כותרת
> C;
1/1
טיולים ותיירות

מאות עולים חדשים ביקרו לראשונה באגמון החולה

נהריה טיולים ותיירותפורסם: 22.12.20 , 12:03ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

כ-600 עולים חדשים הגיעו בשבוע שעבר לבקר באגמון החולה, לראשונה מאז עלו ארצה. את הביקור ארגנה עבורם תכנית אצי"ל (לעולים) של החטיבה לחינוך ולקהילה בקק"ל כחלק מפרויקט נרחב שמחבר את העולים החדשים לאתרים ולמורשת ישראל.


מרבית העולים הגיעו לארץ במהלך השנה האחרונה ונאלצו לחוות תקופה ארוכה של בידוד וזאת לאור משבר נגיף הקורונה, כעת הם יכלו לצאת וליהנות מחיק הטבע, תוך שמירה על ההנחיות והכללים.


מאות העולים, רובם דוברי רוסית וחלקם דוברי פורטוגזית, שהגיעו לאגמון (חולקו לקפסולות בהתאם לכללי התו הסגול) וערכו סיור מודרך בו קיבלו הסברים על ההיסטוריה של המקום, הצמחייה הייחודית והמגוונת וכמובן על עשרות סוגי בעלי החיים.

העולים נהנו גם מאטרקציית 'עגלת מסתור' - סיור בעגלה הרתומה לטרקטור, המאפשר תצפית קרובה על הציפורים ובעלי החיים בסביבתם הטבעית באגמון.


במהלך הביקור גם זכו העולים להתרשם מנדידת הציפורים באגמון ושמעו על מספר הרב של סוגי הציפורים הרבים שעוברים בו מדי חורף ובעיקר על העגורים והפלמינגו.


ניסים מגנגי ואלישבע אמסלם, נציגי חטיבת החינוך שארגנו את האירוע וליוו אותו, סיפרו כי העולים נפעמו מפלאי האגמון ומהנוף הגלילי שמסביב וציינו כי בעתיד ישמחו לחזור ולבקר בו.

צילום: קק"ל