כותרת
> C;
1/1
לימודים

השלמת בגרויות שיפור בגרויות ומה שביניהם

נהריה לימודיםפורסם: 24.03.22 , 11:40ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

כדי להתקבל ללימודים אקדמאים עלינו לעמוד בתנאי הקבלה המבוססים על ציוני הבגרות והפסיכומטרי. כדי להבטיח את מקומכם בלימודים האקדמאים בין אם באוניברסיטאות השונות או המכללות הפרוסות ברחבי הארץ, עליכם להוכיח כי הציונים שלכם גבוהים מספיק כדי לעמוד בתחרות מול סטודנטים אחרים שמעוניינים ללמוד את הקורסים שאתם מעוניינים בהם גם כן. לעיתים השלמת בגרויות שיפור בגרויות הם חלק בלתי נפרד מתהליך הקבלה ללימודים האקדמאים וזאת משום שתנאי הקבלה משתנים או כי הציונים שהשגנו בעבר אינם תואמים לדרישות הפקולטה.

מהם המקצועות המבוקשים ביותר להשלמת בגרויות או שיפור בגרויות?

בבחינות הבגרות ישנן מקצועות חובה שהם הבסיס לתעודת הבגרות. מס' נק' הזכות בסך הכול הן 16 יח' לימוד. המקצועות הם: מתמטיקה ואנגלית לפחות 3 יחידות לימוד לכל אחד מהם, ובנוסף יש את המקצועות שנדרש מהתלמידים לעבור את הבחינה של 2 יחידות לימוד לפחות והם אזרחות, היסטוריה, ספרות, עברית ותנ"ך. רוב המשלימים והמשפרים בגרויות פונים למקצוע אחד מאלו ולפעמים גם ליותר מקצועות מהרשימה הזו היות והם מקצועות הבסיס של תעודת הבגרות המרכיבים את תנאי הקבלה של הסטודנטים למוסדות ההשכלה הגבוהה.

ומה בעניין מקצועות הבחירה?

מקצועות הבחירה הם למעשה מגוון רחב של מקצועות שתכף נציין חלק מהם. תלמיד או סטודנט שבוחרים ללמוד את המקצועות הללו כמקצוע מורחב יכולים למעשה לזכות בעוד 5 יח' לימוד. במקצועות הבחירה הסטודנטים יכולים לבחור עד 3 מקצועות שונים למעט אנגלית ומתמטיקה. בתחומי המדע ניתן לעשות 5 יח' לימוד בפיסיקה, כימיה, ביולוגיה ומדעי המחשב. בתחומי השפה ניתן לבחור ערבית או צרפתית, בתחומי מדעי החברה ישנם המקצועות פילוסופיה, סוציולוגיה ופסיכולוגיה, תקשורת, גיאוגרפיה ומדעי המדינה, ובתחומי האמנות ישנם מחול, מוסיקה, אמנות, תאטרון וקולנוע.

מתי נערכות בחינות הבגרות?

לבחינות הבגרות ישנם שני מועדים, בחורף ובקיץ. מועד הקיץ הוא המועד האינטנסיבי יותר מבין השניים ובו מתקיימות בחינות הבגרות הן במקצועות החובה והן במקצועות הבחירה. במועד החורף מקצועות הבחינה מצומצמות יותר ובמרבית המקרים יערכו הבחינות במקצועות החובה בלבד.

סיימתם תיכון ואתם רוצים להשלים או לשפר את הבגרות שלכם

בשלב בו סיימתם את 12 שנות הלימוד ואתם רוצים להתקבל למוסד להשכלה גבוהה כזה או אחר, אתם צריכים להגיש את תעודת הבגרות שלכם אך זו אינה מספיקה כדי לעמוד בקריטריונים כדי להתקבל ללימודים יהיה עליכם לעשות השלמת בגרויות שיפור בגרויות בהתאם לציונים הקודמים שלכם. כדי לעבור את הבחינות מומלץ לפנות לבית ספר מקצועי ומנוסה שמלמד רבים לבחינות הבגרות גם כאלו שאינם בספסל הלימודים. בחרו בית ספר מוכר, בעל הוכחות הצלחה שצוות המרצים בו מנוסה ומקצועי. כל אלו יחד יגדילו את הסיכויים שלכם לעבור את בחינות הבגרות בהצלחה ולהגיע להישגים שאותם אתם צריכים כדי להתקבל לאוניברסיטה או המכללה שאתם מעוניינים ללמוד בו.