כותרת
> C;
1/1
לימודים

בית הספר גולדה בנהריה נבחר להיות "מודל או"ם"

נהריה לימודיםפורסם: 29.05.19 , 09:52ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בית ספר גולדה מאיר בנהריה נבחר להיות אחד משני בתי ספר יסודיים בארץ, שבו מופעל מודל האו"ם.

מודל האו"ם הוא תכנית בינלאומית בה התלמידים מדמים את פעולת האו"ם במסגרת דיונים בוועדות מקצועיות שונות. לתוכניות המופעלות במדינות השונות תבנית דומה – בחירת נושא העומד על סדר היום של אחת מוועדות האו"ם, ייצוג תפיסות, עמדות ואינטרסים של מדינות שונות בנושא זכויות הילד בעקבות תהליך למידה וחקר, סימולציה המדמה ישיבה של הוועדה הרלוונטית באו"ם, ובה מעלים המשתתפים פתרונות אפשריים.

ביום שלישי הקרוב, יתקיים בבית ספר מפגש של שגרירים אמיתיים עם שגרירים שהם תלמידי בית הספר. במפגש ינאמו השגרירים על הקשיים שחווים ילדים בעולם ויעלו הצעות לוועדת זכויות הילד באו"ם.

השנה נבנתה לראשונה בישראל תוכנית ייחודית של למידה וחקר המבוססת על עקרונות מודל האו"ם בחינוך היסודי. מנהלת בית הספר, איריס מלכה אללוף, התבשרה על ידי הממונה על זכויות הילד במשרד החינוך, טובה בן ארי, כי בית ספרה נבחר לתוכנית האו"ם היות שבית ספר גולדה פועל רבות למען קידום זכויות הילד/ה.

תוכנית האו"ם מתאימה ונמצאת בהלימה לייחודיות בית ספר גולדה הנקרא בית ספר חלו"ם- בו התלמידים חוקרים, לומדים ומגלים עולם אישי, אנושי ואקולוגי.

במהלך השנה נבחרו 35 תלמידים מכיתות ו' כשגרירים של מדינות שונות כגון: רוסיה, ארה"ב, צרפת, איטליה, קולומביה, ברזיל, סוריה, סין, יפן, מקסיקו, הודו, תימן, אוסטריה, יוון וישראל.

ראש עיריית נהריה, רונן מרלי מלווה יחד עם צוותי החינוך ברשות את הפרויקט מתחילת השנה ובירך על בחירתו של בית הספר גולדה להוביל את המיזם.

מנכ"ל העירייה, אלי אלבז, הוסיף: "התוכנית שמיושמת בבית ספר גולדה הודות למנהלת ביה"ס , פותחה על ידי הפיקוח הארצי על יישום זכויות התלמיד/ה ובית ספר ידלין, האקדמיה למדענים צעירים בראשון לציון.

תחום הלמידה שנבחר בשנה זו בזיקה לאמנה הבינלאומית לזכויות הילדים הוא – השקעה בילדים אחד הנושאים שעל שולחנה של הוועדה לזכויות הילד של האו"ם ועל שולחנו של ראש העיר, רונן מרלי".

נערכים לארח את השגרירים. תלמידי גולדה והצוות החינוכי. צילום: בי"ס גולדה