כותרת
> C;
1/1
תרבות ופנאי

מופע מסכם של ים גליל מערבי

נהריה תרבות ופנאיפורסם: 27.07.21 , 11:10ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

במסגרת פסטיבל ים של גליל מערבי והמופע המשובח נהרו אלפים לחוף אכזיב כאשר כל הכבישים היו פקוקים ואנשים היו צריכים להגיע מסביב למופע אפילו דרך שלומי.

המופע המסכם ים של גליל מערבי, שהפך מזמן למסורת בגליל המערבי ומלווה בקונצרטים ופעילויות ספורט וטבע, השנה בחרו להביא את רדיו חזק של תיסלם שחוגגים 40 שנה מאז נוסדה.

במופע ניתן היה לראות שלושה דורות שמכירים את השירים ובעיקר את הדור השני שבאו להתרפק על הימים היפים והטובים כשלא הייתה קורונה.

הקהל שר יחד עם תיסלם: דני בסן- סולן הלהקה וממייסדיה, יזהר אשדות- מעבד, מלחין, גיטריסט, יאיר ניצני- פזמונאי וקלידן משתתף בקולות הרקע ובעיבוד, צוף פילוסוף- בסיסט ומשתתף בקולות ליווי, יושי שדה- גיטריסט ענק, סמי אבזרדל- מתופף.

בשנת 1981 הוציאה הלהקה את אלבומה הראשון והמצליח "רדיו חזק" למעשה כל השיתוף החל ב-79, יאיר ניצני ויזהר אשדות כתבו יחד את השיר 'רוקנרול' לדני סבן שהיה אז בצוות הווי חיל האוויר, הם הקליטו באולפן גל"צ את השיר ללא אישור של מנהל התחנה ומאז החלו לפעול כהרכב מסודר, ב-83 הם התפרקו.

ומאז התאחדו ב-1990, ב-2003 וב-2009 והספיקו להופיע גם עם שלמה ארצי.

11 בפברואר 2020 נפטר מנהל הלהקה, מירון רכטמן בגיל 75.

תיסלם עמדה לצאת באביב לסבב הופעות בארצות הברית, אבל עם פרוץ מגפת הקורונה שוב נדחה מסע הלהקה.

גם עליהם לא פסחה הקורונה ובאפריל 20 הוציאה שיר על המצב, שיר מחאה על המשבר, "איזה עולם משוגע". שיר קליט ומאד עכשווי.

אין ספק שהמופע היה מרגש! לראותם בכושר משמחים את הקהל הגדול שבא לצפות, מופע בעמידה ללא כסאות.

משה דוידוביץ, ראש מועצת מטה אשר הודה לכל האורחים שבאו מקרוב ומרחוק, למקום הקסום וסיפר שבספטמבר יגיע שלמה ארצי למופע באמפי לוחמי הגטאות.

צילום RITVO PHOTOGRAPHY