כותרת
> C;
1/1
תרבות ופנאי

המדריך המלא לבחירת תחפושות לפורים

נהריה תרבות ופנאיפורסם: 15.02.21 , 18:11ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

לאחר שעברנו בשלום את ט"ו בשבט, משפחות רבות שוברות את הראש כיצד ימצאו את התחפושת המושלמת לפורים, גם לילדים וגם למבוגרים, וזאת בלי לאלתר ברגע האחרון ולצאת ליצן. עישנו כברת דרך ומחקר וריכזנו עבורכם מדריך לרכישת תחפושות לפורים באינטרנט הן מהצד החיובי והן מהצד השלילי כך שתוכלו לקבל כלים נכונים לרכישה חכמה:

כיצד תרכשו תחפושת לפורים מושלמת אונליין:

רכישת תחפושות לפורים מאתרים בחו"ל – אם הגעת לחודש-חודשיים לפני החג, כנראה שכבר לא כדאי לכם בשלב זה להזמין תחפושות מחו"ל, שכן ייקח לתחפושת לפחות חודשיים להגיע ואין לנו הבטחה כי זה יגיע בזמן או במידה הנכונה. אם אתם מזמינים מאתרים בחו"ל כדאי לקחת בחשבון לפחות 3 חודשים מראש, ככה תהיו מוגנים שכך שהמשלוח יגיע בזמן.

בחרו את התחפושת עם הילד/ה – כמו בכל לבוש אופנתי, גם לתחפושות לפורים יש טרנדים ואופנות שצריך להתייחס אליהם. הטרנדים משתנים מגיל לגיל ולכן אנו כהורים לא תמיד נבין את הטרנדים הקיימים עבור הילדים שלנו. אנו מציעים לכם להתחבר לעולמם של ילדיכם, דרך הבנת הטרנדים והתכנים אליהם הם נחשפים ואוהבים. כאשר תתנו לילדיכם לבחור עבור עצמו את התחפושת, תחוו דרך הבחירה את מגוון ההתלבטויות שלהם, תזכור הדמויות שהם אוהבים ובכלל מה החלומות שלהם, זאת מפני שהילדים תמיד יירצו להתחפש לחלומות שלהם, או לדמות שהם רוצים להיות כשיהיו גדולים.

חשוב לזכור: לא תמיד צריך לקנות תחפושת מלאה – אנו רגילים לכך כי תחפושות כמו כבאי, אסטרונאוט, גיבורי על, יובל המבולבל או דמויות מדיסני, לרוב מגיעות כתחפושת מלאה מכף רגל ועד ראש, כך שצריך לרכוש את כל החליפה כולל האביזרים שלה. כמו כל דבר בחיים, חשוב לדעת כי תמיד לא חייבים ללכת עם הזרם. אם תהיו פתוחים ויצירתיים, תוכלו ליצור הכלאה של דברים שתיתן לכם תוצאה של משהו אחר ומיוחד מאשר חלית תחפושת אחת שלמה. אם תוסיפו אביזרים שלכם, או נגיעה אישית, תראו שחוץ מסיפוק עצום, תקבלו גם משהו מיוחד ומקורי.

לא מצאתם את התחפושת המושלמת עבורכם?

אם עוד לא מצאתם את התחפושת המושלמת, פשוט תעשו חיפושים מוזרים ולא שגרתיים בגוגל, כגון: שמלת גיבורי על מיוחדת, בגד אוונגארדי או כל פריט אחר שביומיום אין סיכוי שהייתם לובשים. ואם ישאלו אתכם או את ילדיכם למה התחפשתם, תמיד תוכלו לענות כי אנחנו ב-2021 והגדרות שייכות לתקופות עתיקות יותר, אנחנו נמצאים בעידן חדש שכל דבר בעל הגדרה הופך למשעמם ופחות ייחודי ומקורי.

ממה יש להיזהר כאשר רוכשים תחפושת לפורים?

כאשר אנו מתמקדים בתחפושות פורים, מראה החיצוני משחק תפקיד מרכזי. כל אחד רוצה להיראות הכי טוב, הכי מיוחד, הכי מקורי וכמובן הכי שמח במסיבה. מעט מאוד אנשים לוקחים את הסכנות הקיימות בתחפושות אלו. לכן , נשים קצת דגש לא רק על הדברים השמחים בפורים, אלא גם בסכנות האורבות לנו בצד מבלי שאנו שמים לב אליהם:

סכנת חנק לילדים - משרד הכלכלה פרסם טיפים חשובים שהראשון בהם הוא, לא להשתמש בתחפושות ובאביזרים לילדים, כגון: פאות, קישוטי ראש ואחרים שאין להם את סימוני האזהרה הרלוונטיים. התקנות נקבעו בדגש על גיל המשתמש ולכן חשוב לשים להם לב מפני שהן מזהירות מפני סכנות כגון: בליעה של חלקים קטנים, האם המוצר דליק, האם הפלסטיק הוא רעיל ועוד.

הכנת תחפושות בבית: יש כאלו שיעדיפו להכין תחפושות בבית כחלק חווייתי של יצירה עם הילדים. זהו רעיון חינוכי בעל ערך אדיר, רק חשוב לשים לב כי יש להימנע משימוש בחומרים דליקים כגון נוצות, צמר גפן, בדים סינתטיים דקים, שערות ופלומות מחומרים דליקים.

לסיכום:

כמו בכל דבר בחיים, גם ברכישת תחפושות לפורים באינטרנט יש יתרונות וחסרונות, אך מה שבטוח שרכישה באינטרנט היא חכמה יותר, מושכלת יותר ופותחת אפשרויות אינסופיות לתחפושת מקורית וייחודית יותר.