כותרת
> C;
1/1
אירועים

"לחיי החיים" תאטרון נשים בצל קורנה

נהריה אירועיםפורסם: 11.08.20 , 10:24ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
צילום תמונות: באדיבות היכל התרבות

בתחילת השבוע תאטרון הנשים של הגליל המערבי נהריה בחסות ובשיתוף היכל התרבות נהריה, העלו את "לחיי החיים " לפי ההנחיות בצל הקורנה בהצלחה גדולה.

תיאטרון הנשים הקהילתי של היכל התרבות נהריה נתן הופעה מרשימה בלובי של ההיכל עם המופע "לחיי החיים", בבימויו של אייל בוחבוט. את הקמת התיאטרון יזמה יו"ר נעמת במרחב ומנהלת ההיכל, עופרה כהן אלקיים, שאומרת: "הגשמתי חלום" והקורנה לא תעצור אותנו. בוחבוט: " הבנות הוכיחו שהחיים חזקים יותר מכל דבר". הכל בחסות ההסתדרות במרחב והעומד בראשה, אשר שמואלי, במטרה להוות בית חם עבור נשים תושבות האזור, שתמיד שאפו לשחק ולהופיע על במה

לאחר ההצלחה של שלושת ההצגות הקודמות, "יוצאות מהמגירה" ו"נשים צבעוניות", ל"חיי החיים". תיאטרון הנשים הקהילתי של היכל התרבות נהריה, שהוקם לפני כ-4 שנים, הופיע בהצגה לחיי החיים למרות הקורנה בצורה אחרת. בוחבוט הבמאי כולו נרגש " הבנות הוכיחו שהחיים חזקים יותר מכל דבר". למחיאות הכפיים שניתנו בסוף ההופעה המרשימה של הבנות מול הקהל שהגיע לצפות מקרוב בבנות בצל הקורנה. בימים רגילים היה פותח היכל התרבות את שעריו וממלא את ההיכל מפה לפה . היום בצל הקורנה מספרת אלקיים כהן מנהלת היכל התרבות נאלצנו להגביל את ההזמנות, ולהיערך לפי ההנחיות של התו הסגול ובריחוק חברתי לפי הנהלים . אשר שמואלי יו"ר ההסתדרות במרחב שבח את הבנות המדהימות שבאמת הציגו מגוון של כל הקשת האנושית, בגידות , אנטי איג'ינג , שיח עם בורא עולם ואחרים .אשר שמואלי : " שאפו גדול ליו"ר נעמת עופרה אלקיים כהן שלא נחה ימים ולילות ובצל קורנה החליטה לא לוותר. ושחפה יחד אתה את אייל בוחבוט שעשה עבודה נהדרת עם הנשים".

התיאטרון כולל 9 נשים המתגוררות בנהריה ובגליל המערבי שוש סלע, צביה זוגלובק, אורנה בן שלוש, אתי בראל, עדה רבוח, לאה כץ, אורלי מרדכי, לאה יניב, דבי ליור הנשים, אמהות ואף סבתות בחלקן, מייצגות קשת רחבה של נשים בעלות תפקידים שונים, ממזכירה רפואית בבית חולים, מורה ועד לציירת ואמנית, הפעילות בחיי הקהילה. מנהלת היכל התרבות ויו"ר נעמת : "יחד עם הרוח הגבית של אשר שמואלי, התחלתי לפתח את הרעיון להקים תיאטרון נשים קהילתי, במטרה להעצים את נשות האזור ולסייע להן להיפתח ולהתחזק", מגלה כהן אלקיים. "תמיד חלמתי להקים תיאטרון ייחודי, שייתן ביטוי לכישרונות הנשיים החבויים, שחיכו לרגע בו יוכלו לצאת החוצה. היום אני כבר אינני נואמת נאומים , היום אני יכולה לומר בסיפוק רב, שהתיאטרון זוכה להצלחה גדולה". בקול נרגש אמרה עופרה למרות הקורנה הצלחנו להביא את ההצגה , כי ההצגה חייבת להמשך. הפעם את התפאורה הקמנו בלובי ההיכל בשונה משנים קודמות שהעולם היה מלא מפה לפה היינו צריכים להיות יצירתיים. הערב היה מרגש. תודה לבמאי המוכשר אייל בוחבוט, ליו"ר הנהלת ההיכל אשר שמואלי ולכן שחקניות אלופות!


הקהל לא הפסיק לצחוק ולהתרגש מהפקה מבריקה. שאפו ענק ותודה לכל מי שהגיע .

צילום באדיבות היכל התרבות