומיסודו של חנן עבדה, שערכה מופע עם מיטב השירים העבריים האהובים, להנאת המבקרים והמטופלים.

בנוסף, במהלך השבוע המיוחד הגיעו למרכז הרפואי תלמידים מבתי ספר שונים, שביקרו בעיקר במחלקות הילדים השונות ושימחו את המאושפזים.

בין השאר הגיעו לביקור תלמידים מבי"ס בכפר כיסרא סמיע, שערכו לילדים מופע בובות ומופע מוסיקלי, תלמידים מביה"ס התיכון אחווה בירכא, תלמידים מביה"ס הראשונים במעלות-תרשיחא, תלמידים מישיבת אביר יעקב שבנהריה וכן תלמידים מביה"ס לחינוך מיוחד אילנות.

במקרה אחר תרם המרכז הקהילתי כפר ורדים 16 מארזי כובעים יפהפיים למחלקת הפגייה שבמרכז הרפואי.

את הכובעים הקטנטנים סרגו מתנדבות מחוג הסריגה של מועדון גיל הזהב. מנהלת המרכז, ליאת בלכר, ורכזת יום מעשים טובים בכפר ורדים, עופרה קרסנטי, הגיעו ביום המעשים הטובים למחלקת הפגיה, שם העניקו את הכובעים לאחראית המחלקה, סווטלנה סירוטקין.

מנהל המרכז הרפואי, ד"ר מסעד ברהום: "אני מודה לכל נציגי הארגונים, העמותות ובתי הספר, כמו גם האנשים הפרטיים, שהציפו את המאושפזים בהמון אהבה, לרגל יום המעשים הטובים, שנמשך אצלנו שבוע שלם".

סושי לכל יולדת. נועה לוין ואופיר בן שמחון עם אחת היולדות 

צילום: רוני אלברט

 

תלמידים מבי"ס למוסיקה מופיעים במרכז הרפואי.  

צילום: רוני אלברט

 

יריד הנתינה  

צילום: רוני אלברט

 

צוות המרכז לבריאות הילד נהריה וצוות מעון שקמה.   

צילום עצמי

 

עובדות המרכז הקהילתי כפר ורדים וצוות האחיות עם הכובעים 

צילום: רוני אלברט