כותרת
> C;
1/1
סטיילינג ועיצוב הבית

כיצד לבחור את ההדום המושלם

נהריה סטיילינג ועיצוב הביתפורסם: 24.07.23 , 10:44ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

הסלון הוא הלב הפועם של סביבת המגורים ומערכת ישיבה מעוצבת בעלת השפעה מכריעה על הנוחות והחזות של החלל.
לצד מערכת הישיבה שהיא המלכה הבלתי מעורערת של הסלון, ישנם פריטי ריהוט שמוסיפים את הטאץ' החסר ומשדרגים את השהייה במרחב וגם את הנראות כמו למשל, הדום.

מדוע כדאי לשלב הדומים בבית?
הדומים בעלי תפקיד כפול: מושב המכהן כמשענת לרגליים בעת ישיבה נינוחה וכהפחתת לחץ על הרגליים תוך הגברת זרימת הדם וכפתרון אחסון פרטי לשמירה על סדר וארגון בחלל.
ניתן להשתמש בהם גם בתור שולחן צד או אפילו שולחן קפה. קולקציות ההדומים שופעות דגמים מסוגננים בשלל גוונים והדפסים גראפיים מחומרי גלם משתנים וכל שצריך זה רק לבחור את ההדום המועדף, שישתלב בהרמוניה עם המרחב.
לפניכם מספר טיפים כיצד לבחור הדום לסלון שלכם מתוך ההיצע, תוך שימת דגש על קריטריונים מהותיים דוגמת גובה ההדום, רוחבו, פתרונות אחסון, החומר ממנו הפריט עשוי והצבעוניות.

טיפים בדרך לבחירת הדום
הגובה של הפריט קריטי, כי אתם מעוניינים להשתמש בו כתוספת והמשך ישיר של מערכת הישיבה – הספה או הכורסא להנחת הרגליים ולכן, כדאי לבחור פריט בעל גובה דומה לספה.
לרוב טווח המידות נע בין 30-65 ס"מ, כשיש יותר גבוהים למי שמעוניין להשתמש באובייקט כגוף בלתי תלוי בספה, שעומד בפני עצמו וכפריט מסוגנן החלל או אולי תרצו ליצור אפקט מעניין עם גופים מעוצבים בגבהים שונים.
שימו לב גם לרוחב של האובייקט והאם אפשר לשים עליו רגליים בנינוחות ומצד שני, בחללים קטנים, צפופים וצרים יחסית, שאינו תופס שטח משמעותי מהחדר ומצמצם אותו.
המראה של ההדום משחק תפקיד חשוב. שאלו את עצמכם: האם תרצו להמשיך את הקו העיצובי של החלל בהדומים שדומים במראה שלהם ליתר הפריטים מבחינת טקסטורה וצבעוניות, סגנון או להפך – לייצר קונטרסט מעניין באמצעות פריטים בעלי אופי קצת אחר.
לפעמים כדאי להשתמש באובייקטים הללו כסוג של שחקני חיזוק שמוסיפים נגיעות צבעוניות ומיוחדות על הרקע הנתון.
אפשר להציב אותם על גבי השטח כאובייקטים עצמאיים בחלל או לצידה של מערכת הישיבה או בהמשך ישיר לסיום שלה. בכל אופן, ישנם דגמים כהים דרמטיים בצביון קלאסי לצד דגמים יותר פסטליים רכים ובהירים. ישנם דגמים מפוארים בעלי שיק יוקרתי עם תוספות שונות כמו פרנזים ועיטורים בעוד אחרים סולידיים ומינימליסטיים במראה אחיד וחלק.

לא לשכוח התייחסות לחומרי גלם וצורניות
חומר הגלם ממנו עשוי ההדום אף הוא בעל חשיבות ובמקרה הזה, ישנם אובייקטים שעשויים ממגוון רחב של חומרי גלם כמו בדים פרוותיים, בדים אווריריים, טבעיים וקלילים יותר או מעור אמיתי וחומרים דמוי עור. לעור יש עמידות גבוהה ותוחלת חיים ארוכה והוא רק משתבח עם הזמן וישנם גם בדים איכותיים וטובים שישרתו אתכם בנאמנות.
בכל מקרה, אפשר להתייחס לסוג המגע והאם נעים להניח את הרגליים או ממש לשבת על ההדום ולנושא התחזוקה, האם יהיה פשוט וקל יחסית לתחזק את ההדום לאורך זמן מבחינת הסרת כתמים, ניקיון שוטף ומראה אטרקטיבי שיצלח במבחן הזמן. קחו בחשבון שיש בדים שניתנים גם להסרה באמצעות רוכסן והתייחסו גם לטיב המילוי.
הצורניות של האובייקט מפתיעה ומרגשת ויש גופים בצורות שונות ששוברות את הליניאריות של החלל – מעוגלים, אובאליים בצורת גליל, אמורפיים לצד בעלי קווים סימטריים וישרים בדוגמת קובייה.

מומלץ לרכוש הדום מחברת עיצוב רהיטים מובילה, שמשקיעה בכל פריט ופריט ותוכל להציע לכם הדומים איכותיים מסוגננים, שיתאימו לקונספט העיצובי של החלל וזאת במחיר אטרקטיבי למדי.

קרדיט- Photo by Ben Garratt on Unsplash