כותרת
> C;
1/1
תלמידים ונוער

בית היוצרים בשכונת רגום בנהריה פורח ומשגשג

נהריה תלמידים ונוערפורסם: 30.06.22 , 13:11ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בחודש האחרון מסכמים שנת פעילות בכל רחבי העיר נהריה במרכזים הקהילתיים השונים בהובלתו של ליאור הרשמן לצד צוות רחב ומקצועי.

בנהריה יש מקום אחד בעיר שהוא יחיד ומיוחד, מתנ"ס רגום, הפועל בכל ימות השנה בעשור האחרון.

מקום שבני נוער מהעיר ומתנדבי שנת שרות באים אליו מידי יום, משקיעים בילדי השכונה, מלמדים אותם אומנות, תרבות, מוסיקה, מקצב, כתיבה, משחק ועוד... מבלים במחיצתם את שעות אחר הצהריים.

תנועת תרבות היא באמת הצלחה בעיר, את זה אפשר לשאול את עשרות הילדים אולי מאות שמגיעים למתנ"ס שנמצא בלב שכונת רגום.

באירוע של סיכום שנה הציגו ילדי השכונה את עבודותיהם המושקעות, קיר שלם עם יצירות של שירה שכתבו הילדים, יצירה, ציורים מרהיבים לפי נושאים, קולאז'ים בהדבקה של גזירות נייר, יצרו אפילו עיתון והשתתפו בתהליכים.

המתנ"ס הפך למוזיאון, הורים וחברים ואפילו רונן מרלי, ראש העיר נהריה ומנהל המתנ"ס, ליאור הרשמן וצוותו הצליחו ליהנות מהעבודות היפות וכיבדו את האירוע בנוכחותם.

תנועת תרבות הוקמה בשנת 2006 במטרה לפתח חוסן לאומי וחברתי באמצעות קידום וחיזוק התרבות בפריפריה הגיאוגרפית חברתית בישראל. מתוך הבנה שההתיישבות והפעולה של אמנים ואנשי תרבות באזורים אלה הנה המשימה החברתית והחלוצית של המאה ה-.21.

בשנת 2022 תנועת תרבות מהווה רשת של מעל ל-1000 אמנים ומובילי תרבות הפועלים ב-21 יישובים ברחבי הארץ. בארגון הנוער של תנועת תרבות יש כיום כ-4,000 ילדים ונוער ב-25 סניפים בחברה היהודית והערבית, 150 מתנדבי שנת שירות ו-300 אמנים צעירים בוגרי שירות צבאי שכבר התיישבו בערים ושכונות.

.

את קהילת האמנים בנהריה הקימו בשנת 2013 כ-15 צעירים והיום היא מונה מעל ל250 משתתפים במסגרת רב גילאית. תנועת תרבות הייתה חלק מפרויקט נהריה וילאג' לנוער לאורך השנים והקימה בנהריה מועדון תאטרון לילדים ונוער, גלרית ימה - גלריית רחוב ציבורית ומיוחדת, עבודה בבתי הספר יסודיים בעיר, גרעין מתנדבי שנת שירות ופעילות מיוחדת לילדים ונוער בשכונת רגום, עד לפני הקורונה יכולתם לפגוש אותן מפוזרים בצוותים בבתי הספר בבקר למען ילדי בית הספר ועזרה היכן שאפשר. והכל ברוגע ובהבנה מלאה לליבם של הילדים. היום מובילי העמותה בעיר יוצרים קשרים עם הקהילה ופועלים למען הקהילה. יש להדגיש שכל מי שפועל ועובד בעיר הינו מתגורר בנהריה.

ניתן לעקוב בפייסבוק בתנועת תרבות, ואתר ימה // קהילת תרבות

צילום RITVO PHOTOGRAPHY