כותרת
> C;
1/1
עסקים

התקנה ותחזוקה של מעלון מדרגות

נהריה עסקיםפורסם: 20.06.24 , 07:58ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

לקראת הגיל השלישי האדם מתמודד עם מגוון רחב של שינויים שלא תמיד מאפשרים לו להזדקן בנחת. מחלות, הזדקנות של תאי הגוף, בדידות חברתית, התמודדות עם שינויים תפקודיים יומיומיים, התמודדות עם אינספור שינויים במוח ובתפקודים המוחיים, צורך להכיר מחדש את העולם ולפתח מערכת יחסים שונה עם הסביבה, עם המכרים, עם המשפחה – כל אלו מעמידים אתגרים רבים בפני האדם העובר תהליכי התבגרות.

התקנת מעלון מדרגות הינה בין הדרכים שיכולות לאפשר לכל אדם להתמודד בקלות גדולה יותר עם תהליכי ההזדקנות של הגוף. הודות להתקנת מעלון מדרגות יהיה לאדם קל הרבה יותר להתנהל בין חדרי הבית ובין הקומות השונות במקרים בהם הבית כולל יותר מקומה אחת.

תהליך ההזדקנות של הגוף אינו תהליך קל. הוא מצריך משאבים רבים – הן מבחינה מנטלית והן מבחינה מעשית ותפקודית. האדם המתמודד עם תהליכי ההזדקנות של הגוף נחשף לחולשות שלו לפתע ולתלות שלו בסביבה שלו – בין אם מדובר במשפחה, בין אם מדובר בשכנים או בסיוע של עובד פיליפיני מיוחד – כל אלו מאפשרים לאדם העובר תהליכים לא פשוטים אלו להתמקד במה שחשוב באמת וליצור לעצמו איכות חיים גבוהה יותר.

התקנת מעלון מדרגות הינה בין האמצעים החיוניים ואחד הצעדים החשובים המבטיחים לו לאדם שיהיה לו הרבה יותר קל לעבור את התהליכים השונים הכלולים בהזדקנות. אין ספק כי לכל אדם באשר הוא, מדובר בתהליך לא פשוט. אין ספק כי תהליכים אלו מצריכים את האדם להתעורר ולגלות מחדש את האפשרויות העומדות לרשותו, וכאלה שתאפשרנה לו לעבור תהליכים אלו בנקל וללא עיכובים או אתגרים נפשיים שונים.

ההתבגרות עצמה היא תהליך לא פשוט: לפתע האדם כבר אינו מסוגל לבצע פעולות שהיו קלות לו לביצוע עד לא מזמן והוא נאלץ להיעזר בקרובים לו אפילו בדברים הפשוטים ביותר. החשיבות הגבוהה ביותר היא למתן אפשרויות שונות לסיוע: ככל שהאדם ייטיב וייעזר בסביבה שלו, יהיה לו הרבה יותר קל לגלות את הרגעים הטובים שבהזדקנות: היכולת לנוח יותר, היכולת להסתמך על עזרתם של מכרים – כל אלו הינם חיוניים.

התקנת מעלון מדרגות לתוך הבית הינה הזדמנות פז המאפשרת לאדם לעבור מקומה לקומה בתוך הבית ללא עזרה של הסובבים אותו ומבלי להיות מוגבל. ברגע שהאדם יודע כי בכל רגע נתון הוא יכול לגשת לקומה העליונה ולקחת את מה שהוא חפץ בו, הוא יכול להיות הרבה יותר בטוח בתנועה שלו ולא לחשוש או לדחות פעולות יומיומיות שעליו לבצע.

התלות בסביבה, המוגבלות הפיזית והשינויים החדשים שעמם האדם מתמודד – כל אלו הופכים להיות קשים מנשוא כאשר אין לו את העזרה החיונית לו להתמודדות. באמצעות התקנת מעלון מדרגות התנועה בבית הופכת להיות הרבה יותר עצמאית וזמינה לו לכל צורך שהוא, בלי לחשוב פעמיים.