כותרת
> C;
1/1
נדל"ן וכלכלה

ביטוח דירה? עכשיו אפשר להזמין גם במובייל

נהריה נדל"ן וכלכלהפורסם: 13.08.19 , 09:14ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ביטוח דירה נחשב כסף קטן לעומת עלות הכיסוי וההגנה הנרחבת שניתן להציע. אם תחשבו על זה מדובר על כל החיים שלכם שארוזים בין הארונות, הקופסאות ואלבומי התמונות. אנחנו לרוב מעדיפים להתכחש לזה אך הבית מאוים בתמידות בגלל שריפות, נזקי טבע סדקים במבנה ואפילו איומי טרור, כל אלו ביחד וכל אחד בנפרד יכולים לגרום לפגיעה כלכלית נרחבת. אז מה עושים? מזמינים ביטוח מבנה ותכולה.

מה ביטוח דירה כולל?

בעיקרון ביטוח דירה מורכב משני פרמטרים קבועים הנותנים הגנה מקיפה. ביטוח מבנה הוא בעצם הפוליסה שמכסה על כל מה שקשור למבנה של הבית גם אם מדובר על בית פרטי וגם אם מדובר על דירה בבניין מגורים. ביטוח מבנה כאמור, קירות, תקרה ורצפה אבל גם תשתיות כמו צנרת וחשמל. מצד שני יש את המרכיב של ביטוח תכולה שהוא יכול להיות משמעותי עוד יותר מביטוח משנה בהתאם לתכולה של הבית שלכם. למשל – ביטוח תכולה מקיף רהיטים, אלקטרוניקה וגם תכשיטים לכן זה משנה האם מדובר בדירה של זוג צעיר שמכילה רהיטים יד שנייה או וילה שמכילה מטבח בעלות של 150 אלף ₪ ורהיטים יוקרתיים במיוחד. השילוב של תכולה ומבנה מקנים לכם כיסוי מקיף.

מה הכיסויים הניתנים דרך ביטוח דירה?

כיסוי מקיף על תכולה שבבית יכול לתת לכם ראש שקט. למשל חברת הכשרה עם השירות החדש גו מציעה ביטוח מקיף לתכשיטים, שעונים וגם דברי ערך עד 20 אחוז ללא פרמיה. בנוסף הביטוח מכסה נזקי טרור כדוגמאת פגיעה מטילים, פיצוצים או איומי טרור אחרים מבסיס נזק ראשון של מבנה ותכולה בעלות של עד 750 אלף ₪. גו מציעה גם כיסוי על פגיעה ברהיטים, רהיטי גן, צמחים בגינה, פגיעה בחיות מחמד, שברים למכשירי חשמל ומסכים מטלוויזיות ועד טלפונים סלולריים. הכיסויים המקיפים הללו יורדים עד לפרטים הקטנים כדי שתרגישו מכוסים בכל מצב חירום בלתי צפוי.

איך ניתן להזמין ביטוח דירה?

בעבר היינו צריכים להזמין סוכן ושמאי שיבדוק את הרכוש בדירה וייתן הצעת מחיר לביטוח דירה. למרות שכיום תפקיד השמאים ממש לא חלף מן העולם, ביצוע השוואת ביטוחי דירה קל מתמיד ועל ידי מספר פעולות בטלפון הסלולרי ניתן לבצע השוואה מהירה ופשוטה. חשוב לדעת שכל הביטוחים מתבצעים על ידי מספר פרמטרים ברורים – ביטוח תכולה ומבנה אך גם גודל הנכס והתכולה המיוחדת שבו, כמו אופניים חשמליים או טלוויזיה יקרה תשפיע על המחיר משמעותית.

השוואת מחירים בזמן קצר

כל מה שאתם צריכים לעשות זה להיכנס לגוגל ולהתחיל לבדוק את מחירי הכיסויים שחברות הביטוח מציעות. האינטרנט מציע אפשרויות רבות לבדוק את המתחרים ולברר האם אתם מקבלים ביטוח מקיף במחיר משתלם או שאתם צריכים לקבל הצעה טובה יותר. תוכלו לקבל מידע על הפוליסות השונות וגם לקרוא מסמכים של המתחרים. קריאה מהירה על המושגים הבסיסיים יאפשרו לכם להבין טוב יותר על מה אתם חותמים ובעצם מה אתם מקבלים מחברת הביטוח. אתם לא חייבים להיות סוכן או להבין לעומק את כל הפוליסה אך הבנה בסיסית של מושגי היסוד יאפשרו לכם להבין האם אתם עושים עסקה נכונה שמתאימה לכם.