כותרת
> C;
1/1
תרבות ופנאי

חוזרים לגעתון אחרי השיטפון של ינואר 2020

נהריה תרבות ופנאיפורסם: 22.01.20 , 13:23ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

שבוע אחרי השיטפון בנהריה הגיעו מכל הארץ ומהסביבה לתמוך בנהריה ולהרים את המורל, תושבי נהריה התגייסו בהתנדבות לשמח את הבאים.

כל השבוע נהרו אנשים מהשורה הראשונה כדי לנחם, לעודד ולחזק.

זה התחיל מביבי נתניהו, ראש הממשלה, השר אריה דרעי, גלעד ארדן- השר לבטחון פנים ובני גנץ- יו"ר כחול לבן, מכר ותיק של מרלי ראש העיר נהריה.

כולם הגיעו לחזק את נהריה אך יום רביעי היה מרגש במיוחד, אנשים טובים התגייסו למען נהריה ותושבי הסביבה והגיעו לחזק את העסקים בנהריה.

היה יפה לראות את הגעתון מקבל חיבוק של חברים מכל הארץ.

בצהריים פתחו שולחן חברי אשכול רשויות גליל מערבי ב'קפה קפה' עם שמעון לנקרי, יו"ר אשכול, יעל רון מנכ"לית האשכול, זאב בלסקי ראש מטה הדיור וראשי הרשויות והמועצות באשכול, אורי אילן יו"ר ועדת התכנון המחוזית, חיים אביטן יו"ר הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ונציגי ארגונים נוספים.

הם נפגשו, סיירו והתרשמו מהנזקים שנגרמו בשדרות ה'געתון' בנהריה כחלק מתמיכה בתושבים ובעסקים המקומיים בעקבות השיטפון שהכה בעיר לפני שבוע.

בהמשך חתמו על מכתב שיזם לנקרי ובו קריאה לתמיכה ממשלתית בעיר.

שמעון לנקרי: "אנו, ראשי הרשויות השכנות בגליל המערבי באנו לתמוך בעיר נהריה וכחלק מהשותפות האזורית וחברותינו באשכול רשויות גליל מערבי, נרתמנו מרגע היוודע האסון לכלל הפעולות על מנת להחזיר את השגרה לעיר המהווה עורק חיים, תחבורה ותעסוקה מרכזי בגליל המערבי, ומתוך רצון לסייע לעירייה ולתושבים ככל שניתן.

כחלק מהתמיכה בנהריה וכחלק מהמאמץ האזורי אנו מבקשים לקדם בהקדם החלטת ממשלה נקודתית לעיר נהריה".

חוזרים לגעתון בהפקה של מחלקת עיריית נהריה שגשרה בין כל הגופים ומרכז צעירים.

התגייסו כל מיני גופים בעיר, חבורת הזמר, הנהריינים הנעימו לעוברים ושבים במחרוזת ארץ ישראל היפה, יוני בוסק- נציג בוגר של בית הספר למוסיקה של חנן עבדה.

בהמשך שד' ה'געתון' ניתן היה לפגוש את בני הנוער של ה'עובד והלומד', את 'כנפיים של קרמבו', את תנועת תרבות שהייתה חלק מאוד נכבד, הן בשילוב יצירה של בני העיר והן בהעמדת קיר שבו הוצגו העבודות של ילדי ותושבי נהריה.

נשות האופן הפנימי עזרו בעמדת הציור, חוג סיירים קיים עמדת הסברה על שיטפון.

בכיכר הדליקו נרות נשמה לזכר מוטי בן שבת ז"ל הגיבור.

בכיכר הייתה מחברת, בזה אחר זה עברו תושבי העיר ורשמו בתוך המחברת, צעירים ובוגרים כאחד.

כמו כן, הוקמה עמדה של ראיון והסרטה על חוויות שחוו בעת השיטפון.

בתחנת 'אגד', תנועת תרבות הקימה תערוכה של ציורים ובשעה 20:00 בנוכחות ראש עיריית נהריה, רונן מרלי, תושבי העיר ומכובדים נפתחה התערוכה.

יש לציין שבמוקדים עברו אנשים במהלך כל היום כמו: שרית ישי לוי שכתבה את רב המכר 'מלכת היופי של ירושלים', 'האישה מעבר לים' והיא גם מנהלת התוכן של אוצרות הגליל, מיכל שילוח מנכ"לית זמן גליל מערבי, טלי עוז אלבו שהגתה את כל היום הנפלא עם תום פישר, נורית סגל שהפעם הפתיעה עם פסל סביבתי שהיה עשוי מעץ בצורת חיבוק ובאנגלית היה כתוב HUGH'GATON (חיבוק לגעתון) והפעילה עמדה של הדבקה של בולי עץ שנאספו אחרי השיטפון.

נורית סגל היא תושבת נהריה אשר בהתנדבות פועלת רבות למען חיי התרבות בנהריה ומצליחה להביא דברים מקוריים.

באזור פנורמה פגשנו ניפוח זכוכית, שוב נשמעו קולות ילדים שמחים.

תודה רבה לכל העוסקים במלאכה ולכל השותפים שבאו מרחוק ומקרוב.

צילום גלריה: RITVO PHOTOGRAPHY

צילום: RITVO PHOTOGRAPHY
 
צילום: RITVO PHOTOGRAPHY
 
צילום: RITVO PHOTOGRAPHY
 
צילום: RITVO PHOTOGRAPHY