כותרת
> C;
1/1
תרבות ופנאי

המתנ"ס מגיע אליכם עד הבית

נהריה תרבות ופנאיפורסם: 14.06.22 , 11:29ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

'מתנ"ס נוסע'- מיזם נגיש מחבר ומיוחד המהווה שיתוף פעולה בין בני נוער עם ובלי צרכים מיוחדים אשר פועלים זה לצד זה ותורמים יחד לקהילה.

המיזם הוא פרי יצירה של העירייה וצוות המרכזים הקהילתיים- מתנ"ס נהריה בשיתוף סיוע של תורמים מארה"ב.

ממשיכים לקדם פעילות מיוחדת בקהילה.

'מתנ"ס נוסע' הושק לראשונה בנהריה והגיע לרחבת המרכז הקהילתי אוסישקין.

המיזם הוא שיתוף פעולה של המרכזים הקהילתיים מתנ"ס נהריה בשיתוף עם עיריית נהריה בהוקרה ובתרומת דוד וולפר, מחוז נסאו, ניו- יורק, לזכרם של דוד, רני, וורה, איילין וולפר, והריאט ברש ז"ל. מנחה האירוע חנן עבדה מנהל תחום תרבות, מנהל משכן אומנויות הבמה.

תמי ניב-אלון, ששימשה בעבר כמנהלת מתי"א בנהריה במשך כמה שנים זיהתה את הצורך בהקמת מיזם שמשלב בין בני נוער עם ובלי צרכים מיוחדים.

היא חברה יחד עם ראש מינהל החינוך והקהילה בעירייה, אילן וקנין ומנהל המרכזים הקהילתיים בנהריה, ליאור הרשמן, כדי לממש את הרעיון ולחבר בין כלל הגורמים ובהם מור שוקנר, מחנכת כיתת תקשורת מבי"ס תיכון שחקים, שהתגייסה לרכז את הפרויקט ועוסקת בהדרכת הנוער להפעלת ה'מתנ"ס הנוסע'.

המיזם מכיל שני חלקים: הראשון, הוא קרון בו מרכז קהילתי נייד שיש בו את כל הכלים עבור אירוע קהילתי- מספרי קריאה, מחצלות, משחקי קופסא, משחקי ענק, מכונות לממכר מזון, מתנפחים ועוד. ה'מתנ"ס הנוסע' יכול להגיע לכל שכונה ולקיים פעילות חברתית קהילתית משעת סיפור ועד משחקים, ודברים שקשורים לתרבות הפנאי, שחלק מהילדים אינם יכולים להגיע אליהם. המטרה השנייה בקיום המיזם היא העלאת המודעות לנושא הצרכים המיוחדים על ידי העסקת בני נוער עם ובלי צרכים מיוחדים שהם למעשה מפעילים את הקרוון ובקיץ הקרוב יועסקו על ידי המתנ"ס כעובדים מן המניין. התפיסה שעומדת מאחורי זה של שילוב בקהילה.

העבודה הזו היא בסיס לנערים ונערות כאשר הם לומדים וגם מקבלים שכר על עבודתם.

תמי ניב אלון, מנהלת מתי"א נהריה לשעבר: "אני מרגישה שלאחר שעזבתי את התפקיד של ניהול המתי"א בנהריה אני משאירה מעין מתנה ייחודית לעיר.

בזכות שיתוף הפעולה של כלל הגורמים: ראש העירייה, מינהל החינוך והנהלת המרכזים הקהילתיים בנהריה החלום שלי התגשם ואני מאמינה שבהמשך הוא יורחב וישוכפל למתנסים נוספים בערים אחרות בישראל".

בטקס חנוכת המיזם השתתפו: רונן מרלי, ראש העיר, דודו אלחיאני, מנכ"ל העירייה, אילן וקנין, ראש מינהל החינוך והקהילה בעירייה, ליאור הרשמן, ומנהל המרכזים הקהילתיים בנהריה,. "אנחנו מאמינים שתהליך העצמתם של בני הנוער כשותפים פעילים ותורמים לחברה, מגביר את החוויה העצמית שלהם כשווים ומשמעותיים ובעלי ערך.

כך הם זוכים למרחב פנאי ותעסוקה חדש, שמשלב קבלת ערכים של עולם העבודה, גאוות יחידה והשתתפות בפעילות התנדבותית בקהילה".

עדכונים על התחנות הבאות אליהן יגיע ה'מתנ"ס הנוסע' יתפרסמו בקרוב ברשתות החברתיות ובאתרי האינטרנט של העירייה והמרכזים הקהילתיים-מתנ"ס נהריה. בואו והצטרפו לאתר בפייסבוק של המרכזים הקהילתיים ותהיה שותפים.

צילום RITVO PHOTOGRAPHY
 
 
 
 
צילום RITVO PHOTOGRAPHY
 
 
 
 
צילום RITVO PHOTOGRAPHY
 
 
 
 
צילום RITVO PHOTOGRAPHY
 
 
 
 
צילום RITVO PHOTOGRAPHY