כותרת
> C;
1/1
סטיילינג ועיצוב הבית

הדברת טרמיטים ברהיטים

נהריה סטיילינג ועיצוב הביתפורסם: 01.03.23 , 12:37ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

מזיקים בבית הם אף פעם לא תופעה מבורכת ולעיתים יכולה להיות אפילו מלחיצה. אם לא מטפלים בבעיה בזמן הנכון ובאופן יסודי, מזיקים יכולים לעשות נזק של ממש בבית. טרמיטים למשל יכולים להביא לקריסה של נקודות שונות בבית או ליצירת חללים ברהיטי עץ. לכן טרמיטים יכולים לגרום הן לנזק אסתטי והן לנזק כלכלי משמעותי, ואפילו סנטימנטלי. רגע לפני שאתם מזמינים הדברה לטרמיטים, בדקו מהם הסימנים שאתם מזהים בבית, איפה כדאי לבדוק ומה אפשר לעשות.

איך תדעו אם יש לכם טרמיטים בבית?

הדברה לטרמיטים לא תהיה יעילה על כל סוג של מזיקים ולכן מאוד חשוב לזהות קודם כל שאכן מדובר על טרמיטים. הנה חלק מהסימנים לנוכחותם של טרמיטים בבית:

  • תעלות בוץ ברהיטי עץ או במשקופים
  • כנפיים מוזרות באזורים בקרבת עץ
  • סימני צואת טרמיטים (כתמים שחורים)
  • זיהוי של חרקים יוצאים ונכנסים לרהיטי עץ
  • חורים שנפערו ברהיטי עץ
  • הזמנת מדביר מקצועי שיזהה את סוג המזיק ויבחר את שיטת ההדברה המתאימה ביותר למצב

איפה טרמיטים עשויים להופיע ולמה?

טרמיטים יכולים להבנות את המושבות שלהם בקרקע עמוקה, או בעצים רקובים בחצר, כמו שהם יכולים למצוא נקודה חלולה ומיטבית בבית שתעניק להם גישה זמינה לתאית. תאית היא אחד מהחומרים שמרכיבים את העץ והיא למעשה החומר ממנו טרמיטים ניזונים. בנוסף לתזונה, הם משתמשים בתאית גם כדי לבנות את תעלות הבוץ שלהם. אם אתם מזהים טרמיטים או סימנים שלהם בבית, חשוב שתקראו במהירות לחברה שמספקת הדברה לטרמיטים כדי למנוע את התפשטותם באזורים נוספים.

איך מטפלים בטרמיטים באופן יעיל?

יש הרבה חומרים ותנאים הטרמיטים רגישים אליהם – לחות, אור, טמפרטורה ועוד. לכן, הרבה פעמים ניתן לנסות לטפל בהם באופן עצמאי, אך חשוב לדעת כי שיטות כאלו לא יביאו לעצירת הבעיה באופן מוחלט אלא רק להאטה בקצב ההתפשטות. הדרך לטפל בטרמיטים באופן יעיל היא לקטול גם את שאר הקן והמלכה שנמצאים עמוק בקרקע. כלומר, גם אם תרססו נגד טרמיטים בקיר בטון, יישארו כל אלפי המזיקים שחיים מתחת לרצפות.

מדביר מקצועי יכול לסייע לכם לא רק בזיהוי של המזיקים כטרמיטים, אלא גם בביצוע הדברה לטרמיטים שתהיה יסודית, מקצועית ולא מסוכנת. מדבירים מקצועיים עוברים הכשרה מיוחדת שמקנה להם את הידע והכלים לטפל בהתפשטות טרמיטים בכל סוגי הנכסים – בתים פרטיים, דירות, עסקים, שטחים פתוחים ועוד.

טיפול בטרמיטים ללא הידע ההכרחי עשוי לגרום ליותר נזק מתועלת – נזק לרהיטים, ניפוץ אריחים ופיצוץ צנרות. לכן, כדי להיות בטוחים שאתם מטפלים בבעיה כמו שצריך ולא משלמים על ההשלכות של טיפול חלקי, מומלץ להזמין הדברה לטרמיטים מחברה מקצועית, מנוסה ואחראית. בדקו מהי זמינות החברה ומהן חוות הדעת של הלקוחות הקודמים כדי לבחור את החברה שתעניק לכם שירות מצוין ללא חשש.