כותרת
> C;
1/1
טיפוח ויופי

באיזה גיל מומלץ לעשות מתיחת פנים?

נהריה טיפוח ויופיפורסם: 24.04.22 , 15:21ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

מהו הגיל המושלם למתיחת הפנים שלי?״. זו אחת השאלות הנפוצות שמופנות למנתחים הפלסטיים. והתשובה עשויה אולי להפתיע אתכם: ״אין גיל אחד מושלם!״.

כיוון שכל אדם מזדקן בצורה שונה, גם התשובה לשאלה זו תהיה שונה עבור כל מטופל, והיא תתבסס על גורמים אישיים כמו:

  • מהירות ההזדקנות של הפנים,
  • עד כמה אתם יכולים להסתגל לשינויים הקשורים לגיל,
  • וכמובן ההעדפות האישיות, אורח החיים והמטרות שאתם מנסים להשיג בעזרת ההליך למתיחת פנים.

הגיל הטוב ביותר למתיחת הפנים שלך

למרות שאנשים נוטים לקשר ניתוח מתיחת פנים לאנשים שנמצאים בשנות ה-50 או ה-60 לחייהם, אחד היתרונות העיקריים של ביצוע הליך זה כשאתם צעירים יותר, היא שהתוצאה עשויה להיות הרבה יותר מעודנת וטבעית.

כאשר אתם צעירים יותר והפנים מתחילות להציג כמה סימני הזדקנות מוקדמים, מתיחת הפנים לא תהיה כרוכה בהרמה דרמטית של העור, השרירים והרקמות, ומיקומם מחדש. לכן, גם תוצאות הניתוח יעזרו לכם להחזיר את מחוגי הזמן לאחור ולהיראות צעירים יותר, מבלי שתזדקקו לשינוי הדרמטי הנפוץ יותר בקרב מבוגרים שעברו הרמת פנים.

אנשים עד שנות ה-40 לחייהם

הנה כמה מהסיבות בגינן ביצוע מתיחת פנים הוא הגיוני כאשר אתם בשנות ה-40 או אפילו ה-30 לחייכם:

  • אף אחד לא אוהב לשנות את המראה שלו באופן דרמטי. לכן, ביצוע מתיחת פנים בעודכם צעירים – ולאחר מכן הקפדה על קבלת טיפולי טאצ׳-אפ לפי הצורך – עשויה להיות דרך טובה להשגת תוצאה צעירה, אנרגטית וטבעית מאוד.
  • כשאתם צעירים יותר, תהליך הריפוי ממתיחת הפנים עשוי להיות מהיר יותר וכל צלקת, מוסתרת ככל שתהיה, תבלוט הרבה פחות. זאת משום שלעור הצעיר יותר יש נטייה להתחדש ולהתמלא מהר יותר מאשר לעור המבוגר.
  • כשאתם צעירים יותר, ההליכים הנדרשים להרמת הפנים הם פחות פולשניים. זאת משום שהשריר והרקמות האחרות עדיין לא חוו צניחה או אובדן של גמישותם הטבעית.
  • כשאתם צעירים יותר, הפנים עדיין מייצרות כמויות גדולות של קולגן ואלסטין, הרבה יותר מזו המיוצרת אצל אנשים בגילאי 50 או 60. זה אומר שלאחר שהפנים יורמו בעדינות, הקולגן והאלסטין הטבעיים יעבדו עם השרירים, ויצליחו לשמור על קווי המתאר המלאים והצעירים של הפנים.
  • כשאתם עוברים מתיחת פנים בשנות ה-30 או ה-40 לחייכם, תוכלו ליהנות מתוצאות שמחזיקות זמן רב יותר, כך שלא תזדקקו לטיפולי טאצ׳-אפ בתדירות גבוהה.

אנשים מעל שנות ה-40 לחייהם

האם זה אומר שאם עברתם את שנות ה-40, זה מאוחר מדי למתיחת פנים? ממש לא! מנתח מנוסה בביצוע טכניקת מתיחת פנים רב-וקטורית (multi-vector), המתמקדת בהיפוך של הצניחה כלפי מטה, שגורם לרוב סימני ההזדקנות בפנים. בטכניקה זו, המנתח מרים בעדינות, בכיוון ההפוך לכוח המשיכה, את אזורי הפנים הנוטים לצנוח עם הגיל – קו הלסת, הלחיים, הגבות ואזור העיניים. מכיוון שכול אחד מהאזורים האלה מזדקן באופן שונה, צריך להתייחס לכול אחד מהם באופן עצמאי. גישה זו משמעותה שתוכלו לצפות לתוצאה טבעית יותר, כמובן תלוי בכמות סימני ההזדקנות שמאפיינים את הפנים שלכם.

לנשים:

אם את מעל גיל 40 ושוקלת מתיחת פנים, אל תדחי את ההליך יותר מדי זמן. קחי בחשבון שנשים בשנות ה-40 או ה-50 המוקדמות לחייהן, עדיין נהנות מעור גמיש דיו כדי להשיג תוצאות מיטביות. ככול שאת מבוגרת יותר ונמצאת כעת בשנות ה-60 וה-70 לחייך, ואת במצב בריאותי וכושר כללי טוב, עדיין תוכלי להשיג תוצאות מצוינות ממתיחת הפנים.

תוצאות הליך מתיחת הפנים מחזיק מעמדן בין 7 ל-10 שנים. לכן, עדיף לבצע את מתיחת הפנים הראשונה באמצע שנות ה-40 עד תחילת שנות ה-50, ולהוסיף מתיחת פנים משנית לריענון, באמצע שנות ה-60 שלך.

לגברים:

גברים כמעט ולא פונים לביצוע מתיחת פנים לפני שהם בשנות ה-50 או ה-60 המוקדמות לחייהם. אבל לאחר שהם עברו מתיחת פנים, רובם מאוד מרוצים מהצערת הפנים הכירורגית.

אנטומיית הפנים של הגבר שונה מזו של האישה. לכן, כשאתה מחפש מנתח פלסטי למתיחת הפנים שלך, חשוב שהמנתח יבין לעומק את האיכויות האסתטיות ואת ההבדלים האנטומיים בין גברים לנשים. באופן אידיאלי, המנתח צריך להיות מנוסה בביצוע מתיחת פנים לגברים ולנשים כאחד, כך שתוצאת הניתוח לא תשקף תווי פנים נשיים או ׳נפוחים׳ מדי, וגרוע מכך, מראה פנים לא טבעי.