כותרת
> C;
1/1
נהריה

מחזירים את הצבע הירוק והצל לנהריה

נהריה נהריהפורסם: 03.10.19 , 13:29ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

כחלק מהחזון העירוני בתחום הסביבה, שמה לה הנהלת העיר החדשה כיעד להשיב את הנוף הירוק לנהריה. ראש העיר, רונן מרלי, הינחה את צוות מחלקת הגינון על ביצוע תוכנית נרחבת לנטיעת 1000 עצי צל חדשים. 352 ניטעו עד כה ועד לט"ו בשבט, תושלם נטיעת שאר העצים שיותאמו לאקלים של נהריה.

לצד זאת, מתבצע בימים אלה הליך לטיפוח, טיפול ותחזוקה של עצים קיימים ובשבוע שעבר התקיימה הכשרה לצוותי הגינון ולקבלנים העובדים עם העירייה בתחום. את ההכשרה העבירו אביגיל גלר, ממשרד החקלאות, ומיכאל ויינברגר, יערן קק"ל שפרש לאחרונה לגמלאות, וממשיך בעשייה החשובה לשמירה על הטבע. במסגרת ההכשרה ניתנו למשתתפים כללים וכלים לטיפוח ושמירה על עצים ותיקים וצעירים ולימוד דרכי הגיזום המתאימות לכל עץ, עם דגש על שמירת הבטיחות: מרחק מכבלי חשמל וטלפון וגיזום עצים בהתאם לעונות השנה לכל אחד מזני העצים הקיימים בעיר.

רונן מרלי, ראש העיר: "אני שמח ומברך על המהלך שנועד במסגרת החזון הסביבתי, להשיב את הצבע הירוק לנהריה. כחלק מהתהליך בוצעה ההכשרה המקצועית לצוותים האחראים על הגיזום על ידי צוות מנוסה בתחום, ואני בטוח שנראה שינוי משמעותי בנושא ממנו ייהנו כל תושבי העיר".

סגן ראש העיר, אייל וייזר המחזיק בתיק איכות הסביבה ציין, כי "להחלטה על גיזום מבוקר חשיבות רבה והנושא קודם גם במסגרת דיונים מקצועיים בוועדה לאיכות הסביבה בעירייה. החלטה זו מצטרפת להחלטה קודמת שקיבלה הנהלת העיר על נוהל לכריתת עצים בשטחים פרטיים וציבוריים, המחייב הגשת בקשה בנושא לוועדה לבניין עיר ופרסום הבקשה לציבור כדי לאפשר שיתוף ושמירה על הטבע וביצוע הכריתה רק במקרים בהם קיימת סכנה בטיחותית".

הכשרה לצוותים, צילום: עיריית נהריה