כותרת
> C;
1/1
ספורט

לראשונה המרוץ 'לרוץ ביחד' 2019

נהריה ספורטפורסם: 19.06.19 , 14:04ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ביום שבת ה 15.6.19 יצא לדרך לראשונה המרוץ 'רצים ביחד' בסימן אחדות ודו קיום.

כ-350 רצים הגיעו לשכונה החדשה בכפר מזרעה וסיימו בשדות, לא לפני שעברו מסלול החוצה את הכפר ואת קיבוץ עברון והשדות המשותפים של שתי ה'שכנות'.

רצים ביחד הראשון הינו מרוץ חברתי שמטרתו ליצור חיבורים, הכרויות ושיתופי פעולה רב תרבותיים בין יהודים וערבים בכל הגילאים ומכל הדתות תוך כוונה לקדם את תחושת היחד, הקירבה, השותפות והחיים המשותפים של כולנו בגליל המערבי ובארץ בכלל.

לרוץ ביחד", הוא מיזם ריצה שנועד לחבר בין תרבויות שעובדות יחד ומתגוררות זו לצד זו.

מרוץ שמחבר בין כפר לקיבוץ, בין ערבים ליהודים, מוסלמים, נוצרים, דרוזים, בין בני אדם שרוצים לחיות יחד ורוצים לרוץ יחד למען עתיד טוב יותר, כפי שאמר ראש מועצת כפר מזרעה, פואד עווד.

הוגה המרוץ הוא שגיא שלו שהקים את הגן הדו לשוני בעברון הפועל מספטמבר 2018.

שגיא שלו: "הקמת הגן הדו לשוני נועדה ליצור חיבור יומיומי בין שכנים ובין תרבויות ודתות שונות כך שנוכל להכיר זה את זה, לחזק זה את זה, להסיר פחדים ומחסומים, לייצר קירבה וכבוד הדדי ולגדל את ילדנו לתוך מציאות מקבלת, סבלנית וסובלנית יותר.

מטרתו של המרוץ נועדה לחזק את כל אלו ובנוסף לגיוס תרומות למען המשך הפעלתו ואחזקתו של הגן הדו לשוני".

שרונה שלו מאדרנלין, אחת מיוזמות המרוץ ספרה על- כיצד נולד הרעיון: "הכל החל כאשר שגיא שלו, אבא בגן הדו לשוני ביקש ממני להיצטרף לעניין באמצע חודש מרץ.

נעשתה פגישה משותפת של חלוקת העבודה, נוצרה וועדת היגוי של כפר מזרעה ועברון והתחלנו לעבוד במלוא המרץ.

כאשר אנו מגייסים בין היתר את ראשי מועצת מטה אשר והכפר שמיד בשמחה עזרו בכל מה שיכלו.

החזון הוא שמרוץ זה יהפוך למסורת באזורינו".

כפי שכתב שגיא בדף הפייסבוק לאחר המרוץ:

"החסימות מתחת לאקוודוקט (אמת המים) במזרעה פונו, שערי הקיבוץ ניפתחו ו-350 רצות ורצים השתתפו: מוסלמים, יהודים, נוצרים, דרוזים, מבוגרים, צעירים וטף יצאו לדרך.

"עם קריאתכם פוסט זה הייתם מבינים כמה נרגש שגיא כאשר בזמן קצר ללא הרבה פרסום הגיעו רצים מכל האזור ומכל הארץ.

הגיעו מראש העין, חיפה, חדרה ומקומות נוספים, הכל למטרה אחת טובה, לרוץ ביחד מראה על יחסי שכנות וחברות טובים.

בסיום המרוץ חיכו בעלי תפקידים מהמועצות וחילקו לרצים מדליות, נערך טקס מרגש כאשר ראש מועצת מטה אשר, משה דוידוביץ ולצידו ראש מועצת כפר מזרעה עמדו ואמרו כמעט את אותן המילים: "אנו נמשיך לחיות ביחד ולגור ביחד וליהנות האחד מהשני".

בתום חלוקת הגביעים לפי קטגוריות התקיים הפנינג רב תרבותי גדול עם דוכני אוכל ממגוון התרבויות, מוסיקה, פינות הפעלה ויצירה לילדים ועוד.

אפשרויות תרומה לעמותת חיים ביחד בהעברה בנקאית ישירה לעמותת "חיים ביחד עברון מזרעה".

חשבון 5735

בנק הפועלים

סניף 168

בצ'קים: לפקודת עמותת חיים ביחד עברון מזרעה.

כתובת למשלוח הצ'ק: עמותת חיים ביחד עברון מזרעה, קבוץ עברון ד.נ. גליל מערבי 2280800

לידי יעקב טלמון.

יוזמי המרוץ סיפרו שבזמן כה קצר התגייסו אנשים שבלעדיהם לא היה ניתן לקיים את המרוץ ולהם מגיעות התודות:

תמיר נוימן ומספנות ישראל על הגביעים ועל כל התמיכה בגן הדו לשוני, ליטל מן על הכנת הלוגו המדהים, עתר טורנוא וקורון פטיסירי על השקיות לערכות, אולמי ורונה על החולצות המדהימות, מטמנת עברון ולבית הדפוס bdigital על העזרה במימון הפרסום, הלל - על הסיוע בהקמת רשת הצל, חברי תנועת הנוער 'העובד והלומד' מזרעה על העידוד, העזרה והאווירה המדהימה שהבאתם, נערים של עברון ולכל חברי הקיבוץ על ההכוונה, העזרה, הקמת הבמה וחלוקת המים, רוכבי ברמד שליוו את הרצים, לילדי בית הספר גוונים ומזרעה על הכנת מחזיקי המפתחות, לניסים אורן על ההגברה בזינוק, לצוות מדריכי בית הספר לכדורגל מזרעה, לבנות המעורבות החברתית במזרעה, למועצת מזרעה ולכל התושבים על התמיכה, ההתגיסות, הארוח, העבודה וההשקעה הרבה ימים ולילות, תוך כדי הצום של חודש הרמדאן.

למען הצלחת המרוץ, למועצת מטה אשר על התמיכה, הנכונות הרבה והסיוע להצלחת המרוץ, לחברי עמותת חיים ביחד, לילדים ולהורים של הגן הדו לשוני.

ליעקב טלמון מעמות חיים ביחד עברון מזרעה, לשרונה על המקצועיות, ההפקה, העבודה ימים ולילות, על כל האדרנלין שהבאת איתך.

לכל צוות הרצים ביחד על השותפות, עבודת הצוות המדהימה, על היכולת לקבל, להכיל לארגן ועל כל היחד לאורך הדרך שאיפשר לחבר שתי שפות לדרך אחת משותפת למען הווה ועתיד טובים יותר.

צילום RITVO PHOTOGRAPHY

צילום RITVO PHOTOGRAPHY
 

 

צילום RITVO PHOTOGRAPHY
 

 

צילום RITVO PHOTOGRAPHY