כותרת
> C;
1/1
תרבות ופנאי

הפריקוולים המוצלחים ביותר

נהריה תרבות ופנאיפורסם: 22.01.20 , 12:03ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

פריקוולים הם סרטי המשך המתארים את האירועים שקדמו ליצירת ההמשך, ואולפני הקולנוע המובילים בעולם משקיעים לא מעט בפריקוולים המייצרים עבורם הכנסות רבות. באמצעות הפריקוול לסרט מצליח או לסדרת סרטים מצליחה, אולפני הקולנוע מחדשים את התסריט ומציעים למעריצים סרט המשך מעניין עם קונספט חדש יחסית, ויש לא מעט עיבודים קולנועיים השווים צפייה, למשל הפריקוולים המוצלחים של הסנדק, אקס מן, ההוביט ועוד.

אם אתם מחפשים פריקוולים של סרטים מומלצים ואיכותיים, הכנו עבורכם רשימה של סרטי המשך שכדאי לכם לצפות בהם בערב חורפי וגשום, בסוף השבוע או בכל זמן אחר.

דרקון אדום

"דרקון אדום" הוא סרט מתח מרתק ואיכותי שישאיר אתכם מתוחים ודרוכים לאורך כל הסרט. את התסריט יצר טד טאלי, התסריטאי שכתב את הסרט המקורי שיצא לאקרנים בשנת 1991, הוא גם זכה על התסריט בפרס האוסקר. זהו סרט מתח מפתיע ומרתק עם סצנות נפלאות וערוכות היטב. "דרקון אדום" הוא פריקוול מוצלח של הסרט "צייד אדם", העלילה בסרט עוקבת אחר חניבעל לקטר המסייע לבלש משטרה לתפוס רוצח סדרתי המשתמש בקניבליזם.

פרומתאוס

פרומתאוס יצא לאקרנים בשנת 2012, זהו סרט מדע בדיוני שתוכנן כפריקוול לסרט "הנוסע השמיני" משנת 1979. במאי הסרט הוא רידלי סקוט, הוא ביים גם את הסרט "הנוסע השמיני". העלילה בסרט "פרומתאוס" עוקבת אחר קבוצת חוקרים שמגלה רמז למקור האנושות בכדור הארץ. הרמז המתגלה מוביל את החוקרים למסע מרתק לפינות האפלות ביותר שקיימות ביקום, והחוקרים נאלצים להילחם בקרבות נוראיים כדי להציל את עתיד המין האנושי.

הסנדק 2

"הסנדק 2" נחשב בעיני רבים כאחת מיצירות המופת בעולם הקולנוע, זהו סרט מומלץ ואיכותי בביומו של פרנסיס פורד קופולה. הסרט מהווה פרקוויל לסרט הקולנוע הסנדק, העלילה עוקבת אחר משפחת קורליאונה, ובעיקר אחר סיפור עלייתו של הגנגסטר ויטו קורליאונה הצעיר המטפס לעמדת כוח וזוכה במעמד של ראש משפחת המאפיה.

הסרט "הסנדק 2" הוא ללא ספק אחד הפרקווילים המצליחים והמוכרים ביותר, הסרט היה מועמד ל-11 פרסי אוסקר, ולבסוף זכה ב-6 פרסים, בהם גם פרס הסרט הטוב ביותר, ורוברט דה נירו זכה לפרס שחקן המשנה הטוב ביותר על השתתפותו ב"סנדק 2".

אקס מן: ההתחלה

"אקס מן: ההתחלה" הוא פריקוול מצליח לסדרת סרטי אקס מן, הסרטים מבוססים על דמויות שונות המופיעות בחוברות הקומיקס אקס מן של פוקס ומארוול קומיקס. למעשה, זהו הסרט החמישי בסדרת סרטי אקס מן, ורבים רואים בו כסרט הטוב ביותר בסדרה, בעיקר בגלל האפקטים והעלילה.

טרילוגיית ההוביט

טרילוגיית סרטי ההוביט מהווה פרקוויל מצליח לטרילוגיית סרטי שר הטבעות. הסרט מבוסס על ספר ההוביט מאת ג'ון רולנד טולקין, העלילה עוקבת אחר המסע של בילבו בגינס. הסרט בוים והופק על ידי פיטר ג'קסון ומשתתפים בו שחקנים מוכרים כמו מרטין פרימן, איאן הולם, אורלנדו בלום וקייט בלאנשט.

תמונה מתוך PIXABAY