כותרת
> C;
1/1
לימודים

בי"ס שחקים -גינת השוויון

נהריה לימודיםפורסם: 08.06.20 , 10:04ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בבי"ס למנהיגות ומצוינות חברתית שחקים חנכו ביום רביעי את גינת השוויון. גינה מיוחדת במינה שהוקמה בבי"ס ע"י כיתת התקשורת הראשונה בביה"ס שחקים שהיום הם כבר בני 16, 17 כיתה יא.

כיתת תקשורת היא כיתה לחינוך מיוחד בבית-ספר רגיל, אשר מיועדת לתלמידים המאובחנים על הספקטרום האוטיסטי.

בטקס נכחו: ד"ר אבי מנשס מנהל ביס שחקים, תמי ניב אלון, מנהלת מת"י נהריה, שירי קוגן ורוית ברקן מחנכות הכתה, חיר עוואד, גנן בי"ס, היזמים של גינת השוויון שהם תלמידי כיתת התקשורת.

פתחה שירי קוגן את האירוע והודתה לכל הבאים ובמיוחד לאבי מנשס וספרה כיצד הד"ר אבי מנשס מוביל המיזם רצה ביחד עם הצוות החינוכי להעניק חינוך ערכי לתלמידי כיתת התקשורת.

בדבריה אמרה: "כחלק מתפיסת העולם החינוכית שלנו, תפקידנו הוא לעזור לתלמידנו לעצב את המציאות, הן הארצית והן המקומית. דרך מיזם זה תלמידנו למדו על שיתוף פעולה, ערכי אהבת ארץ ישראל והחדווה שבעבודה חקלאית. התרומה של המיזם הזה היא בעלת ערך למודי וקהילתי כאחד."

ד"ר מנשס מנכ"ל הרב תחומי עמל למצוינות ולמנהיגות חברתית שחקים אמר: "שפעילות ערכית זו משרתת את הכתה ומחנכת אותם לאהבת הארץ ומקרבת אותם לדאוג לכדור הארץ והסביבה, סביבה ירוקה מכילה. הקושרת אותם לטבע ולעולם. "כמו כן ספר על התהליך כאשר עזרו לצוות הכתה, למחנכות והסיעות שנגעו באדמה והקימו גינת תבלינים שהיא גם יצרנית ומניבה מוצרים שאותם אנו מנצלים ביום יום, את שם הגינה התלמידים בחרו כי הוא כל כך מתאים להווי בית הספרי ולחזון של בי"ס ונהריה.

לאחר מכן הוזמנה תמי ניב אלון, מנהלת מת"י נהריה שהודתה לדר מנשס ולצוות בי"ס על הגישה שלא הכרנו. ולראשונה יש לנו בנהריה מקום לימדה מגיל שלוש ועד כיתה יב לילדים על הרצף, העיר הרוויחה הצלחתם לאפשר רצף בתוך העיר נהריה זה לא מובן מעליו. בבי"ס רגיל שלקח משימה אתגרית והנה אתם בשיתוף משרד החינוך עושים זאת הלכה למעשה. מילה זגורי, סגנית מנכ"ל בי"ס הוסיפה ,כמה בי"ס גאה על היוזמה הברוכה, "הגינה שלנו ואתם לימדתם אותנו על עצמנו."

אחרון חביב הוזמן לשאת את דברו נציג כיתת התקשורת אור סיבי שספר על התהליכים שעברו להקמת גינת השיוויון. שנקראת כך משום שהם רוצים להרגיש שווים בני שווים ולהשתלב בחברה. ובנאומו אמר "מתחילת הדרך ליווה אותנו מנהלנו ד"ר אבי מנשס אשר בהדרכתו הוא העשיר אותנו בידע חקלאי רב, איך לעדור, לשתול. בתחילת המיזם הגינה הייתה שממה, היו בה שאריות של בניה וכו' אנו גאים לראות את התוצאה של העבודה שבפועל ערכה כשנתיים. בגינתנו יש צמחי מרפא לשימוש ועצי פרי שבעתיד הקרוב יהיה ניתן להשתמש בהם."

בסיום דבריו הוזמנו כל האורחים לצפייה במצגת לא לפני שטעמו מסוגי תה הצמחים, פרי האדמה העצמי, מגינת השיוויון.

צילוום RITVO PHOTOGRAPHY
 
צילוום RITVO PHOTOGRAPHY
 
צילוום RITVO PHOTOGRAPHY
 
צילוום RITVO PHOTOGRAPHY
 
צילוום RITVO PHOTOGRAPHY