כותרת
> C;
1/1
דרושים תוכן

האם יש מספיק מקומות עבודה בהייטק בצפון

נהריה דרושים תוכןפורסם: 07.10.20 , 18:18ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בשנתיים האחרונות נראו ביקושים רבים להשכרת או לרכישת שטחים גדולים, עבור הקמת מפעלים ותעשיות עתירות ידע בצפון.

בחלק מהמקרים, הלקוחות הפוטנציאלים שכרו או קנו שטחים, אולמות באזורי התעשייה החדשה שקמו וחלקם עברו לאזור תעשיה אחרים בצפון כמו קדמת גליל, מעלה יוסף ומיקומים נוספים.

מפעלים חדשים בנקודות שונות בצפון

הקמת המפעלים החדשים גררה באופן טבעי את הצורך בעובדים. כך נראו מודעות רבות באתרי האינטרנט שבהם התעשיות עתירות הידע והמפעלים חיפשו בעלי משרות כמו מנהלי פרויקטים, מנהלי תפעול, מנהלי ייצור, מנהלי אחזקה, אנשי בקרה, מנהלי פיתוח ועוד. זוהי הזדמנות מצוינת עבור מי שסיים לא מכבר את לימודיו, להשתלב באחד ממקומות העבודה הללו.

קיים סיפוק רב כשעובדים במקום חדש או מחודש ויוצרים פעילויות חדשות, מייצרים מוצרי מזון, ריהוט, תעשייה כמו לוחות חשמל, ריהוט גן, קונסטרוקציות מחומרים שונם כמו עץ או אלומיניום, משחקי ילדים ועוד.

בוגרי מסלול הנדסאים

עבור מי שסיים לא מכבר לימודי הנדסאות במסלול מכטרוניקה זו הזדמנות פז להשתלב באחד ממקומות העבודה בחברות הייטק שהתמקמו בצפון, או בחרו לעבוד לאזור תעשייה חדש. היצע מקומות העבודה הוא די משמעותי ולכן תושבי הצפון בדקו את האופציות החדשות וכך גם כמה תושבים מהמרכז, שחושבים לעבור לפריפריה לאור המצב הקיים כעת במשק.

העבודות המוצעות להן במפעלים עתירי הידע הם לדוגמה:

תכנון מערכות מים והשקיה, תכנון מכונות מתוחכמות לענפי תעשייה שונים, ייצור מכשור רפואי, מכשור בקרה, רובוטיקה, תעשיות לייזר ואופטיקה ועוד.

האינטגרציה בין התחומים המוכרים לתחומים חדשים הפועלים תוך שימוש ברובוטים, היא תחום מרתק אשר מי שלמד תחום זה יכול לתרום לו רבות, מתוך הידע הרב שלמד בשנים האחרונות.

תנופת ייצור במפעלים רבים

מגפת הקורונה יצרה ביקוש למוצרים רבים ולכן כדי למלא את האספקה הנרחבת הכוללת רבדים רבים עשייה, מנהלי המפעלים מחפשים אנשי מקצוע כמו הנדסאים שיוכלו לבצע את התחשיבים הנדרשים, הפעלת המכונות, תכנון מכונות ייצור, טיפול במערכות בקרה, הינע ותנועה, רובוטיקה ועוד.

דרישה לעובדים בצפון

הדרישה לעובדים מוכיחה שיש מספיק מקומות עבודה בצפון וכל מי שיש לו ידע באחד מהתחומים הללו יכול להשתלב באחד מהמקומות הללו המציעים עבודות מאתגרות בחברה קיימת או בחברה חדשה שהחליטה להקים את המפעל עתיר הידע שלה בצפון.

אזרחים רבים בוחרים לשנות את מיקום מגוריהם מהמרכז לצפון לאור העלויות הגבוהות של החיים במרכז מול הפריפריה. הדבר שמנע עד עכשיו את המעבר של משפחות הייתה הבעייתיות במציאת עבודה. השינוי החל לאחר שנים רבות שבהם המצב היה סטטי בצפון ויצר פתיחה מצד אחד והרחבתם מצד שני של מפעלים רבים, פתחה מפני בני הזוג אופציות רבות ולכן רבים מהם בוחנים אפשרויות הן של תעסוקה והן של מגורים בצפון.