כותרת
> C;
1/1
לימודים

לימודי משפטים לקידום הקריירה שלך

נהריה לימודיםפורסם: 28.04.20 , 09:17ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

במסגרת הלימודים לתואר ראשון במשפטים עוסקים בהיבטים השונים של מערכת החוקים והתקנות השונות. מערכת המשפט והחוק בישראל מעצבת את פני החברה ומשפיעה עליה גם בהיבטים הכלכליים והפוליטיים. החוקים נועדו בין היתר להסדיר את היחסים בין אדם לחברו ובין אדם לקהילה, לחברה, למוסדות המדינה ולארגונים השונים, כמו גם בין החברות והארגונים בינם לבין עצמם.

הידע המשפטי מאפשר לבוגרי מסלול הלימודים לעסוק בעריכת דין, אך רבים מהסטודנטים נרשמים ללימודי משפטים מסיבות אחרות, בעיקר כדי לקדם את הקריירה שלהם. לכן, חשוב להדגיש כי לימודי משפטים אינם מיועדים רק למי שרוצה לעסוק בעריכת דין, התואר היוקרתי מקנה ידע מעמיק בחוק ומשפט ומאפשר לבוגרים להשתלב בתפקידי ניהול בכירים יותר, וליהנות מיתרונות רבים לעומת מועמדים אחרים לתפקידי הניהול אצל המעסיקים השונים במגזר הפרטי והציבורי.

תואר יוקרתי ופוטנציאל ההשתכרות הגבוה

בשנים האחרונות נערכו מספר סקרים על ידי חברות השמה וארגונים שונים כדי לבדוק מדוע צעירים רבים נרשמים ללימודי משפטים. תוצאות הסקרים גילו כי רבים נרשמו ללימודים לתואר ראשון במשפטים בגלל היוקרה של המקצוע ורבים אחרים בחרו במסלול הלימודים בגלל פוטנציאל ההשתכרות הגבוה.

למעשה, הסקרים גילו תופעה מעניינת מאחר ורק כשליש מהמשתתפים בסקרים ציינו כי ברצונם לנהל קריירה במערכת המשפט בישראל. רבים מבוגרי מסלול הלימודים מעוניינים לנהל קריירה בהייטק ובתחומים אחרים והידע המשפטי מקנה להם עדיפות בראיונות עבודה ובקידום אצל המעסיק שלהם.

תואר כפול ומסלול התמחות ייעודיים

במסגרת הלימודים לתואר ראשון במשפטים הסטודנטים נדרשים לבחור מסלול התמחות, כמו כן אפשר לבחור במסלול של תואר ראשון כפול במשפטים ובתחום נוסף כמו כלכלה, מנהל עסקים, פסיכולוגיה, ממשל ועוד.

הידע המשפטי נחוץ כיום למגוון תפקידי מפתח במגזר העסקי והציבורי, ובארגונים רבים ומובילים במשק המקומי מכירים כיום בערך המוסף הגבוה של בוגרי התואר למשפטים, לכן יש העדפה ברורה לבוגרי התואר הכפול לתפקידי ניהול בכירים.

כאשר רוכשים במסגרת התואר הכפול תחום ידע נוסף (מסלול דו חוגי), מעבר לידע המעמיק במשפטים, בוגרי מסלול הלימודים זוכים לכלים רבים וחשובים ולפרספקטיבה רחבה יותר המעצימה את הכישורים המקצועיים שלהם. כיום, ניתן למצוא מנהלים מוכשרים ובכירים בעלי תואר ראשון במשפטים שלא עברו התמחות במשרד עורכי דין ואין להם רישיון עריכת דין. הידע המשפטי נחוץ לעבודתם ומקנה להם עדיפות ברורה בקידום הקריירה האישית והמקצועית. לכן, אין זה פלא כי הביקוש ללימודי משפטים ממשיך להיות גבוה במיוחד בהשוואה לתחומי לימוד אחרים.

כמו כן, במסגרת הלימודים לתואר ראשון במשפטים יש לבחור התמחות בתחומים המוצעים על ידי המוסד האקדמי, לדוגמה משפט מסחרי, משפט אזרחי, משפט בינלאומי ועוד. ההתמחות בתחום מסוים מאפשרת לבוגרים לנהל קריירה לא רק בתחום המשפט.

כדאי לדעת כי בעלי תארים אקדמיים ללא תואר ראשון במשפטים יכולים לבחור את מסלול הלימודים לתואר שני במשפט ללא משפטנים, זהו מסלול לימודים יוקרתי המקנה ידע משפטי מקיף ונועד לקידום הקריירה לתפקידי ניהול בכירים.

לסיכום, אם אתם רוצים ליהנות מקריירה משגשגת ומקידום מהיר בעבודה, לימודי משפטים הם הדרך הנכונה והמתאימה ביותר עבורכם.