כותרת
> C;
1/1
ספורט

באבן שוהם חושבים חיים

נהריה ספורטפורסם: 05.04.22 , 14:19ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ביום שלישי התקיים שיעור משותף בנגישות בממ"ד ( ממלכתי דתי) אבן שוהם, כאשר מטרת השיעור הייתה להמחיש שכל אדם באשר הוא יכול להרים את עצמו מהנקודות הכי חשוכות שהוא נמצא בהן, "כוחה של הנפש ומעבר למגבלה" אומר דותן.

"הכל זה עניין של תפיסה והכל למעשה תלוי בכל אחד מאתנו, אני לא נכה פשוט, בחלקיק של שנייה איבדתי את הרגל והרווחתי חיים והזדמנות שנייה".

בנוסף לשיחה, התלמידים התנסו במשחק כדור סל עם כסאות גלגלים.

אין ספק שפעילות זו השאירה חותם בקרב התלמידים וערך עליון בקבלת האחר וסיוע לאנשים עם צרכים מיוחדים.

את הפעילות יזמה והובילה מיכל אסולין, רכזת זהירות בדרכים אשר הודתה באופן מיוחד לבטי, מנהלת בית החינוך שרואה בערך זה חשיבות עליונה, למאיר פורת, מנהל מטה הבטיחות וקובי גזית והרלבד, על הסיוע.

השיעור החל כאשר דותן עומד בגב זקוף מול שתי שכבות ה'-ו' של בית הספר ממ"ד אבן שוהם ומספר לילדים את החשיבות בבטיחות, מראה להם מצגת על כל האתגרים שהציב לעצמו.

מרכיבה על אופניים, סקי, ואפילו כדורסל שפתח לו עולמות חדשים.

דותן מישר, לוחם שייטת 13 לשעבר, מספר את סיפורו האישי כאשר נפצע בתאונת אימונים ובחלקיק שנייה איבד את רגלו וקיבל את חייו במתנה, בעצם הזדמנות שנייה.

מישר פנה לילדים ושאל, "מה חסר לי"? קיבל כל מיני תשובות, לאחר מכן הזמין מתנדבים ונתן להם משימה לחלוץ נעליים ביד אחת ולנעול את הנעל חזרה ביד אחת, כמובן גם לנעול ולקשור את השרוכים.

דותן מישר (נולד ב-5 באפריל 1969), בן קיבוץ דגניה ב', ספורטאי ספורט נכים ישראלי, היה חבר בנבחרת ישראל של הרמת משקולות ויותר מאוחר הצטרף לנבחרת ישראל בכדורסל, בטוקיו אף הגיע למקום שישי באולימפיאדה.

כיום דותן רכז הכדורסל בבית הלוחם חיפה, מאמן ושחקן בליגת העל בכדורסל נכים ומעביר הרצאות על כוחה של הנפש, "לראות את עצמך מעבר לכל מגבלה".

הילדים התנסו במשחק הכדורסל בכיסאות גלגלים ונהנו, ניתן היה לראות את החוויה על פניהם.

המסר של המפגש הוא שהחיים מזמנים לנו אתגרים וקשיים אך הקב"ה נותן לכולם חוזקות, יכולות והתמודדות עם הקושי, השמים הם לא הגבול.

דותן, למרות הפציעה על ידי התאמות מיוחדות גולש בסקי, רוכב על אופניים, נוסע ברכבו הפרטי, משחק כדורסל בנבחרת ישראל ומיצג את מדינתנו.

מיכל אסולין, רכזת זה"ב: "איש את רעהו יעזרו ולאחיו יאמר חזק".. בהקשר לשבוע החמ"ד ויום המעשים הטובים.

צילום RITVO PHOTOGRAPHY