כותרת
> C;
1/1
תלמידים ונוער

הישג נוסף להסתדרות במרחב גליל מערבי לטובת קביעות לסייעות בעיריית עכו

נהריה תלמידים ונוערפורסם: 18.06.19 , 15:06ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

תקציר ההסכמות בין עיריית עכו לבין ההסתדרות בעניין קביעות הסייעות אשר קיבלו תוקף של פסק בוררין:

1. בעיריית עכו נהגו במשך שנים שלא לפעול על פי חוקת הרשויות המקומיות, ולא להעניק קביעות לחלק מהסייעות שעבדו שנתיים ברציפות באותו הגן.

נוצר מצב אבסורדי שבו סייעות עם וותק של 5 שנים, 7 שנים, 11 שנים ואפילו 17 ו- 24 שנים, שלא נהנו ממעמד של עובד קבוע על פי הוראות החוקה כאמור.

2. לאחר שביום 18.2.2019, במהלך דיון של וועדה פריטטית שהתקיים במשרדי השלטון המקומי בתל אביב, לא הגיעה הוועדה להחלטה פה אחד בסוגיית הקביעות, הוחלט בשיתוף וועד העובדים, להעביר את העניין להחלטת בורר.

3. ואכן, ביום 13.6.2019, התקיים דיון בוררות בפני כב' הבוררות עוה"ד נאווה לוי, הממונה האזורית על יחסי העבודה במחוז חיפה והצפון. כבר בתחילת הדיון הוחלט לנסות ולהגיע להסכמה בין הצדדים (עוד בטרם תינתן פסיקת הבוררת).

ולאחר מספר שעות של דיונים, חתמו הצדדים על ההסכם המצורף בזאת אשר קבע כי:

בראשית חודש יולי 2019 יערך מכרז לסייעות עם וותק של מעל חמש שנים וכן, לשאר הסייעות אשר מצויות בעיצומו של המחזור הראשון של קורס הסייעות (אליו נשלחו בהוראת העירייה), וביום 1.9.2019, יהנו הסייעות מקביעות.

בראשית חודש פברואר 2020, יערך מכרז נוסף לשאר הסייעות אשר מצויות בעיצומו של המחזור השני של קורס הסייעות (אליו נשלחו בהוראת העירייה), ומיד לאחר המכרז תקבלנה קביעות.

4. יובהר כי מדובר בכ- 90 סייעות אשר עתידות לקבל קביעות הודות להסכמות אשר קיבלו תוקף של פסק בוררין.

אולי יעניין אותך גם