כותרת
> C;
1/1
בריאות

כנס בינלאומי בנושא המטולוגיה התקיים במרכז הרפואי לגליל

נהריה בריאותפורסם: 27.03.19 , 20:16ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

הכנס הבינלאומי השישי בנושא המטולוגיה - שימוש מושכל במוצרי דם, נערך במרכז לחינוך ע"ש אנגל במרכז הרפואי לגליל. בכנס, הנערך מדי שנתיים, השתתפו עשרות רופאים מובילים ממגוון התחומים, ובהם רופאים מרדימים, רופאי נשים ואורתופדים. בכנס נטלו חלק עשרה משתתפים ממדינות שונות ברחבי העולם (ארה"ב, אוסטרליה וכן אוסטריה, איטליה, ספרד ואנגליה). הכנס נפתח בדברי ברכה שנישאו ע"י מנהל המרכז הרפואי, ד"ר מסעד ברהום, ויו"ר האיגוד הישראלי להמטולוגיה, פרופ' משה מיטלמן. בין הרופאים המשתתפים היה פרופ' אריה שנדר מארה"ב, המקפיד להגיע לכל הכנסים.

הכנס הבינלאומי אורגן ע"י מנהל מחלקת המטולוגיה במרכז הרפואי, ד"ר אנדריי בראשטר, שמסר: "המטרה היתה לחשוף עבור הרופאים מידע לגבי הצורך - כמו גם חוסר הצורך לעיתים - במתן דם למטופלים. הדם הינו כמו תרופה, מצד אחד הוא יכול לעזור, אך מצד שני, אם הוא לא ניתן בצורה נכונה ועפ"י הצורך, הוא עלול להזיק". כמו כן הוסיף ד"ר בראשטר, כי ההרצאות שנישאו בכנס נועדו למגוון רחב של מקצועות רפואה, כגון רפואה פנימית, רופאי ילדים, רופאי נשים ורופאים אורתופדיים.

בסיום הכנס ערך סגן מנהל המרכז הרפואי, ד"ר צבי שלג, למרצים שהגיעו מחו"ל, סיור מקצועי מודרך בחדר המיון התת-קרקעי של המרכז הרפואי, ממנו התרשמו עמוקות.

מארגן הכנס, ד"ר אנדריי בראשטר, ומנהל המרכז הרפואי, ד"ר מסעד ברהום, עם המרצים שהגיעו מחו"ל

צילום: רוני אלברט