כותרת
> C;
1/1
טיולים ותיירות

השכרת גנרטור לפסח

נהריה טיולים ותיירותפורסם: 10.02.20 , 15:04ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

חופשת פסח, עונה בה "הטבע יופע בכל הוד", כמאמר השיר, הוא עונה של חופשה וטיולים בחיק הטבע. מי שיעדיפו בילוי, לרבות לינה, בחיק הטבע עשויים, כצפוי, להיזקק גם לחשמל. למטרה זו יתאים גנרטור נייד. האפשרות לשנע ולנייד גנרטור נותנת פתרון מרבי ומיטבי למי שנעים ממקום למקום. גם היכן שאין תשתיות חשמל מובנות, הגנרטור הנייד מאפשר להאיר את המקום ובכך להנעים את השהייה בו ולאפשר לעשות דברים כשבחוץ שורר חושך.

האביב הוא עונה נעימה, יפה ומזמינה לצאת החוצה ולבלות בו. אם אתם משפחה המתכננת מזה זמן את חופשת הפסח ורוצה להפיק ולמצות אותה במלואה, אין ספק כי שהייה בחיק הטבע עשויה לזמן לכם אפשרות מצוינת לעשות זאת. חופה כזאת לא רק מהנה, כייפית וחוויתית אלא גם זולה יותר באופן משמעותי מחלופות שונות.

מקורות אור שונים

מבחר גנרטורים מאפשר בחירה מושכלת בניהם על פי גודל השטח שרוצים להאיר ומשך ההארה. יש גנרטורים חשמליים עם קירור אוויר (עם מגני שמן ומייצבי מתח) שניתן להניע אותם באופן עצמאי.

לעומתם, יש גנרטורים הפועלים על בנזין. לבד ממחירם היקר, עלול להיווצר מחסור בבנזין ובכך להשבית את פעילות הגנרטור. במקום שבו אין נגישות לתחנת דלק זו עלולה להיות בעיה רצינית.

גנרטורים נוספים פועלים על דיזל ויש כאלה המופעלים על גז. יש גנרטורים מושתקים, וזה עשוי להיות שיקול מרכזי בבחירה, ודאי כאשר רוצים להאיר תא שטח קטן, לדוגמה בפיקניק משפחתי, ואז הקרבה הבלתי נמנעת אל המקור המייצר אור עלולה להיות כרוכה באסי נוחות רבה אם וכאשר פעילותו מייצרת רעש. עבור משפחה כזאת,

לדוגמה, גנרטור מושתק הוא בבחינת תנאי הכרחי לעצם הבחירה בו.

תפעול ובטיחות

הקפדה על איכות ובטיחות, הן בשכירת גנרטור והן- קל וחומר- בקנייתו, מחייבת שימת לב ואי התפשרות אל שני מרכיבים אלה. הפעלה לא נכונה עלולה לגרום, במקרי קיצון, לפגיעה בגוף שלא לדבר על גרוע מזה, וכמו כן לגרום נזק למכשיר.

1. כאשר יוצאים לבלות עם ילדים קטנים, חשוב להקפיד על נושא הבטיחות ולהיזהר מאוד: יש לוודא כי אין חוטים קרועים או חלקים שבורים וחדים, ברגים רופפים ועוד.

2. יש לוודא כי הגנרטור ניצב על בסיס שטוח ויציב.

3. ודאו כי קיימת הארקה.

4. ודאו כי הגנרטור לא חשוף למים, לאבק או לגורמי סיכון אחרים.

5. בגנרטור הפועל על דלק – חל איסור מוחלט למלא דלק כשהמכשיר עובד.

6. אם אתם גוררים את הגנרטור ברכבכם יש להקפיד ולוודא כי החיבור תקין ובטיחותי. וכי הממשק המחבר בין הרכב הגורר לגנרטור הנגרר בטוח ובטיחותי כנדרש.

בכל מקרה, לפני שיוצאים לשטח, חשוב לבדוק היטב את הגנרטור. גנרטור לא תקין שלא יעבוד עלול לגרום לעוגמת נפש רבה ומנוע מכם אפשרות להשלים את הבילוי כמתוכנן וכרצוי.

תמונה מתוך PIXABAY