כותרת
> C;
1/1
עיריית נהריה

לירושלים יש את ממילא, לתל אביב את שרונה, ליפו את כיכר השעון ולנהריה? יש את הגעתון!

נהריה עיריית נהריהפורסם: 13.01.21 , 18:48ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

״הגעתון והשדרוג שלו זוכים ליחס מיוחד אצלי - ולכן החלטתי להתחיל מיד בעבודות. אני חושב שהרחוב הזה באמת ובתמים הוא אחד מסמלי העיר", אמר רה"ע רונן מרלי.

רחובה הראשי של העיר נהריה, בירת הגליל, סבל מהזנחה במשך שנים. עכשיו יוצאים לדרך חדשה, משקמים את מה שנחשב לאחד הסמלים המובהקים של העיר. מעט מאוד ערים בעולם עובר במרכזן נהר, נהריה קיבלה את המתנה הזו. אבל כל מה שקורה מסביב למתנה, לא ממש נעים לעין. ראש עירית נהריה רונן מרלי, רוצה להפוך את הסמל האולטימטיבי של העיר, למשהו שימשוך אליו תושבים מנהריה, מחוץ לנהריה ובעיקר יחזיר לעיר את החן שהיה לה.

בימים אלה החלו עבודות שדרוג רחוב הגעתון שבמרכזו עובר נחל הגעתון. פרויקט שיושקעו בו מיליוני שקלים. רחוב הגעתון ילבש פנים חדשות. בין היתר ישוקם ויוחלף קו המים, יטופלו תשתיות לאורך הרחוב, כאלה שהונחו לפני עשרות שנים, יוחלף ריצוף המדרכות המיושן ויוצבו פינות ישיבה מונגשות. כמו כן יעבור הרחוב שדרוג וחידוש כל מה שגובל בגעתון עצמו.

"הגעתון היה מקום שהיינו מגיעים אליו עם ההורים לא פעם אחת, כמה פעמים בשנה", אמרה השבוע רבקה מתל אביב. חנה מנהריה הוסיפה: ״הגעתון היה גאווה של נהריה במשך שנים - והגיע הזמן להחיות אותו".

"הגעתון יעבור שדרוג״, קבע מרלי שנתן את האות לתחילת העבודות. "לצד פרוייקטים רבים אחרים ברחבי העיר ביניהם גם פארק נחל סער, שנחשב למגה פרויקט, הטיילת המרהיבה לאורך החוף, הגעתון והשדרוג שלו זוכים ליחס מיוחד אצלי ולכן החלטתי להתחיל מיד בעבודות. אני חושב שהרחוב הזה באמת ובתמים הוא אחד מסמלי העיר. באתי לשנות, באתי לקדם את העיר הזו ואני אמשיך בכל הכוח".

מרלי משוכנע כי הגעתון הוא בעל פוטנציאל תיירותי עצום. ״החיבור הטבעי בין הגעתון לטיילת ולרצועת החוף מאפשר לנו לתת לתושבים ולמבקרים מבחוץ, לרבות תיירים מחו"ל חוויה שמעטות הערים בעולם אשר יכולות לתת".

העבודות יימשכו במהלך השנה הקרובה, אבל בסיומן יוכרז הגעתון כמי שחזר לחיים חדשים. בעלי העסקים והמטיילים ברחובות ירגישו את השינוי בפרנסתם.

הדמיה של הגעתון: עיריית נהריה