כותרת
> C;
1/1

זורמים בים נקי

נהריה פורסם: 25.08.19 , 10:47ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ביום ששי שבוע לפני תחילת הלימודים התקיים יום קהילה בגליל מערבי 'זורמים בים נקי'בשלוש נקודות מרכזיות חוף הלגונה עכו,חוף גלי גליל, חוף בצת. אשכול רשויות גליל מערבי בחסות המשרד להגנת הסביבה בשיתוף עם הרשויות והמועצות.

במסגרת מיזם ״זורמים לים נקי״ בשיתוף אשכול רשויות גליל מערבי, נהנו ילדים והוריהם בחוף גלי גליל מהמופע ״אביר הניקיון״. בנוסף, פעלו עמדות הסברה ומידע של רשות הטבע והגנים בנושאים סביבתיים. כיצד לשמור על חוף נקי , עמדות הסברה בנושא צבים. כחלק מפרויקט זורמים לים נקי של אשכול גליל מערבי ובסיוע המשרד להגנת הסביבה, התקיימה ביום ששי פעילות של תושבי הגליל המערבי ואורחיהם לטובת ניקיון חוף הים בנהריה ובחופי הגליל המערבי . הפעילות היא חלק מפרוייקט קיץ שבוצע בחופי נהריה,עכו, אכזיב עד ראש הנקרה. הילדים קיבלו תידרוך מיעקב כהן, מנהל איכות סביבה והתברואה עירית נהריה ומארז אליאס מנהל תחום הפסולת באשכול גליל מערבי אשר מקדם את כל נושאי הפסולת בגליל המערבי . מתנדבי של"מ עם איתן לבני יד ימינה של יוכי דוברצקי יו"ר של"מ. ראש העיר מר רונן מרלי בא לצפות מקרוב ולברך את התושבים עם סגנו אייל וייזר שאמון על איכות הסביבה. באירוע היו נקודות הסברה והילדים נהנו מתאטרון 'סביבטרון' מקיימים ונהנים. מיכאל גולד היה לבוש בצורה אטרקטיבית ומשעשעת ודבר עם הילדים על איכות הסביבה וניקיון החופים בנימה היטולית .רפאל עמר שחקן הלהיב מעל הבמה את הילדים ובהצגה שיתף את הילדים . בעכו דויד שילמן מנכ"ל התאטרון נתן הצגה טובה לילדי המקום, ובבצת הובילה את כל המייזם רותי מכלוף גלעדי,אחראית קיימות במחלקת איכות הסביבה מטה אשר. חמוטל אנדי ריתקה את הילדים. משה דוידוביץ, אש מועצת מטה אשר , יעל רון , מנכ"לית אשכול רשויות גליל מערבי, סילס ליביליה, מנכ"ל החברה הכלכלית גלי רז רכז תיירות, גם היצטרפו לניקיון חופי מטה אשר.במהלך היום בוצעו צלילות ניקיון לאיסוף פסולת בתוך המים בשיתוף מועדון צלילה פוצקר מנהריה.

חופי ישראל עשירים במשאבים טבעיים, סביבתיים, תרבותיים וכלכליים והם בעלי ערך רב וייחודי לתושבי המדינה.

אשכול רשויות גליל מערבי, כתאגיד רב רשותי ,בראש אשכול גליל מערבי עומד שמעון לנקרי ראש עירית עכו , מנכ"לית יעל רון .היום באשכול שותפות 13 רשויות הכוללות מעל 230 אלף תושבים. עכו, מטה אשר, מעלות-תרשיחא, בית ג'אן, מעלה יוסף, שלומי, חורפיש, כפר ורדים, מזרעה, פסוטה, מעיליא ומגדל תפן כאשר לאחרונה היצטרפה גם נהריה , תוספת מרעננת לאשכול ואין ספק שנהריה כבר מתחילה להרגיש את השותפות באשכול,

המשרד להגנת הסביבה מפעיל יחידה ארצית להגנת הסביבה החופית והימית שתפקידיה: מניעה וטיפול במפגעים סביבתיים בחוף ובים, שמירת הסביבה החופית ומעורבות בתכנון החופים, הפחתת עומס הזיהום לים, חקיקה, תקינה ואכיפת החוק, פעילות מדעית הכוללת עריכת סקרים ומחקרים הקשורים לסביבה הימית, ניטור הסביבה הימית וכן פעילות חינוך והסברה של נושאי הסביבה הימית בקרב הציבור.

צילום לימור לאון

קרדיט צילום אמיר ויצמן באדיבות מועדון צילמה פוצקר

צילום: RITVO PHOTOGRAPHY

צילום: RITVO PHOTOGRAPHY

צילום: RITVO PHOTOGRAPHY

צילום: RITVO PHOTOGRAPHY

צילום: RITVO PHOTOGRAPHY