כותרת
> C;
1/1
טיולים ותיירות

הכל על תכנון מסלול טיול בצפון לסוף שבוע בלתי נשכח

נהריה טיולים ותיירותפורסם: 28.11.21 , 08:37ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

נכון, השמיים נפתחו וכעת רבים ממהרים לרכוש את כרטיס הטיסה שלהם, אבל אתם דווקא מנצלים את ההזדמנות לגלות מחדש את הארץ, כמה נפלא! טיול לצפון הוא תמיד מרגש במיוחד, וגם עכשיו כשאתם מתכננים מסלול טיול לצפון לגיחה הקרובה, אין ספק שהאווירה מלאה בהתרגשות וציפייה. תמיד כיף לחזור לאזור שבו ברור שגם אם נדמה שראיתם הכל, יש עוד המון מה לגלות!

טיפים מעולים לתכנון מסלול טיול בצפון

כמו כל טיול אחר, גם מסלול טיול בצפון יש להתחיל לתכנן היטב תוך שימת דגש על נקודות כגון:

  • הרכב הקבוצה – האם יש ילדים בקבוצה? האם מדובר בטיול למיטיבי לכת שמורגלים בהרבה מאוד קילומטרים, או שמא עדיף דווקא לכוון לטיול שמתנהל רובו ברכב עם עצירות לנקודות תצפית בדרך? בהתאם לתשובות לשאלות הללו, יהיה לכם קל הרבה יותר להרכיב את המסלול שכן תוכלו להתכוונן על האתרים המתאימים לכם.
  • לדעת לאן לא להגיע – עוד יותר חשוב מלדעת לאן כן להגיע, חשוב גם לדעת לאן לא כדאי להגיע ובעיקר בהקשר של עונות השנה. ישנם נחלים למשל שיהיו מושלמים לטיול קייצי, אבל ברגע שהחורף מגיע ואיתו גם לא מעט גשמים, נעשה מאוד מסוכן לטייל בהם. בדקו את הנושא לפני היציאה לטיול בכדי למנוע סיכונים.
  • מה לקחת? – בהתאם לעונה ולסוג הטיול יש להצטייד בביגוד המתאים, ולעולם לא לוותר על נעלי ספורט ואספקה של מים. במידה והנכם מתכוונים ללון בשטח, אסור לשכוח שקי שינה, אוהלים, גזייה לבישול, ושאר אלמנטים קריטיים שבלעדיהם הטיול יהפוך לסבל של ממש. בסעיף הבא, נרחיב על אופציות הלינה בצפון כך שתוכלו פחות או יותר להתכונן בהתאם.
  • לינהמסלול טיול בצפון חייב לשלב גם לינה. למרבה המזל, ישנן אין סוף אופציות ללינה; החל ממלונות בוטיק, צימרים יוקרתיים, גלמפינגים שהפכו בשנים האחרונות למילה האחרונה בכל הקשור ללינה בטבע, ואף אתרי קמפינג לחובבי אקסטרים. גם כאן הבחירה תלויה בהרכב הקבוצה ובסוג הטיול, שכן כמו שאתם ודאי יודעים ישנם לא מעט אנשים שיעדיפו לוותר לחלוטין על החוויה של לינה בטבע, ויעדיפו להתפנק במלון יוקרתי במיוחד.

הסוד הוא לתכנן בלי הרבה נסיעות

מסלול טיול בצפון מתחיל בנסיעה ארוכה מוקדם בבוקר, בעיקר אם אינכם מתגוררים בסביבה. כדי לחסוך הרבה יותר מידי נסיעות נוספות בין שמורות טבע בצפון ובין יקבים, נחלים ומסלולים, ההמלצה היא למקד את הטיול באזור מסוים. כך, תסעו פחות ותוכלו לסמן וי בכל פעם על אזור אחר בצפון. אין ספק שזה עלול להיות מבלבל מאוד שכן הצפון מלא באטרקציות שחבל לפספס – אל תשכחו שהוא לא הולך לשום מקום, הוא רק מחכה לכם שתגיעו לסמן וי נוסף בטיולים הבאים שלכם. טיילו בנוחות וברוגע, בסופו של דבר תגיעו לכל המקומות שמעניינים אתכם!