כותרת
> C;
1/1
סטיילינג ועיצוב הבית

כך תבחרו נכון את קבלן האינסטלציה שלכם

נהריה סטיילינג ועיצוב הביתפורסם: 13.10.20 , 17:58ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: Shutterstockצילום תמונות: Shutterstock

שיפוץ חדר האמבטיה עשוי להיות פרויקט מורכב למדי. כך תוכלו לדעת אם עומד מולכם קבלן אינסטלציה מקצוען או חאפר חובבן

אז החלטתם בשעה טובה לשדרג את חוויית הרחצה שלכם, להשיב רוח מרעננת בחדר האמבטיה ובאופן כללי לשפר את איכות החיים שלכם. אם כך ראשית הרשו לנו לאחל לכם הצלחה רבה ולהציע לכם להקדיש בדיוק שבע דקות מזמנכם היקר לטובת קריאת המאמר שכתבנו במיוחד עבורכם. הוא כולל ארבעה טיפים חשובים שיסייעו לכם לבחור בחכמה את קבלן האינסטלציה שלכם. שימו לב – בחירה מושכלת בקבלן אינסטלציה, היא הבסיס לשיפוץ מוצלח. לכן ישנה חשיבות עליונה להתעכב על השלב הזה וחלילה לא להקל ראש בבחירה.

מה שטוב לאחד, לא תמיד טוב לאחר

הטיפ הראשון והחשוב מכולם, הוא לבדוק היטב כל המלצה שתקבלו. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שכל עבודת אינסטלציה דורשת מיומנות אחרת וסוג אחר של כישורים. כך לדוגמה, יתכן שאותו אינסטלטור 24 שעות שטיפל בסתימה של דודתכם האהובה באישון לילה, היה בעל מקצוע אדיב, הוגן ומומחה עולמי בפתיחת סתימות. אך האם זה אומר בהכרח שיש לו ניסיון בשיפוץ חדרי אמבטיה? בכלל לא בטוח ולמעשה ישנו סיכוי לא רע שאין לו כל ניסיון בתחום.

לכן למרות שכדאי וחשוב לאסוף המלצות, חשוב לא פחות להבין האם הן רלוונטיות אליכם או לא (אם כי תמיד טוב שיהיה בהישג יד מספר טלפון של אינסטלטור 24 שעות, לכל צרה שלא תבוא).

עם כל הכבוד לחכמת ההמון

אין שום דבר רע בקריאת חוות דעת וביקורות שהשאירו לקוחות מרוצים באתר הבית של קבלן האינסטלציה או באתרים המרכזים בעלי מקצוע כאלו ואחרים. רק קחו בחשבון שבמקרים רבים, בעלי האתרים בוחרים בפינצטה את הביקורות ואת חוות הדעת שמופיעות בהם. הדרך הטובה ביותר לקבל מושג בנוגע לאיכות העבודה, יחסי האנוש ורמות המחירים, היא ליצור קשר עם אנשי מקצוע רציניים שהקבלן סיפק להם שירות. הכוונה היא למשל לאדריכלים, מעצבי פנים וכיו"ב.

רישום בפנקס הקבלנים

למקרה שלא ידעתם, נעדכן שבשבועות אלו יצאה לדרך רפורמה חדשה בתחום השיפוצים, שהביאה לעולם סיווג חדש בפנקס הקבלנים. נכון להיום, קבלן אינסטלציה שמבצע פרויקטים בהיקף של יותר מ-44,000 שקלים, מחויב לעבור הכשרה מקצועית מטעם משרד הבינוי והשיכון, לעבור בהצלחה מבחנים ממשלתיים רשמיים ולהירשם בפנקס הקבלנים. למעשה קבלן אינסטלציה שלא מחזיק ברישיון ובכל זאת מבצע פרויקטים בהיקף של יותר מ-44,000 שקלים, עובר על החוק. חד וחלק.

לאור זאת, טוב תעשו אם באופן כללי תתנו עדיפות לקבלני אינסטלציה שרשומים בפנקס הקבלנים, המחזיקים ברישיון מטעם משרד הבינוי והשיכון והתאחדות קבלני השיפוצים. בנוסף נסו למצוא איש מקצוע שיהיה מהאזור שלכם, לדוגמה אינסטלטור בחולון, ככה שתהיה תקשורת קלה יותר. מדובר ביופי של דרך לסנן מועמדים לא רציניים שפועלים בניגוד לחוק.

אספו הצעות מחיר

מעבר לכל הכתוב לעיל, נמליץ לכם בחום לאסוף מספר הצעות מחיר ממספר בעלי מקצוע ולא לקפוץ על ההצעה הראשונה שתקבלו. בנוסף מומלץ להכין קצת שיעורי בית, ללמוד על המחירים המקובלים בענף ולזכור להדליק נורה אדומה כשמתקבלת הצעת מחיר גבוהה להחריד או נמוכה להחשיד. בדרך כלל הצעה נמוכה מדי, נועדה לפתות את הלקוח, כשלרוב במהלך העבודה מתברר כי ישנן הוצאות כאלו ואחרות שלא הוזכרו בהצעת המחיר. הכוונה היא למשל לתוספות שונות, עמלות עבור רכישת מוצרים מספקים וכיו"ב.

תמונה: Shutterstock