כותרת
> C;
1/1
מבזקי חדשות

בנהריה לא שותקים

נהריה מבזקי חדשותפורסם: 21.08.20 , 10:00ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
צילום תמונות: שקד ברק

אלפים השתתפו אמש (יום ה') בהפגנות ברחבי הארץ, מהצפון ועד הדרום, במחאה על האונס הקבוצתי של בת ה-16 על ידי 30 גברים בבית מלון באילת וכדי לתמוך בנערה. ב33 נקודות הפגינו בו זמנית בערב ששי, מנהריה ועד אילת. בתום יום חמישי יצאו נשים וגברים נגד האונס שהפך לבילוי עבור בחורים ללא מצפון....

"לא שותקות מול אונס* כך נכתב בכרזה ענקית כאשר נשים וגברים יחד מחזיקים שלטים בצומת המרכזית בכניסה לנהריה.

בעקבות הידיעות על אונס קבוצתי של 30 גברים שבוצע בנערה בת 16 באילת, יצאנו היום להפגנות ברחבי הארץ.

*אי אפשר לעמוד מנגד* במחשבה ש30 גברים עמדו בתור כנגד נערה אחת. *אי אפשר לעמוד מנגד* כשמבינים עד כמה תרבות האונס מושרשת בחברה. כחמישים מפגינים נהריינים מחו כנגד מדיניות שמקדמת את תרבות האונס.

לצערי "המקרה הזה לא עומד לבדו* - הוא המשך ישיר לדרך בה התקבלו ה"נערים" מאיי נאפה. הוא המשך ישיר לשיח הציבורי סביב 'פרשת הכדורגלנים'. המקרה הזה הוכשר ע"י תרבות האונס שרה"מ, הכנסת והשרים לוקחים בה חלק אם במעשים ואם בשתיקה והעלמת עין. רה"מ ע"י העסקה של "הצלם" המטריד נתן אשל, הכנסת כאשר היא מעניקה 'אות הוקרה' לזמר שמנצל קטינות ב'פוסט מוביל' והממשלה כאשר אינה מעבירה כבר שלוש שנים כספים שהובטחו ליישום התוכנית למניעת אלימות נגד נשים.

"אלו לא עשבים שוטים, הם תוצאה של מדיניות" יכולה להיות מדיניות אחרת, מדיניות שבה לומדים מגיל 0 על זוגיות ומיניות בריאה. מדיניות שבה הממשלה שמה בראש סדר העדיפויות תקציבים לרווחה ולחינוך למניעת אלימות מינית ואלימות במשפחה. מדיניות שבה מוודאים שבכל עיר ועיר יש חדר אקוטי ועובדים סוציאליים. מדיניות שבה האנסים עומדים למשפט ומקבלים את העונש הראוי. מדיניות שבה נשים לא מפחדות להתלונן ומרגישות שיש אוזן קשבת בכל המערכות.

צילום:שקד ברק