כותרת
> C;
1/1
ספורט

האופניים בקורונה בתנופה

נהריה ספורטפורסם: 20.08.20 , 11:03ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
צילום תמונות: RITVO PHOTOGRAPHY

אצל חלק מהיבואנים ובחנויות אוזלים החלפים ואפילו קשה להשיג אופניים מסוג מסוים, אך למרות כל הממצאים דווקא בזמן קורנה הביקוש לאופניים הולך וגדל.

התחרויות ממשיכות לצאת לדרך בריחוק חברתי ובאוויר הפתוח. וכולנו למרות העבודה הקשה נהנים.

ביום ששי במסגרת אתגר קורנה 2 התקיימה תחרות אופני שטח ,ביוזמת ניר שפר ובחסות רן אופן מרשת החנויות רן אופן . הגיעו רוכבים , אוהבי טבע, רוכבים עם אופי חזק,התמדה וסיבולת. רוכבי אופני הזוגות .

הזינוק ניתן בעין חרדלית והסתיים ברחבה באיזור התעשייה של מעלות קרוב להיכל התרבות . בקטגוריה גברים כללי ועד 45 סיים אלדד אוחיון בזמן של 44:24, שני, גיא קורנבליט 47:03 ומקום שלישי, תום שפר 50:47.

בקטגוריה מעל 45מקום ראשון רן דהן , מקום שני אבידן אסרף 53:23 , ומקום שלישי גרי גיטמן.

בטנדם רכיבת זוגות שי כהן ושי מנדל הם אלופי ישראל 1:07 הם שייכים לקבוצת "כן לא" והצמד שבאו מהמרכז לא ויתרו והמשיכו לאתגר של יום שבת. ורד טל בת נהריה ממשפחת טל והנכדה של רות הרץ ז"ל ומורסי שהין 1:34 שייכים ל"כן ולא" צפון אילן מוזס ויפה לוי "כן ולא" צפון.

רכיבת הטנדם היא רכיבה מיוחדת כאשר בה השתתפו אנשים שרכבו כאשר הרוכב המוביל הוא רואה ואילו הרוכב השני הוא בעל מוגבלות ואינו רואה . הקושי הוא רב כי צריך להיעזר האחד בשני בגלל השטח המאתגר במיוחד שאתה עובר בערוץ נחל , ובשטח הררי , השטח אינו כמו ברכיבה על כביש שהוא חלק וללא מכשולים .

ביום השני התחרות הייתה מכוונת לאופני כביש. אין כמו להשכים קום בסביבות 04:30 ולצאת ברכיבה או ברכב לתחילת התחרות שהיה מאגם מונפורט במעלות מובן לאחר הרשמה. כאשר כבר בפתיח חיכתה לרוכבים עלייה לכוון צוריאל שאפילו הרכב שנוסע שם משנה הילוך. מעל 100 רוכבים כבשו את הרי הגליל המערבי בדרך לקבר של נבי סבלאן הוא המקום השני בחשיבותו לדרוזים בישראל שיושב בגובה של 814 מ' והרכיבה אליו אתגרית במיוחד.

לתחרות הגיעו שלוש קבוצות גדולות רוכבי הגליל חלקם רוכבים ותיקים ומנוסים, קבוצה מאד תחרותית ומאד דינמית, TRIPLE הקבוצה הגדולה ביותיר השתתפו עם 40 רוכבים מורכבת מרוכבים של הגליל המערבי כפר וורדים,כברי נהריה והאיזור חלקם עוסקים בטריאתלון ,IGP מכל הארץ שבה לקחו חלק גם משפחת צחור רן ויובל הבן.

אנשים שבשעות הפנאי מדוושים , וחברה צעירים שהם חלק מקבוצות מקצועיות שאתה רואה שהם מקצוענים וזה חלק מחייהם. הם רוכבים עפ"י תוכנית אימון מסודרת, רוכבים הרבה שעות וצוברים ניסיון, מרחק, וגובה.

במקום הראשון כללי ובקטגורית עד 45 אביב פרץ 28:23, במקום השני יובל צחור 28:35, ובמקום השלישי תום יצחקי 29:31.

לפי קטגוריות מעל 45 במקום הראשון גיל קאשי,29:44 במקום השני רן צחור , 30:28 ובמקום השלישי שביט כוכבי, 33:26.

בנשים קארין רובין מהגליל העליון 40:18 ובמקום השני תמרי לוריא מהקריות 49:18.

בין הרוכבים ראית כל מיני גילאים ועד פנסיונרים שלא ויתרו למרות הקושי עלו על ההר בגבורה . כדאי לציין את אבידן אסרף הנהרייני שהגיע לרכב יומיים בשני סוגיי האופניים והראה יכולת גבוהה, התמדה ואף שיפר הישגים. בין הרוכבים יכולתם לראות את רן אופן נותן החסות שביום השני רכב עם הרוכבים.

ניר שפר סכם את התחרות אחרי היום השני :זהו האתגר כביש השני במתכונת הזו ונראה בתקופה זו יש ביקוש לאתגרים המשלבים סולידריות חברתית בשילוב תחרותיות . תודה רבה לכל השותפים והרוכבים הנהדרים שבאו מקרוב ומרחוק .