כותרת
> C;
1/1
נהריה

יום המאבק הבינלאומי לאלימות נגד נשים

נהריה נהריהפורסם: 02.12.21 , 11:28ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

כל שנה אנו שבים ומציינים בחודש נובמבר את יום המאבק הבינלאומי באלימות נגד נשים.

לצערנו, בשנים האחרונות נדמה שאנו עדים להתרחבות התופעה המקצינה במקרים לא מעטים לכדי רצח.

אלימות נגד נשים מתרחשת בכל המגזרים בחברה הישראלית.

לפי נתוני משטרת ישראל, בשנים 2018–2020 נרצחו 69 נשים, ב-35% מהמקרים החשוד ברצח היה בן זוגה של האישה, לפי דו"ח מבקר המדינה בשנת 2020 חלה עליה של 160% במספר הנשים שנרצחו על ידי בני זוגן.

בנהריה, מידי שנה בהיכל התרבות נהריה מציינים את יום המאבק הבינלאומי באלימות נגד נשים.

עופרה אלקיים כהן, יו"ר נעמת מרחב גליל מערבי יחד עם אשר שמואלי, יו"ר הסתדרות מרחב גליל מערבי מובילים את המודעות במקומות עבודה במהלך כל השנה.

השנה נבחרה הצגה פורצת דרך על נשים בפוליטיקה, הטרדה והקונפליקט כל כך אקטואלי ומאד מתאים ליום הקשה.

שחקנים: פנינה ברט, גיל פרנק, יורם יוספסברג, נטע בר רפאל, רני אלון.

במבואה לאולם חולקו צמידים אדומים ע"י הנוער העובד והלומד שקיבלו את תושבי נהריה והגליל המערבי , בקהל ניתן היה לראות את חברי מכינת רבין ותלמידי מדעים ואומניות.

חולקו חומרי הסברה והודלקו נרות נשמה לזכר הנשים שנרצחו.

בנאומה, אלקיים כהן בראשית דבריה הודתה לכל הבאים שהגיעו למופע ואמרה: "לצערי היום נוספה עוד אישה צעירה שנרצחה, הנורא מכל שזה יכול לקרות לכל אחת, אלו משפחות נורמטיביות לחלוטין שנהרסו בבת אחת."

בעשרים וחמישה בנובמבר מציינים את היום הבינלאומי למאבק ומניעת אלימות נגד נשים, נתונים מזעזעים וקשה לעבור לסדר היום מבלי לזעוק ולפעול למיגור התופעה.

נעמת היא גוף מקצועי שפועל רבות ומוביל בתחום הטיפול והמניעה של תופעת האלימות במשפחה ומהווה כתובת לנשים במצוקה.

נעמת מובילה את המאבק במשך שנים רבות וממשיכה להוביל הן בטיפול ובסיוע לקורבנות והן בהגברת המודעות הציבורית בשיתוף פעולה עם מחלקות הרווחה ברשויות ובמועצות המקומיות.

עיקר הפעילות השוטפת מתקיימת במרכז גליקמן, המשמש כמרכז לטיפול בנשים ובגברים ופועל כמודל ייחודי המשלב תחת קורת גג אחת טיפול מיידי בנפגעות האלימות במסגרת מקלט מוגן להן ולילדיהן.

בנוסף, רתמנו את מקומות העבודה במאבק חשוב זה.

קיימנו החודש הרצאות וסדנאות בשיתוף פעולה עם ההנהלות, תוך מתן דגש שסביבת עבודה יכולה להיות מקור תמיכה מרכזי בעבור העובדת הסובלת מאלימות.

השנה נפתח מרכז 'אלומה' בעכו, הפרויקט הוא של משרד הרווחה בשיתוף עיריית עכו ונעמת והוקם למען ובשביל לתת מעטפת תומכת ומטפלת לנשים נפגעות אלימות".

RITVO PHOTOGRAPHY: צילום