כותרת
> C;
1/1
תרבות ופנאי

חדש בגליל המערבי: פעילויות פנאי לבני 21+ עם צרכים מיוחדים, במגוון תחומים ותחביבים

נהריה תרבות ופנאיפורסם: 08.05.23 , 12:39ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

לפני מספר חודשים נחנך המועדון ‏החברתי 'אפשר' של המחלקה לפיתוח חברתי באשכול גליל מערבי ועמותת אקים חיפה, לילדים ונוער עם מוגבלות וצרכים מיוחדים, ובקרוב תיפתח תכנית פנאי חדשה לבני 21+ עם צרכים מיוחדים, במגוון תחומים – קונדליני יוגה, חוג ציור, פיסול בעיסת נייר, משחקי אימון, ספורט, חוג תיאטרון, טאי צ'י, רדיו אינטרנטי ועוד.

מיכל סגל, מנכ"לית אקים חיפה, מספרת כי התכנית החדשה, לה שותפים משרד הרווחה והרשויות באשכול גליל מערבי, נולדה כצורך מהרשויות עצמן. "ישנו חוסר גדול בפעילויות פנאי בשעות אחרי הצהריים לבוגרים עם צרכים מיוחדים, בכל הארץ, וספציפית במועצות אזוריות שנפרסות בשטח גדול. אנחנו קוראים למשפחות של בני 21+ עם מוגבלות (לא משנה איזו), שמעוניינים בפעילות פנאי בשעות אחרי הצהריים, המשלבת מפגש חברתי עם חוגי העשרה". לדבריה, בשלב זה אין הסעות לחוגים ונדרשת הגעה עצמאית, לכן בחרו לפזר את המוקדים ביישובים שונים.

תדהר הרפז, מנהלת המועדון החברתי 'אפשר', מוסיפה כי נכון לעכשיו, ניתן לבחור בין שלושה מסלולים המסובסדים על ידי המדינה: העצמה חברתית שבועית, ליווי לבילוי בקהילה, השתתפות ב-2 חוגים שבועיים או חוג שבועי, ליווי לבילוי בקהילה. "בחרנו בחוגים מגוונים ומעצימים, שמצד אחד מחזקים את הגוף ומצד שני מפתחים את הנפש, ונעים בין העצמה חברתית, דרך יוגה וציור, ועד ספורט ורדיו. אני בטוחה שכל אחת ואחד ימצאו את מקומם", היא אומרת.

אורי צ׳רלס פרילדלנד, מנהל המחלקה לפיתוח חברתי אשכול גליל מערבי: ״האשכול שמח להיות שותף ולהוביל בשורה חשובה זו

של פתיחת הפעילות במועדון גם לגילאים הבוגרים יותר. אנו מקבלים תגובות נהדרות מהמשפחות וגאים בהקמת מסגרת הנהנת מהמשאבים והכוחות המקומיים בגליל המערבי.

האשכול ימשיך במתן מעטפת ותמיכה לפעילות המועדון ומסגרות נוספות, ואנו קוראים למשפחות נוספות להצטרף״.

לפרטים והרשמה מוזמנים ליצור קשר עם תדהר הרפז בטלפון: 054-2299558, או במייל: Tidhar@akim-haifa.org.il

עיסת נייר. צילום - ענת כהן, אקים חיפה

עיסת נייר. צילום - ענת כהן, אקים חיפה

ציור. צילום - תדהר הרפז, אקים חיפה

קונדליני יוגה. צילום - תדהר הרפז, אקים חיפה