כותרת
> C;
1/1

הועדה של ההסתדרות ונעמת גליל מערבי 22

נהריה פורסם: 30.06.22 , 12:25ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ועידת ההסתדרות ונעמת מרחב גליל מערבי התכנסה ביום שלישי בהיכל התרבות בנהריה.

כינוס זה מהווה המשך לבחירות הכלליות למוסדות וארגונים שהתקיימו לפני כחודש וחצי.

ועידת ההסתדרות בחרה השבוע לפי הפרוטוקול ברוב קולות את אשר שמואלי ליו"ר ההסתדרות מרחב גליל מערבי לקדנציה נוספת באופן רשמי . וועידת נעמת בחרה באופן רשמי בפה אחד את עופרה אלקיים כהן להצעיד לקדנציה שלישית את נעמת מרחב גליל מערבי.

כאשר שניהם התחייבו שימשיכו לעשות ימים ולילות למען העובד, העובדת והגמלאים וימשיכו כפי שעבדו בחמש שנים האחרונות ..

מכל רחבי הגליל מערבי נהרו הצירים לבחור בצורה הרשמית את יושבי הראש של ההסתדרות ונעמת מרחב גליל מערבי ואת חברי המזכירות

הוועידה היא המוסד העליון של ההסתדרות וועידת נעמת ומתכנסת אחת לחמש שנים , בסמוך לבחירות בארגון.

רפי סדן מנכ"ל אירגון ומרחבים הוזמן לנהל את הועידה לפי הפרוטוקול עבור הסתדרות מרחב גליל מערבי, כאשר ספר בהתרגשות שסיעת עוגנים גברה ברוב ומנה את התפלגות האחוזים במרחב גליל מערבי מעל 84% הצביעו לסיעת עוגנים ואמרו את דברם "אין ספק שהגליל המערבי הרוויח לקדנציה נוספת את יו"ר מרחב גליל מערבי, כאשר אין ראוי ממנו לתפקיד ואני יכול להגיד לכם שמרחב גליל מערבי נראה כך בזכות אשר שמואלי ".

אשר שמואלי, יו"ר ההסתדרות מרחב גליל מערבי הודה לכולם ואמר: הרצוני להדגיש שבשלוש שנים האחרונות מה שארנון בר דוד עשה למען העובדים זה דבר גדול לגבי להוציא למשל את העובד לחופשה בת שבוע ימים בהסכמים הקיבוציים. אני יכול לספר לכם לדוגמא:" שהינו באילת ניגש אלי בחור שהוא איננו מכיר אותי וספר כמה הוא מאושר שהוא ואשתו עם חמישה ילדים זכו לראות את אילת.כאילו הוועד לא היה דואג לו , כנראה עד סוף חייו הוא לא היה רואה את אילת. עוד עיניין חשוב לאחר שארנון בקר אצלנו הוא בא עם הרעיון של FRIENDS עם ההופעות הכי נחשבות במחירים סמליים לחברי ההסתדרות. אני יכול להבטיח לכם אנחנו נמשיך יחד כיחידה אחת לפתח, להביא משאבים ולתת גב לציבור העובדים והעובדות. ההסתדרות ונעמת הם הבית של העובדות והעובדים במרחב. אני חושב שרק יחד אפשר להגיע לתנופה ועשייה רחבה עם הצלחה והישגים".

מיכל סרברניק מנהלת מטה נעמת ניהלה את הבחירה לועידת נעמת ה-22 והיא אמרה שסיעת עוגנים אכן גברה ברב מוחץ ומעל 86 % מול סיעת סלע שבגליל המערבי לא היה לה שום סיכוי לאחר 5 שנים פוריות של עשייה. נערכה הצבעה ובפה אחד נבחרה עופרה אלקיים לקדנציה שלישית.

בהתרגשות עלתה לבמה עופרה אלקיים כהן עם חיוך לאחר שנבחרה בוועידה ה-22 בפה אחד ליו"ר נעמת לקדנציה שלישית. בנאומה פרשה עופרה את ההישגים הרבים ואת היעדים שהושגו עבור ציבור הנשים במרחב, בנוסף לקורסים המעניקים גמול השתלמות ומהווים תוספת משמעותית בשכר, מתקיימות הכשרות רבות לצוותי החינוך במעונות היום במרחב ".אני רואה חשיבות רבה בקידומן של סקטור זה, אשר רמת שכרן לא מצדיקה את העבודה הקשה והאחריות שמוטלת עליהן.

מיזמים רבים שהפכו לשם דבר התקיימו במסגרת פעילות נעמת: "נשים קונות מנשים", "שישי נשי"

"נשים עושות היסטוריה" ועוד...

מעון חדש "פעמונית" שהוקם לפני שנתיים בשיתוף עיריית נהריה ונוסף לעוד שני מעונות במרחב, ועוד היד נטויה.


בקדנציה זו הורחבו שירותי ייעוץ המשפטי ע"י עו"ד בענייני אישות במעמד האישי כגון: הסכמי ממון, חיים משותפים, אלימות במשפחה, הטרדה מינית ומילולית, זכויות האישה בעבודה וצוואות.

פתחו את מרכז אלומה בעכו לאחרונה למען נשים נפגעות אלימות, יוזמה משותפת של עיריית עכו, משרד הרווחה ונעמת אשר פועל 24/7 ונותן מענה של כל השירותים להן זקוקה הנפגעת בזמן אמת.

המרכז הינו יחידי בארץ ומהווה פילוט לעוד שני מרכזים שעתידים להיפתח בקרוב.

נעמת במרחב מחלקת מלגות לסטודניות הלומדות לתואר ראשון שנה שניה, וחברות בהסתדרות החדשה,. התניה לחברות בהסתדרות. המלגה ניתנת בעדיפות לסטודנטיות אשר לומדות מקצועות טכנולוגים .גם כאן הבאתי להישג משמעותי והכפלתי את כמות מקבלות המלגות.

עופרה אלקיים כהן מוקירה תודה ,לשותפה לדרך אשר שמואלי כיו"ר ההסת' במרחב גליל מערבי. הודתה למשפחתה על התמיכה לאורך כל הדרך.הודתה

לארנון בר-דוד יו"ר ההסתדרות החדשה והרחיבה ואמרה איזה אישיות נפלאה ואכן הוא פועל ועושה למען העובדים בישראל., לחגית פאר יו"ר נעמת, לרפי סדן מנכ"ל אגף אירגון ומרחבים, לציון לנקרי, למיכל סרברניק מנהלת מטה נעמת, לפרדי שכטר על ההנחיה. לצוות נעמת, ההסת' והיכל התרבות תודה על הסיוע המתמיד וכמובן לכם חברות וחברי ועדים יקרים! תודה על התמיכה המרגשת.

תודה לקרן אטיאס ולבנות להקת קולות עמל.בהצלחה רבה לחברות מזכירות נעמת שנבחרו זה עתה

ממשיכות בעשייה כדי לעשות בשבילכן מחר חדש.