כותרת
> C;
1/1
לימודים

חנוכת המרחב המוסיקלי "היד החזקה"

נהריה לימודיםפורסם: 23.02.22 , 14:44ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ביום רביעי שעבר נחנך בבי"ס רמב"ם המרכז המוסיקלי הראשון מסוגו בנהריה, בשיתוף פעולה של עיריית נהריה, חברת המתנ"סים- מרכז המוסיקה העירוני נהריה ומשכן לאומניות הבמה.

הכל בשיתוף פעולה מלא בין הנהלת בית הספר וכל הגורמים- הורים, המתנ"סים- מרכז המוסיקה, משכן לאומנויות הבמה נהריה, כל בית הספר מנגן מכתה ג' ועד ו'.

את הטקס פתח הרב ישעיהו מייטליס שליט"א בקביעת מזוזה וחיתוך הסרט עם רונן מרלי- ראש עיריית נהריה, אילן וקנין- מנהל אגף חינוך וקהילה לאחר שכולם נכנסו ברגל ימין .

להקת הזמר הבית ספרית "מנגינת הלב" בניצוחו של חנן עבדה מונה היום 30 ילדים. הלהקה החלה את דרכה בשנת הלימודים הנוכחית ובזמן קצר הכינה את השירים, בשאיפה לייצג את ביה"ס באירועים של בית הספר, עירוניים ומחוזיים היא זו שפתחה את האירוע המשמעותי והמרגש.

בנוכחות: הרב ישעיהו מייטליס שליט"א, רונן מרלי, ראש העיר, אילן וקנין, ראש מנהל חינוך וקהילה, ד"ר ראובן מלאך מנהל המרכז למוסיקה חנן עבדה מנהל משכן אומנויות הבמה ומנהל להקת הזמר של ביה"ס, הנחתה ריקי חדד מחנכת ומובילה תחום השפה.

זוהר ולנסי זינגר מפקחת מחוז צפון של החינוך המוסיקלי, סמדר ימיני רכזת תחום המוזיקה תכנית קרב, רפי פיינסוד מנהל אזור צפון תוכנית קרב תכנית קרב, דיקלה ביטון רכזת תכנית המוזיקה, מעיין רותי נחום ידידת ביה"ס ויו"ר ועד ההורים בעבר.

אירית בר אל מובילה של ביה"ס בתכנית מרחבי חינוך ועוד.

רונן מרלי, ראש עיריית נהריה היה ראשון הדוברים:

"אנו משקיעים רבות בתחום החינוך בעיר ולצד תכניות פדגוגיות שונות, אנו פועלים לחיזוק הייחודיות הבית ספרית ולבניית מרחבי חינוך במגוון תחומים, מרגש לשמוע את הילדות והילדים המקסימים של בית ספר רמב"ם, שבנגינה ובשירה מבטאים את היכולות שלהם.

יישר כוח למנהלת מוריה שוקרון ולצוות בית הספר המסור שקידמו ומקדמים את הנושא החשוב.

תודה לראובן ולחנן שמביאים מניסיונם רב השנים לטיפוח הדור הבא של תלמידי ותלמידות נהריה.

אנחנו ממשיכים במרץ לפתיחת מרחבי חינוך נוספים".

המרחב החינוכי המוסיקלי "היד החזקה", זהו מרחב למידה הכולל אולם חזרות, אולפן הקלטות ומרחבי למידה ונגינה.

בית ספר רמב"ם הינו ייחודי בעיר נהריה, המשלב מיומנויות מוסיקליות בתהליך הלמידה. 'אנחנו חושבים עתיד', אמרה מוריה שוקרון מנהלת בי"ס רמב"ם והוסיפה:

"דרך המוסיקה אנחנו משמרים ומעצימים את רלוונטיות החינוך ללומד ואת רלוונטיות הלומד לעולם, אנחנו מציבים עקרונות פעולה כמו עקרון השיתופיות והאי פורמליות כדי להצמיח בוגרים הממצים את כישוריהם ויכולותיהם במציאות החיים המשתנה.

תזמורת בית הספר פועלת כבר מספר שנים, עם מורי מוסיקה מובילים מטעם קרן קרב, השנה לראשונה יצרנו שיתוף פעולה מיוחד עם צוות מורי המוסיקה ממרכז המוסיקה העירוני בהנהלת מר ראובן מלאך, כדי לפתוח לתלמידנו צוהר לעולם המוסיקה מעבר לשעות הלימודים ובהמשך חייהם הבוגרים".

כלי נשיפה: סקסופון, טובה, קלרינט, חצוצרה ובריטון, קרן יער, חליל צד, גיטרה וטרומבון, משתלבים בהרמוניה נפלאה למנגינה ערבה.

תודה רבה למורי המוסיקה: פיה נוה, גיא פינחסי, דימה יסין, וניצן אלעזר, ומורי קרב סבטלנה בובריצקי, ודרור בנאי.

למעיין היימן- המנהלת המוסיקלית של התזמורת, ולמורה דיקלה ביטון- רכזת המוסיקה על הובלת המיזם במוסיקה, תוך התייחסות ממוקדת לצרכי התלמידים".

בין נושאי הדברים הוזמנה זוהר ולנסי זינגר, הממונה על החינוך המוסיקלי מחוז צפון ששבחה את העושים במלאכה ושיתפה שהיום מנסים להחזיר את החינוך המוסיקלי למרות שהוא איננו נכלל במקצעות הליבה.

"דע לך שכל רועה ורועה יש לו ניגון משלו..." (רבי נחמן מברסלב)

בי"ס רמב"ם חרט על דגלו את שפת המוסיקה כיסוד מארגן ומוביל.

מנהלת ביה"ס, מוריה שוקרון מובילה בנחישות את הגשמת החזון ויחד עם הצוות החינוכי מאפשרים לכל ילד וילדה להתחבר לכלי נגינה ולביטוי אישי באמצעות המוזיקה כשפה שמחברת, מגשרת ומפתחת את מיומנויות הלמידה והכישורים הרגשיים- חברתיים.

יישר כח לכל העוסקים במלאכה ולשותפים על התמיכה בחינוך המוסיקלי בעיר ובהקמת מרחב המוסיקה הייחודי בביה"ס.

בהצלחה רבה עם הגשמת החזון "ומשירת העשבים נעשה ניגון של הלב" (נעמי שמר).

ד"ר ראובן מלאך, מנהל מרכז המוסיקה והמנצח של התזמורת העירונית אמר: "כשהחלומות של מוריה מנהלת בי"ס ושלי חברו יחדיו הצלחנו להגשימם.

בי"ס שכולו מוסיקה ותרבות, כמה כיף להיות שותף לדבר הנהדר הזה, וזו רק ההתחלה, מכאן 'השמים הם הגבול', הוסיף מלאך.

חתם את הנאומים חנן עבדה, המנהל האומנותי של מתנ"ס נהריה, מנהל המרכז לאומניות הבמה ומנהל להקת הזמר הייצוגית של ביה"ס-'מנגינת הלב' ששבח את 30 חברי הלהקה המוכשרים והודה לעיריית נהריה ולעומד בראשה, למתנ"סים שהרימו את הרעיון ולליאור הרשמן- מנכ"ל החברה למרכזים קהילתיים –מתנ"ס נהריה, ואחרונה חביבה, מוריה שוקרון- מנהלת ביה"ס רמב"ם.

"אנו מעצימים ומפתחים כישורים אלו בעזרת גילוי כישרונות צעירים בתחום המוסיקה".

לסיום, בהתרגשות גדולה, רונן מרלי- ראש העיר, וקנין- ראש מנהל חינוך, מוריה שוקרון- מנהלת ביה"ס וד"ר ראובן מלאך העניקו 6 תעודות מלגה לתלמידים.

השנה אותרו שישה תלמידים מצטיינים שזוכים במלגת לימודים לבית המוסיקה העירוני כדי להגשים את חלומם להיות מוסיקאים מצטיינים.

חשוב לציין שהחינוך המוסיקלי בדגש מסיר גבולות ועולים חדשים וילדים שקצת יותר קשה להם בשפה מוציאים את מקומם כשווים ומתגלים כישרונות ביניהם.

צילום: RITVO PHOTOGRAPHY