כותרת
> C;
1/1
נהריה

גינה לזכרו ולהנצחתו של מוטי בן שבת ז"ל נחנכה בנהריה

נהריה נהריהפורסם: 19.02.20 , 08:32ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

קרן קימת לישראל ועיריית נהריה חנכו היום (שלישי) את 'גינת מוטי' ברחוב הנשר בעיר, לזכרו, הנצחתו וגבורתו של מוטי בן שבת ז"ל, יליד ובן נהריה, שמסר נפשו במהלך הצלת נפשות בשטפון, שאירע בעיר בתחילת חודש ינואר.


בטקס חנוכת 'גינת מוטי' השתתפו יו"ר קק"ל דניאל עטר, ראש עיריית נהריה רונן מרלי, משפחת בן שבת, נציב שרות המדינה הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ, ראש עיריית מעלות תרשיחא ארקדי פומרנץ, בכירי קק"ל - מנהל מרחב צפון ד"ר עמרי בונה ומנהלת אגף קשרי ציבור לאה פדידה, עובדי מרחב גליל מערבי-כרמל בקק"ל ותושבי נהריה.


בשמיני בינואר 2020 ראה מוטי בן שבת ז"ל מחלון ביתו רכב שנתקע בנחל הגועש ובו לכודים שלושה בני משפחה. הוא מיד ניגש להושיט עזרה ולנסות לחלץ אותם, אך בעת החילוץ לא עמדו לו כוחותיו והוא נסחף אל מותו. חבריו ומכריו העידו כי בן שבת היה איש נעים הליכות, שקט, צנוע ונכון לעזור ולסייע בכל עת. אישיותו המיוחדת באה לידי ביטוי גם באירוע זה. מיד לאחר היוודע פרטי המקרה המצער הבטיח יו"ר קק"ל דניאל עטר לקיים טקס נטיעות בגינה בעיר לזכרו והנצחתו.
'גינת מוטי' היא גינה הנשקפת מחלון בית משפחת בן שבת והיא בגודל של 300 מטר בערך וסמוכה לתוואי נחל הגעתון. בגינה נטעו 38 עצי חורש ובוסתן כמניין שנותיו של בן שבת ז"ל, שיחים וצמחי נחל נטעו על גדת הגעתון. כמו כן הוצבו ארבעה שולחנות קק"ל, פח אשפה ושלט עץ.


"מרגש אותי לחנוך גן לזכרו של מוטי ז"ל. לא הכרתי אותו והרוב המכריע של אזרחי ישראל נחשפו לסיפור דרך התקשורת. גם אני. מעשה הגבורה שלו נותן השראה לכל אזרחי המדינה איך לנהוג", אמר יו"ר קק"ל דניאל עטר, שסיפר כי מיד כשנחשף לסיפור החליט להנציח את מוטי בן שבת ז"ל, "במקום שקט ופסטורלי כנהריה, איש צנוע מקריב את חייו למען אנשים שלא הכיר. לחשוב מה מניע אדם לסכן את חייו בשביל להציל אנשים שהוא לא הכיר, זה מצמרר. אני מניח שרק אדם שגדל על עולם ערכים, אמונה, סולידריות וקרבה לעם שלנו ולאזרחי ישראל, אדם מיוחד, יכול לעשות מעשה גבורה כזה. הגן לזכרו של מוטי ז"ל צריך להיות מקום שכל ילדי ונערי העיר יגיעו אליו ויתחנכו על הדרך ומעשה הגבורה הזה. אני מקווה שהמשפחה תהיה חזקה ועם כל הכאב והצער תשאב כוח מהגן הזה".


ראש העיר נהריה רונן מרלי אמר בטקס: "הסיפור של משפחת בן שבת ושל מוטי ז"ל מרגש כל כך הרבה אנשים. הוא גיבור של העיר נהריה. הוא גיבור של מדינת ישראל. הוא עשה מעשה גבורה עילאי. הוא גדל בבית פה ממול לגן. המשפחה איבדה את היקר לה מכול. במערכת החינוך בעיר ילמדו את סיפור גבורתו. העיר עברה ימים קשים שחיברו את הקהילה ביחד. אומרים שכשהגלים מתחזקים, החזקים מתגלים. כזה היה מוטי ז"ל".

צילום: ישראל פרץ, מערך הסברה קק"ל

צילום: ישראל פרץ, מערך הסברה קק"ל

 

צילום: ישראל פרץ, מערך הסברה קק"ל