כותרת
> C;
1/1
עיריית נהריה

ארגון JNFנרתם לסייע בציוד לגני ילדים שנפגעו מהשיטפון בנהריה

נהריה עיריית נהריהפורסם: 06.02.20 , 11:08ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ארגון JNF מארה"ב, נרתם לסייע לגני ילדים שנפגעו בשיטפון שאירע בעיר בחודש שעבר. השבוע במיזם משותף ל-JNF ארה"ב, עיריית נהריה, אשכול רשויות גליל מערבי וזמן גליל מערבי, חולק ציוד חדש בגנים שנפגעו בשיטפון באזור שכונת שפרינצק ונהריה הירוקה.

JNF ארה"ב, הינו ארגון פילנתרופי גדול מאוד שתורם ופועל עם שותפים רבים בישראל בכלל, ובגליל המערבי בפרט. הארגון מקדם את חיזוק החוסן הלאומי, החברתי והסביבתי של ישראל מתוך סולידריות בין יהודי ארה"ב לאחיהם בישראל. יום לאחר השיטפון פנתה לאשכול רשויות גליל מערבי מיכל שילוח גל-נור, מנכ"לית זמן גליל מערבי, והציעה שיחד עם ה-JNF יתגייס האשכול למען העיר שנפגעה בהצפות, בשיתוף עם עיריית נהריה. כל הציוד נרכש על ידי הארגון האמריקאי משלושה עסקים מקומיים בנהריה, במטרה לחזק ולתמוך בהם לאור הפגיעה הכלכלית שהם חוו.

אורי פרידלנד, מנהל המחלקה לפיתוח חברתי באשכול רשויות גליל מערבי: "שמחנו והתרגשנו על הפנייה של מנכ"לית זמן גליל מערבי ושל ה-JNF לקחת חלק פעיל בתרומה לעיר נהריה. הפנייה לאשכול הייתה יום לאחר ההצפות החמורות, ומחמם את הלב לראות שותפים מהגליל, מישראל ומארה"ב נרתמים ונותנים יד. חלוקת הציוד בגנים יחד עם ראש העיר רונן מרלי והשותפים היתה משמחת עבורנו, לא פחות מאשר לילדי הגנים המקסימים. אשכול רשויות גליל מערבי ממשיך לפעול עם עיריית נהריה, ושאר רשויות האשכול, בשיגרה ובחירום למען שיפור איכות החיים של כולנו".

מיכל שילוח גל-נור מנכ"לית זמן גליל מערבי: "בתור שותפה של JNF ארה"ב מתחילת היוזמה 'עולים צפונה', אני גאה על תרומתם לחיזוקה של נהריה, לאור הנזקים הקשים שספגה בשיטפון הגדול. לראות את רה"ע רונן מרלי מתקשר היום עם הילדים בגנים הרחיב את לבי, כי בסופו של דבר מאחורי הפעולות, המספרים והכוונות עומדים אנשים".

ראש עיריית נהריה, רונן מרלי: "אני רוצה להודות לארגון JNF על ההירתמות וההחלטה הערכית והמרגשת לתרום לקהילה בנהריה ולארגון זמן גליל מערבי על השותפות. לראות את החיוך על פני הילדים והצוות החינוכי בגנים שקיבלו את הציוד, מעצים את תחושות הערבות ההדדית שחווינו כאן בשיטפון ונמשכת גם בימים שחלפו מאז. אין ספק, כי פעילות של כל הרשויות החברות באשכול גליל מערבי תורמת לחיזוק היישובים ושיפור איכות החיים של הקהילה".

תרומה מרגשת לגנים. צילומים: שרית עוזיאלי ועיריית נהריה

 

תרומה מרגשת לגנים. צילומים: שרית עוזיאלי ועיריית נהריה