כותרת
> C;
1/1
אירועים

לרוץ ברוח טובה ה-7

נהריה אירועיםפורסם: 06.04.22 , 10:24ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

מעל 1,300 רצים כבשו את הנעמן ביום שישי, ה-1 באפריל 2022 באירוע "לרוץ ברוח טובה".

השנה מחלקת ספורט של מטה אשר הובילה את המרוץ בשיתוף פעולה מלא עם המחלקות במועצת מטה אשר, כאשר המון גופים נרתמו למען התרומה לבעלי צרכים מיוחדים.

אייל רייז, סגן ראש המועצה ואחראי תיק החינוך הנחה את הבוקר הקסום במזג אוויר נפלא.

לראשונה במקביל נעשו פעילויות בהתנסות בספורט הפראלימפי (ספורט נכים).

במרוץ היו שלוש קטגוריות, 10 ק"מ, 3.5 ק"מ, ו-1 ק"מ במסלול חדש כאשר המרוץ אכן נעשה ברוח טובה.

בשנת 2021, עקב הקורונה נדחה המרוץ לסתו ולמרות הסמיכות של המרוץ האחרון ומרוצים אחרים שהתקיימו ביום שישי, הגיעו רצים רבים מכל הסביבה.

על המסלול פגשנו משפחות שלמות, ילדים מגיל 3 ועד גיל 80.

כמו כן התייצבו על קו הזינוק כ-500 ילדים מבתי ספר מהגליל המערבי ובמיוחד ממועצת מטה אשר, בתי ספר: גלים, חורשה, בצת, חופי הגליל ואחרים.

כ-40 קבוצות ריצה מרפאל, וידה כושר לחיים של מריה נחבס, מהקריות 'זר לא יבין' של אורן הוז, 4fitness בהנהלת דן קוני ונמרוד אלימלך, Be together , מהקיבוצים והמושבים שבסביבה ורבים אחרים.

הנחה את האירוע בחן, אייל רייז סגן ראש המועצה.

משה דוידוביץ, ראש מועצת מטה אשר אמר: "אף אחד לא יעצור את רוחנו", עוד הודה לכל הרצים.

את המקצה השני הזניקה מריה נחבס שעזרה עם קבוצתה בהקמת המרוץ.

את המקצה העממי הזניקה אורלי סוטו גבישי, מנכ"לית ניקוז נחלים גליל מערבי שבעצמה רצה.

אמין סאלח היה אחרון המזניקים אשר בא באופן מיוחד להיות שותף והזניק את בעלי הצרכים המיוחדים מאתגרים וכיוונים.

גל מנצור, מנהל מחלקת הספורט מתנ"ס מטה אשר אמר: "כמיטב המסורת ,התקיים השנה מרוץ "לרוץ ברוח טובה" במטה אשר בפעם השביעית, אחרי תקופה מורכבת, שמעט הרחיקה בנינו השנה, לדעתי בגליל לא נישאר עסק אשר לא תרם.

המרוץ עבר מהיחידה להתנדבות למחלקת הספורט, המרוץ התקיים בסתיו אך החלטנו לקיימו שוב בתאריך המקורי שלו בצמוד ליום המעשים הטובים.

ההמונים שהגיעו הזכירו לכולנו את הרוח האיתנה של מטה אשר, דבר לא עוצר את הרוח הטובה הזאת, את המחויבות, הנחישות להיות כאן אחד בשביל השני.

להתקדם ולקדם ביחד שלל פעילויות לצעירים ובוגרים עם מוגבלות ובני משפחותיהם לאורך כל השנה.

אני מאחל שהחיבור והכוחות העצומים שפגשנו ופגשתי במרוץ ימשיכו עם כל אחד ואחת מאתנו וילוו אותנו לאורך כל השנה.

נמשיך לממש את אהבת הספורט, אהבת הטבע ואהבת האדם.

עוד הודה לכל העושים במלאכה ובמיוחד לגבע ברקאי, מריה נחבס, יעקב דוגמא ושרי רות יוסף שהובילו את האירוע, לתורמים שתרמו להצלחת המרוץ; להנהלת המועצה והעומד בראשה, משה דוידוביץ, עובדי המרכז הקהילתי והמועצה על כל מחלקותיהם.

תודה לכל הרצים והתורמים שהתגייסו למען מטרה חשובה זו.

למתנדבים הרבים של מרכז צעירים ומכינת רבין אדמית, לפייסרים של קבוצת שי לחיים, מתנדבי הנעורים של עין המפרץ, לעמותות כיוונים ואתגרים ועוד רבים וטובים.

למועדוני הריצה באזור.

תודה לבתי הספר המיוחדים, הארגונים והעמותות של אנשים עם מוגבלות שהגיעו ותרמו ליצירת חיבור מיוחד זה: למנהל הספורט ומרכז הפועל, לרשות ניקוז ונחלים גליל מערבי, לרדיו 99.5, מילואות-גליל, ימא, ברמד, חניתה מתכת, חניתה אייברי דנינסון, שטראוס, בית האריזה כברי, תנובה, די.ג'י מהקריות בר פורטל, מסעדת טומאהוק ואולמי סנדרין ל-Nature valley על חטיפי הבריאות, עומר צור – "AIRWORKS.

במקביל למרוץ נערכו פעילויות שאורגנו ע"י ספורטאי ומאמני מרכז שיקום וספורט איל״ן חיפה, נתנו הסברים והתנסות בענפי הספורט הפראלימפי- כדורסל בכיסאות גלגלים בישיבה על כיסא הספורט המהיר, בוצ׳ה שהוא ענף ייחודי הדורש דיוק וחשיבה טקטית, כדורגל לקטועי גפה המשוחק עם קביים, ואתלטיקה ללקוי ראייה ועיוורים.

מאות ילדים ומשתתפים עברו בתחנות, שיחקו והתנסו בספורט הייחודי, קלעו לסל בישיבה, קפצו על רגל אחת עם הקביים ובעטו לשער והתהלכו בזוגות ב"חושך", במדשאות הופעלו מאות ילדים בענפי ספורט שונים ומשחקי נופש מגוונים.

את האירוע חתם טקס חלוקת פרסים, גביעים ומדליות, הפתעה נוספת חכתה לרצים – הגרלת פרסים יקרי ערך מתנת חברת גרמין ישראל.

ניפגש במרוץ חצי מרתון גליל מערבי בתאריך: 18.11.22 בבצת.

פרטים ימסרו בהמשך...

צילום RITVO PHOTOGRAPHY