כותרת
> C;
1/1
טיפוח ויופי

מעצבת היוקרה מנהריה פיצחה את הנוסחה – לעיצוב שמלות מפוארות למידות גדולות

נהריה טיפוח ויופיפורסם: 27.10.19 , 12:34ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

עוד מימי ילדותה, היא ידעה כי היא רוצה להיות המעצבת הגדולה ביותר בכל הזמנים. כיום, חנין קוטור מנהלת סטודיו אקסקלוסיבי לשמלות יוקרה יחידות במינן – והיא ממשיכה להפתיע אותנו


בהיותה ילדה אי-שם בלבנון, חנין הקטנה הייתה מבלה את ימיה בצפייה בחברה הכי טובה של אימא שלה: מידי אירוע, מידי יום, היא הייתה מפתיעה את כולם בשמלה מפעימה בעבודת יד אישית שלה, שפשוט הוציאה את כל המילים מהפה.

"כן, החלום הזה בער בי מהרגע הראשון שראיתי את השמלות שלה", מספרת חנין בהתלהבות, "אני פשוט הייתי חייבת ללמוד איך לייצר כאלה שמלות, גם בשבילי וגם בשביל כל אישה שרוצה להיות יותר מיפה – שרוצה להיות מיוחדת".


אז איך הגשמת חלום למציאות?

"למדתי עיצוב אופנה מכל זווית אפשרית ורכשתי ניסיון בכל סלון כלות איכותי שיכולתי למצוא – כדי ללמוד את הטכניקות הכי נדירות, את הדברים הכי מיוחדים, שאוכל לשלב בעיצובים שלי יום אחד".

"אחרי שצברתי מספיק ניסיון, פתחתי את הסטודיו הפרטי שלי, כדי שאוכל לפנות מקום וזמן לכל הבנות".


מה את בעצם עושה ש"הבנות" מגיעות לסטודיו שלך

"הרבה נשים מגיעות אליי כל יום ומספרות לי שמצד אחד, הן כבר לא יודעות איפה לחפש שמלה שתשלים אותן באמת: או שהן מחפשות בהרבה חנויות והן לא מצאו כלום או שהן ניסו לעשות משהו אצל תופרת פעם, אבל הן פשוט כל כך התאכזבו מהתפירה שעשו בחוץ, שהן כבר מפחדות לעבור את התהליך הזה שוב.

אבל מצד שני, במזל טוב הן "בדרך לחופה" או שיש להן אירוע שהוא מאוד חשוב ללבן; שהן רוצות להגיע לשם ולהרגיש שהן ה'מלכות של הנשף'! ", היא מחייכת, "אז הן באות ורואות את העיצובים המושקעים שלי ואת הבדים האיכותיים ביותר שיש ואנחנו יושבות לדבר: אני מסבירה להן את כל התהליך, אני מראה להן את העיצובים המדוקדקים שלי, שאפילו כפתור או חוט אחד חס וחלילה לא במקום, את היצירתיות שמושקעת בהם ואת ההתאמה לגוף הלקוחה, ולאט לאט שב להן הביטחון ואנחנו ניגשות לעבודה".

איך בעצם מתבצע תהליך ההכנה של השמלה?

"יש לי הרבה שמלות שאני מעצבת מראש פרי דמיוני, שכל אחת היא One of a kind ומושקעת בה הרבה מחשבה. כל מי שבאה יכולה לבחור סטייל של שמלה או להביא לי רעיון שלה, ואז אני לוקחת לה מידות, אנחנו בוחרות את הבדים, אני מסבירה לה מהו הכיוון הנכון ביותר עבור הגוף שלה – כך שהשמלה תשב עליה בול, תדגיש את הגזרה היפה שלה, תבליט את מה שצריך ותכסה את מה שלא צריך – ואז השמלה יוצאת מהממת".


למה הכוונה ב"כיוון הנכון ביותר עבור הגוף שלה"?

"כל אישה יפה ומטופחת בדרך שלה, לכן יש להתאים לה את השמלה לפי מידות הגוף שלה, הגזרה האישית שלה, הבדים שיישבו עליה טוב ואופן סגנון החיתוך שלהם, כך שיחמיא לה הכי הכי. כל מי שמגיעה אליי, רוצה שמלה שתתאים לה באופן מושלם: שלא תתקמט, שלא תשמין, שלא תבליט את מה שלא צריך... אז בשביל זה אני פה – כדי לתפור לה בעבודת יד את השמלה שתתאים בול למידות שלה, לטעם שלה ולאירוע שלה".


באמת סיפרת לי שמצאת את הנוסחה לייצר שמלות פאר למידות גדולות...

"נכון", צוחקת, "אני מייצרת שמלות עבור כל אישה שאוהבת עיצובים ייחודיים ומפוארים, במידות קטנות, בינוניות וגדולות מזה שנים. בדיוק בימים האחרונים, התחלתי לחשוב על קולקציה חדשה שהיא רק למידות גדולות, לשנת 2020, שגם תמחיש לנשים כיצד השמלות יישבו עליהן, עוד לפני שהן מגיעות אליי: הרבה פעמים נשים מגיעות אליי עם תמונה של אישה רזה, בלי להבין שהשמלה לא יכולה לצאת אותו דבר עליהן – יש לערוך שינויים והתאמות – כך שהיא תהיה מושלמת על הגזרה שלה.

אישה שקונה במידות גדולות לא מוצאת הרבה שמלות מוכנות שיחמיאו לה באמת, לכן לפעמים יש לה הרבה חוסר ביטחון בנוגע לשמלות ולנראות שלה באירועים. כשהיא מגיעה אליי היא לא בטוחה, מפחדת מהתוצאה, חוששת שתסתכל במראה ותתאכזב מהמראה שלה וזה כואב לה בלב.

אני דואגת שהתוצאה שתקבל היא שמלה מדהימה ומקורית, שלא רק תיראה טוב – אלא שתיראה טוב במיוחד עליה ורק עליה, בדיוק לפי המידות, החיתוכים והצרכים של הגוף שלה".


חנין קוטור – מעצבת שמלות כלה ושמלות ערב מרהיבות ויוצאות דופן. היא מחכה לכן בסטודיו האקסקלוסיבי והאינטימי שלה, בשד׳ הגעתון 28, נהרייה. לאתר הרשמי

לאתר של חנין קוטור לחץ כאן

דוגמנית - ניקול מיסניק. צילום: Khalil Hader.

צילום: חנין איוב

חנין מעצבת השמלות

חנין מעצבת השמלות

חנין מעצבת השמלות