כותרת
> C;
1/1
תרבות ופנאי

ביה"ס למוסיקה מציג: נריע לנהריה

נהריה תרבות ופנאיפורסם: 17.07.19 , 10:13ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

"נריע לנהריה"

מופע סיום שנה"ל תשע"ט של ביה"ס למוסיקה מיסודו ובניהולו של חנן עבדה.

תחת הכותרת "נריע לנהריה",

ערך מחזור ה' של ביה"ס למוסיקה מיסודו ובניהולו של חנן עבדה, הפועל במרכז תקוותנו, את מופע סיום השנה באולם מלא מפה לפה בהיכל התרבות נהריה.

המופע, שהוקדש כולו לעיר נהריה, נמשך יותר משעתיים וכלל הופעות של להקות ביה"ס למוסיקה: להקת הילדים "צעירי נהריה" (כיתות א'-ה'), הלהקה הצעירה של "קולות נהריה" (כיתות ו'-ח'), הלהקה הבוגרת של "קולות נהריה" (כיתות ט'-י"ב), וכן להקת "אחי ישראלי" (גילאי 23 פלוס): דניאל ברוכי, נועה שלמה והאחים שחף וגל קליין.

המופע המרשים והמושקע שם דגש מיוחד על כלל המרכיבים החשובים להבטחת מופע איכותי ומקצועי, ובהם, הפקה מוקפדת ומלוטשת, עיבודים מקוריים, מורכבים ומרשימים, כוריאוגרפיה מעולה, תלבושות יפהפיות, תפאורה מרהיבה ובחירת שירים מוקפדת בעברית.

הלהקה הבוגרת של "קולות נהריה" שרה גם באנגלית וערכה מחווה ללהקת ה'ביטלס' המיתולוגית.

במופע נשמעו איכויות ווקאליות ועיבודים ברמה גבוהה ביותר, בשילוב מולטימדיה יוצאת מן הכלל שהוקרנה על מסכי לדים על ידי התלמיד שחר גולדנברג וסיגל כהן, מנהלת מרכז תקוותנו נהריה.

המופע נפתח בהמנון העיר נהריה שנכתב ע"י ברכה פדרמן, הולחן ע"י אפי נצר, עובד ע"י חנן עבדה ובוצע ע"י כל תלמידי ביה"ס למוסיקה.

בתם ההמנון המרגש, הזמינה לבמה מנחת המופע, גליה מור, את ראש העיר רונן מרלי, את ברכה פדרמן כותבת השיר, את אפי נצר מלחין השיר, את חנן עבדה מנהל ביה"ס למוסיקה ואת מנכ"ל קרן ילדינו-מרכזי תקוותנו למחווה של כבוד ולצילום משותף עם תלמידי ביה"ס למוסיקה.

בערב המרגש נכחו אישי ציבור רבים, אנשי חינוך, מנהלי בתי ספר בעבר ובהווה ואנשי תרבות ואמנות רבים.

את המופע הנחתה, גליה מור, מנהלת מחלקת התרבות של עיריית נהריה בדימוס.

בתם ההמנון והצילום המשותף עם תלמידי ביה"ס למוסיקה, אפי נצר נשאר על הבמה ושר עם להקת "אחי ישראלי" את השיר "יום הולדת למולדת" שאת מילותיו כתב מייסד להקת "קולות עמל", שוקי מלוכנא, הלחין נצר ועיבד עבדה, השיר נכתב בידי השלושה לחגיגות ה- 60 למדינה, חודש בחגיגות ה- 70 למדינה והושמע בכל תחנות הרדיו.

אפי נצר שיתף את הקהל בהתרגשותו הרבה ואמר שהוא אוהב את נהריה ואת המוסיקאי חנן עבדה: "כרגע גיליתי שנהריה היא בת 84, היא ילדה צעירה לידי, אני בן 85 וכל עוד תזמינו אותי, תמיד אבוא לצפות ולהאזין לכם, ובעיקר ליהנות ולהתמוגג מפרי יצירתו של חנן עבדה שעושה עבודה מדהימה עם מיטב הכשרונות הצעירים של העיר נהריה".

עוד הוסיף נצר: "עירכם זכתה הורים יקרים מהבחירה של חנן עבדה להישאר בה וליצור בה. הביאו את ילדיכם ללמוד בבית הספר למוסיקה, בשום עיר בארץ אין מפעל כזה כמו ביה"ס למוסיקה שחנן הקים ומוביל ביד רמה, באיכות ובמקצועיות רבה כל כך.

רבים מתלמידיו ובוגריו ממשיכים בתחום זה ותופסים חלק משמעותי בתרבות הזמר, השירה, המשחק ואמנויות הבמה, בלהקות צבאיות, בתכניות טלויזיה, בתיאטרון ואפילו באירוויזיון".

בתם דבריו של נצר עלו בזו אחר זו, בהתאם לשכבות הגיל השונות, להקות ביה"ס למוסיקה למפגן תוצרים מרשים ביותר.

לקראת סוף הערב המרגש, רגע לפני שיר הסיום, נישאו דברים ע"י מנהל ומייסד ביה"ס למוסיקה, חנן עבדה ומנכ"ל רשת המתנ"סים של קרן ילדינו-מרכזי תקוותנו, יגאל דנינו, שהדגיש כמה חשוב ויפה שהזמרים הודות לחנן, נחשפים לשירי ארץ ישראל הישנה והטובה ושרים בעברית.

עבדה הודה בדבריו לצוות המקצועי, למלבישה גליה בר, לכוריאוגרף בני הרוש, לסיגל כהן מנהלת מרכז תקוותנו נהריה, לעינת לוי מזכירת המרכז, לחברת "גאלה סאונד" על ההגברה והתאורה, לרחלה זיו, ששיווקה את המופע, ליוכי דוברצקי מנהלת של"מ, לעופרה כהן אלקיים מנכ"לית היכל התרבות, לאשר שמואלי יו"ר הנהלת היכל התרבות ולכל תלמידי ביה"ס למוסיקה ולהוריהם.

בסיום דבריו הזמין עבדה שוב את תושבת העיר הוותיקה, ברכה פדרמן, שכתבה את מילות ההמנון של נהריה ואת מלחין השיר, אפי נצר, לקבלת מגני יקירי ביה"ס למוסיקה על תרומתם הרבה לזמר העברי בכלל ולביה"ס למוסיקה בפרט. נצר הנרגש, שהודה לתלמידי ביה"ס למוסיקה, לצוות ולמנהל ביה"ס למוסיקה על שעתיים של הנאה בלתי רגילה, פנה לילדים ולהוריהם ואמר להם שהם זכו באיש חינוך מדהים, במוזיקאי מחונן ובמנהל מצוין בדמותו של עבדה.

צילום RITVO PHOTOGRAPHY