כותרת
> C;
1/1
אירועים

הסודות של צלמי האירועים

נהריה אירועיםפורסם: 16.08.21 , 18:01ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

רגע אחד לפני שאתם חוגגים אירוע, אתם בטח גם מחפשים צלם מקצועי שילווה אתכם במהלך האירוע המיוחד שלכם. אתם עושים השוואת מחירים, מקיימים פגישות עם צלמי אירועים ואפילו עושים לא בירורים ובודקים המלצות בכל מקום אפשרי, הכל במטרה למצוא את הצלם הטוב ביותר לאירוע שלכם. אתם משקיעים בהמון פרטים קטנים וחשוב לכם מאוד שיהיה מי שיתעד עבורכם את האירוע. הבאנו לכם כאן כמה סודות של צלמי אירועים שכדאי מאוד להכיר ולא מעט מהסודות האלו צלמי האירועים מפחדים שתגלו.

קבלני משנה

לכל צלם אירועים שתלכו ותסגרו מולו יש קבלני משנה, תהיו בטוחים שאלו לא צלמים שעובדים אצלו בשכר, מדובר על פרילנסרים שעובדים ומציעים את השירות שלהם למספר צלמים, הכל בכדי "למלא את היומן" אותו פרילנסר עובד עם מספר צלמים. הבעיה עם קבלני משנה כאלו היא שאתם לא יודעים מי יהיה הצלם שלכם באמת באירוע וגם הצלם שמולו אתם סוגרים לא יודע מי הצלם שלכם באירוע, עד כמה שזה נשמע מוזר זאת המציאות.
אם הצלם שלכם סוגר מולכם תאריך רק אחרי שהוא סגר הוא מתחיל לעשות טלפונים לקבלני משנה, תמיד יש לו סדר עדיפויות ויש מקרים שהוא לא מצליח לסגור מול צלם אז הוא מתחיל לקבל המלצות מצלמים אחרים, סביר מאוד שהם יפגשו בפעם הראשונה באירוע שלכם.

מכאן המסקנה היא ברורה, לא משנה אם אתם מחפשים צלם חתונות שאתם חוגגים אירוע קטן וצריכים רק שירות של צילום ברית מילה, שאתם סוגרים מול צלם אירוע חשוב מאוד להבין ולדעת מי מגיע לאירוע שלכם, עם מי אתם תבלו ביום המיוחד שלכם ואיך תהיה הדינמיקה.

אפליית מחירים

למרות שזה נשמע מוזר, אבל תתפלאו לגלות שקיימת אפליית מחירים בתחום צילום אירועים, אפליית המחירים הזאת קיימת לא רק אצל צלמי אירועים אלא גם תחום מגנטים לאירועים שהוא התחום המקביל לצילום אירועים "נהנה" מאותה אפליית מחירים.

מה קורה באותה אפליית מחירים : אם אתם חוגגים את האירוע שלכם באולם יוקרתי, באופן טבעי כל צלם יראה זאת בתור "הזדמנות" והמחיר שהוא ידרוש ממכם יהיה מחיר יותר גבוה מאשר אם מדובר על סגירת אותו תאריך בדיוק בסוג אחר של מסיבה.

זאת גם אחת הסיבות שהרבה מאוד בעלי אירועים פשוט נמנעים מלפרסם את האולם שבו הם מקיימים את האירוע בפני הספקים מהסיבה שהם מפחדים שהם יקבלו הצעות מחיר הרבה יותר גבוהות בגלל שהם החליטו לחגוג במקום יוקרתי.

זמני עבודה

אחד הדברים הלא מובנים ביותר בכל הסכם עבודה מול צלם אירועים, הוא להבין מהם הזמנים שהצלם מלווה אתכם במהלך האירוע, הרבה פעמים סוגרים צילום עד לשעה 24:00 וכל שעה מעבר היא בתוספת תשלום, אז למה לא לתת פשוט הצעת מחיר לצילום של כל האירוע ולתמחר את אותו הדבר בצורה מבלבלת. לכן, בפעם הבאה שאתם חוגגים אירוע וסוגרים מול צלם אירועים, כדאי מאוד לדעת מתי הוא מגיע מתי הוא הולך ומה קורה אם האירוע שלכם נמשך קצת יותר מהמתוכנן.

לסיכום

אמנם לא כל צלמי האירועים הם אותו הדבר, כמובן שאין לראות את המאמר הזה ככללי ומכוון לכל צלמי האירועים, יש לא מעט כאלו שעובדים עם אנשים קבועים, נותנים שירות מקצועי ומתמחרים את האירוע בצורה הוגנת. בשביל למצוא את אותם צלמים אתם נדרשים לבדוק כמה שיותר המלצות מחברים ולא רק המלצות שאתם רואים בכל מיני אתרי המלצה על ספקים.

קרדיט: FREEPIK