כותרת
> C;
1/1
לימודים

התארים הכי נחשקים ללמידה בשנת 2022

נהריה לימודיםפורסם: 24.04.22 , 15:34ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בחירה במסלול הלימודים שיעמוד בקצב המהיר של השינויים המתחוללים בעולמנו, יכולה להיות אתגר לא פשוט. תעשיות חדשות צצות חדשות לבקרים והטכנולוגיה מתקדמת במהירות הבזק, כך שחלק מהקריירות הרלבנטיות לימינו, עשויות להיות לא רלבנטיות בעליל בעוד מספר שנים.

מהן הקריירות הטובות ביותר בימינו?

בעבר, אנשים נטו לבחור בתחומי עניין שמשכו את ליבם. בימינו, אנשים נוטים לבחור גם במסלולי לימוד שיובילו אותם לקריירה מתגמלת, שמספקת עבודה והכנסה קבועה, ומעניקה סיפוק אישי.

אבל מהם התארים המבוקשים ביותר היום ובעתיד?

התארים המבוקשים ביותר, שלא ייעלמו מעולם התעסוקה הם אלה שמספקים צרכים ספציפיים. אחרי הכול, תמיד יהיה צורך ברופאים, באחיות, באנשי מחשב ובמהנדסים. יכול להיות שהתפקידים ותחומי האחריות בעבודה ישתנו, אבל הצורך בעובדים בתחומים אלה לא עומד להיעלם. כלומר, קריירה בתחום שמיטיב עם האוכלוסייה אך משווע לידיים עובדות, היא זו שמציעה פוטנציאל טוב לתעסוקה עתידית.

דוגמאות לכמה מהתארים הטובים ביותר ב-2022

  1. ביולוגיה

תואר ראשון בביולוגיה מסייע לסטודנטים להגיע גם לקריירה בתחום הרפואה או הסיעוד. למעשה, לימודי ביולוגיה קובעים את הבסיס לתחום המבוקש מאוד – לימודי רפואה.

אחיות ומטפלים, הם שניים ממקצועות הרפואה המבוקשים ביותר. ככול שחלק גדול מהאוכלוסייה ממשיך להזדקן, כך יהיה צורך בטיפול רפואי כדי לטפל בבעיות הבריאותיות הקשורות לגיל המבוגר, מתוך מטרה לשפר את איכות חייהם. בתי חולים זקוקים תמיד לאחיות ולמטפלים שיוכלו למלא חלק מהתפקידים שמבצע הרופא.

במצב היום קיים מחסור בספקים רפואיים מוסמכים, וזה מגביר את הדרישה לסטודנטים שיתחילו ללמוד תואר ראשון בביולוגיה, ומכאן ימשיכו לתואר שני בבית ספר לאחיות או לסיעוד.

  1. הנדסה

מהנדסים משתמשים בעקרונות הפיזיקה והמתמטיקה כדי לתכנן מבנים, מכשירים אלקטרוניים, כלי רכב ועוד. בנוסף לידע הטכני לאנשים אלה יש גם כישורים מצוינים לפתרון בעיות ולחשיבה ביקורתית.

מהנדסים יכולים לבחור במגוון התמחויות. לדוגמה, מהנדס כימי יכול לפתח מוצרים כמו מוצרי דלק או תרופות, ואילו מהנדס אזרחי יכול לתכנן מבנים פיזיים כמו גשרים או מחלפים.

  1. אבטחת סייבר

מומחיות באבטחת סייבר מציעה את אחת הקריירות המגניבות בעולם. חברות מסתמכות יותר ויותר על הטכנולוגיה, בכול היבטי העסק שלהם. הסתמכות זו מגיעה עם צורך מוגבר להגנה מפני התקפות דיגיטליות, ושמירה על בטיחות המידע.

לימודי אבטחת סייבר מציידים את הסטודנטים בידע על העולם המורכב של אבטחת מידע, מה נדרש כדי להגן על מערכות מחשב, על רשתות ועל נתונים. הסטודנטים צוברים ניסיון מעשי בכול הנוגע לאבטחת ענן, לזיהוי פלילי דיגיטלי, לפריצות ולניהול סיכונים.

הקורסים משתמשים במדעי המחשב, במערכות מידע ובמתמטיקה, כדי שהבוגרים יוכלו להתמודד בהצלחה עם האתגרים שמציבה אבטחת הסייבר. הבוגרים יכולים להשתלב במגזרים ממשלתיים ובשירותי אכיפת החוק, הבריאות והפיננסיים.

  1. חשבונאות / ראיית חשבון

חשבונאות היא אחד התחומים הטובים ביותר לשנת 2022, כי כל הדוחות מצביעים על שוק צומח ויציב. מקצועות החשבונאות מציידים את הסטודנטים במיומנויות מגוונות שיאפשרו להם להשתלב למשל, במחלקות פיננסיות. הסטודנטים רוכשים כישורים חשבונאיים ומיומנויות פיננסיות מתקדמות, כולל שמירה על תיעוד פיננסי והבנת מיומנויות פיננסיות.

רואי חשבון לא יתקשו לבנות לעצמם קריירה ארוכת טווח, כי כל עסק נזקק לעזרה בניהול תזרים המזומנים ובניהול הכספים שלו.

  1. מדע נתונים (Data Science)

אנשי מקצוע בתחום זה מנתחים נתונים שמתקבלים ממחקרים שונים, ומשתמשים בנתונים אלה כדי לחזות מראש אירועים או התנהגות עתידית. במסלול זה הסטודנטים בוחנים ומנתחים נתונים לצרכי אינפורמציה ספציפית, ולומדים לארגן אותם בדוחות. הלימודים כוללים גם שימוש בשפות תכנות ובתוכנות הדמיה, שמסייעות להבנת הנתונים שנאספו.

אמנם, מדובר במסלול לימודים חדש, יחסית, אבל התעסוקה בתחום זה צומחת באופן אקספוננציאלי. כל ארגון אוסף כמויות אדירות של נתונים כדי לקבוע מגמות, לצפות מראש פעולות של קונים ועוד. כדי להבין את כל אלה, הארגון שוכר אנשים מומחים במדעי הנתונים.

  1. טכנולוגיה פיננסית, Fintech (Financial Technology)

לימודי טכנולוגיה פיננסית, פינטק, מתחילים לצוץ באוניברסיטאות ברחבי העולם. כאחד ממגזרי העבודה החדשים והמתפתחים ביותר בתחום הפיננסים, מגמת פינטק מציעה לבוגרים שוק תעסוקה איתן. לימודים אלה מציעים קריירה חדשה ומרתקת המתמקדת בנושאים עכשוויים, כמו ניתוח פיננסי וטכנולוגיית בלוקצ׳יין.

בנקים, ממשלות וחברות ברחבי העולם שרוצים להפיק תועלת מהטכנולוגיות הפיננסיות העדכניות ביותר, יפנו לעזרתם של בוגרי פינטק.

המאמר נכתב באדיבות המכללה האקדמית גליל מערבי