כותרת
> C;
1/1
נהריה

מגוון פעילויות לקידום ענף השחמט בנהריה

נהריה נהריהפורסם: 07.08.19 , 11:19ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

העמותה לקידום השחמט בנהריה, קיימה בשבועיים האחרונים מספר פעילויות ברחבי העיר לשיתוף הקהילה והכרת ענף השחמט. זה החל בתחרות משפחות בשח שוודי, בה לקחו חלק שמונה משפחות מנהריה בהרכב: של מבוגר וילד. מטרתה של התחרות היא גיבוש משפחתי סביב תחביב משותף. בסיום התחרות הוכתרה כאלופה משפחת צינובוי.

יום השחמט הבינלאומי, צוין בתחרות נוקאאוט-בליץ שהתקיימה במתחם המפרש בטיילת נהריה. תושבים רבים שהגיעו למקום צפו בשחמטאים הצעירים, מציגים לראווה את המשחק שזוכה להצלחה עולמית. בנוסף, קיימו חברי העמותה פעילות למשפחות בגן הבוטני זואולוגי בשכונת רסקו, בה השתתפו ילדים, בני נוער ומבוגרים בשיעורי לימוד שחמט.

אולגה וולקוב, מנהלת מועדון השחמט: "הקמנו עמותה שמטרתה לקדם את ענף השחמט בעיר שלנו. מדובר גם בקידום ותמיכה בקבוצות ליגה ושחמטאים מצטיינים, לצד הדרכת שחמט לילדים ובני נוער. לשמחתנו מצאנו אוזן קשבת מצד ראש העיר, רונן מרלי, והדבר מאפשר לנו להרחיב את הפעילות ולשלב בה מגוון גילאים. במועדון חוגי שחמט לילדים ומבוגרים, תחרויות לצד מפגשים חברתיים של שחמטאי העיר. בנוסף מועדון רוטרי בעיר נרתם אף הוא לסייע לקידום השחמט בעיר, ותודתנו נתונה למשה זרקה, אבי סיגלר וראובן משכית, שתורמים רבות להצלחה של פיתוח התחום והבאתו לידיעת רבים בעיר. מועדון רוטרי הציב גם השנה בין יעדיו לתרומה ולפעילות בקהילה, את קידום בני הנוער בחוגי השחמט ולהרחיב את מעגל המשתתפים, על מנת להביא את מועדון השחמט בנהריה להישגים אישיים וקבוצתיים".

צילומים: עיריית נהריה