כותרת
> C;
1/1
תרבות ופנאי

מה לעשות עם הילדים בחופשת פסח?

נהריה תרבות ופנאיפורסם: 17.02.20 , 13:02ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

הורים רבים עדיין זוכרים בצורה חיה למדי את החופש הגדול ואת חופשת החנוכה, וכבר מגיעה חופשה ארוכה נוספת, כזו שמצד אחד מאפשרת לבלות עם הילדים זמן איכות אך מצד שני גם די מאיימת, כי שוב מדובר בכמה ימים שבהם אנו ההורים נדרשים להפוך לצוות הווי ובידור, ועל כן אם גם אתם החלטתם לא להושיב את הילדים כל היום מול הטלוויזיה, נראה שיש להציע חלופה, ואף כזו שהילדים ישמחו בה. מה עושים? את תדאגו - יש לנו כמה הצעות מהנות (וזולות) עבורכם.

קניות לצד הפעלות

לצד העובדה שיש לשעשע את הילדים, אין לשכוח גם אותנו ההורים, כי לא בכל יום מזדמנת לנו חופשה, כך שאם היא כבר מגיעה (או יותר נכון נכפתה), מוטב שגם אנחנו נהנה. מה עושים? יש לנו המלצה עבורכם: מוצאים קניון שווה שבין היתר כולל חנויות שוות ושבמקביל מציע פעילות לילדים. מחפשים המלצה? קניון סירקין מציע אטרקציות רבות לילדים לצד מיטב המותגים. מה למשל? עבור הקטנטנים ישנו מתחם פעילות מאובזר, עבור הילדים תמצאו משחקייה, לאורך החג מתקיימים שלל אירועים והפעלות, ישנו ג'ונגל החיות ואף מצוי מתחם נינג'ה שמיועד לילדים הגדולים.

יוצאים לנשום אוויר

מבקשים לנשום קצת אוויר צח? ובכן חג פסח ידוע במזג אוויר נעים שחבל לא לנצל, ועל כן מוטב לצאת לטייל. אינכם רוצים לצאת רחוק? תבדקו מה קיים ליד הבית. מספיק שתכינו סלסלת פיקניק, מטקות וכדור (או עפיפון) ופשוט תצאו לחורשה הקרובה. מבקשים ליצור מעט עניין? העניקו לילדים משימה, למשל לאתר חמישה סוגים שונים של עלים, לאסוף זרדים ולהכין מהם מובייל, לצייר על החול וכדומה. מלבד זאת טוב לדעת שיש לא מעט פעילויות בדרום, בצפון ובשלל יעדים ברחבי הארץ – כך שכל מה שנותר הוא לברר על הפעילויות הללו, ולהגיע!

שפים ליום אחד

בין אם בחג הפסח אתם נאמנים למצות ובין אם לא, היו בטוחים שהילדים מאוד ייהנו להכין שלל קינוחים ומאכלים שמושתתים על מצות - מתכונים שבמשך השנה פחות מכירים. כך למשל יהיה מאוד נחמד אם תכינו ביחד עם הילדים עוגת מצות (סוג של עוגת שוקולד מהירה), וכאשר היא תהיה מוכנה תארגנו שולחן ותזמינו חברים, או את סבא וסבתא (שלאחר מכן ימשיכו להעסיק את הילדים).

לישון מתחת לכוכבים

מחפשים פעילות שלוקחת יותר מכמה שעות? צאו עם הילדים לקמפינג. לאן? ראשית תבינו כמה רחוק מבקשים לנסוע, כמה ימים מעדיפים לשהות ומהן הדרישות מהמקום עצמו. לאחר מכן תנסו לצרף חברים שגם להם יש ילדים, כך שלכולם תהיה תעסוקה ותוכלו לסמן וי על פעילות משמעותית בזמן החג. כמו כן, מוטב לבנות תוכנית פעולה עבור כל יום. שנדגים? הכינו עצירה בדרך הלוך, אטרקציה שווה בדרך חזור, ארגנו "מצא את המטמון" ביעד עצמו ותארגנו ארוחת מלכים עבור שעות הערב.

רעיונות נוספים?

מה עוד? צאו לבקר בני משפחה, תבררו אודות פעילויות שמפעילה העירייה, ערכו קמפינג בסלון, תבחרו פרויקט ותשתפו בעשייה את הילדים (למשל לארגן גינת ירק) וכדומה. כמו כן, אל תשכחו בין לבין לקחת מצה עם שוקולד - השיא הקולינרי של החג.

תמונה מתוך: PIXABAY