כותרת
> C;
1/1
לימודים

לימודי תעודה - כך תהפכו למטפלי CBT

נהריה לימודיםפורסם: 21.04.23 , 09:02ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בעידן הנוכחי אנחנו רואים עליה חדה בפניה לקבלת טיפול מקצועי, ריגשי. אם בעבר התמודדות נפשית הייתה משהו שעדיף לשמור רחוק מהעין, הרי שהיום, לשמחתנו, אנחנו רואים איך רבים בוחרים לשתף בתהליך הטיפול אותו עברו בשביל להצליח לחיות חיים טובים ומלאים יותר. בין אם אתם מטפלים מקצועיים המעוניינים להרחיב את מעגל הידע שלהם, בין אם אתם אומנים ואנשי מקצוע בתחומים אחרים, אשר מביטים בעניין אל עבר עולם הטיפול, אנחנו נשמח לסייע לכם ולהפוך את החלום לפרקטיקה מקצועית יישומית. טיפול CBT הפך בשנים האחרונות פופולארי ומבוקש בקרב חוגים הולכים וגדלים. אם אתם מחפשים כלים חדשים שיעשירו את הטיפול שלכם, הרי שאנחנו כאן כדי לעזור לכם להגיע למטרה הזו בהצלחה.

כמה מילים על הטכניקה עצמה

עם לידתו של המחקר הפסיכולוגי, הניסיון היה להבין מה הגורמים שעלולים להוביל להתפרצות של מחלות בנפש, מה הגורמים שמשפיעים על הסבל של האדם והאם יש דרך לרפא את הכאב. הטענה הייתה כי חלקים משמעותיים מנפש האדם נכנסים לסוג של תבנית מחשבתית בגיל צעיר ותפקידו של הטיפול הפסיכואנליטי, זה למצוא את הדרך לספר את הסיפור מחדש ודרך הצלילה לעבר, לשפר את תחושותיו של המטופל היום.

אבל, עם השנים, הרי שאנחנו יכולים להצביע על נקודות חלשות בתיאוריה הזו. ראשית, משום שלא תמיד החפירה בעבר בהיכרח נותנת לנו מענה רלוונטי למתרחש היום, שנית, לצד הטיפול הריגשי המעמיק, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו, האם יש לנו כלים מקצועיים שיכולים לעשות שינוי מיידי עכשיו? למשל, אם יש מטופל אשר בעברו מספר אירועים מטלטלים ולא פשוטים, הסובל היום מבעיות שינה קשות. האם אנחנו רוצים לחפור בעבר? או שמא, זה הזמן לתת לו את הכלים להצליח לישון טוב יותר כבר בחודש הקרוב. מטרתו של טיפול CBT היא לשפר את התחושות של המטופל דרך שינויים בהתנהגות.

איך הטכניקה מקבלת ביטוי בשדה הטיפולי

CBT טיפול יכול להיות מענה משלים או מענה בלעדי, למי שסובלים ממגוון של קשיים רגשיים. לצורך ההמחשה, אם אנחנו מטפלים בילדה הסובלת מחרדה חברתית, אנחנו יכולים לנסות להתחקות אחר ההתנהגות שלה ביום, יום ולנסות למצוא סדרת פעולות חדשה, אשר תעזור לה למצוא דרך חדשה להתמודד עם האתגר החברתי המלווה אותה לאורך השנים. נניח שבמקום לברוח למכשיר הנייד בזמן מפגש עם חברות מהכיתה, נעזור לה להחליט כי בכל פעם כאשר היא מרגישה קושי, היא תנסה לעשות משהו אחר, אשר בהדרגה, יאפשר לה להתמודד עם המתרחש בצורה טובה יותר בכל פעם.

העבודה כמובן לא מתחילה ונגמרת בפגישה אחת, מדובר על תהליך טיפול אשר יכול לקחת מספר מפגשים עד שנצליח להגיע לתוצאות בעלות אימפקט משמעותי.

למה חשוב ללמוד עוד בשביל להפוך למטפלים מצויינים

מעבר לכך שכעת אתם יכולים ללמוד CBT טיפול במסגרת המוכרת על ידי המל"ג וליהנות משורה נוספת בקורות החיים, מעבר לעובדה כי המערכת בנויה כך שמצד אחד, תוכלו ליהנות מלימודים מעשיים לאורך תהליך ההכשרה לצד מערכת גמישה, המתאימה גם לבעלי משפחות ולמי שעובדים לצד הלימודים, אלא, תקבלו עוד ארגז כלים משמעותי שיהפוך אתכם מטפלים טובים יותר בסופו של דבר.

ידע הוא כוח והוא מנוע צמיחה אדיר. אם אתם רוצים להרחיב את השירותים אותם אתם מעניקים בקליניקה שלכם, אם אתם רוצים למצוא את הדרך לתת למטופל כלים חדשים כדי להתמודד עם שלל אתגרים, הרי שזה הזמן לפנות ללימודים מסודרים ולהכיר לעומק את שיטת הטיפול הזו.

קרדיט תמונה: UNSPLASH