כותרת
> C;
1/1
סטיילינג ועיצוב הבית

מערכות מיזוג VRF: איך מערכת מיזוג אוויר מתקדמת משפרת את מיזוג האוויר בבית

נהריה סטיילינג ועיצוב הביתפורסם: 01.11.21 , 12:19ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

מערכות זרימת קירור משתנות, VRF, צוברות פופולריות ומשמשות כגרסה משופרת של מערכות מיזוג מרובות פיצולים, שכוללות חימום וקירור בו זמנית, כמו גם יכולת התאוששות חום.

מערכות מיזוג VRF מודרניות מגיעות עם כמה יתרונות עיקריים כגון בקרת טמפרטורה פרטנית וצינורות ממוזערים, ללא הצורך לשלם עלויות נלוות. הטכנולוגיה הכול-חשמלית הזו מורכבת מיחידת עיבוי חיצונית אחת, ויחידות פנימיות מרובות שמשרתות אזורים שונים, עם בקרות נלוות.

מערכות מיזוג VRF משיגות יחס יעילות אנרגטית גבוה מאוד בשיעורים של בין עשרים עד שלושים אחוזי יעילות יותר ממערכות מיזוג אוויר רגילות, עקב פעולת עומס חלקי וטכנולוגיית התאוששות חום.

הפעלת מערכות מיזוג VRF

מערכות מיזוג VRF הן מערכות מיזוג אוויר חדשניות. המונח VRF מציין את יכולת המערכת לשנות ולשלוט בזרימת הקירור באמצעות סלילי אידוי מרובים על מנת לספק בקרת טמפרטורה פרטנית באזורים שונים.

באמצעות הרחבה ישירה חלק ממחזור הקירור הבסיסי, מערכות מיזוג VRF מעבירות את החום מהחדר ישירות לסלילי מאייד. אמצעי העברת החום במקרה זה הוא קירור, שמספק חימום וקירור לאזורים שונים עם פחות אנרגיה בהשוואה למערכות מיזוג אוויר סטנדרטיות.

קירור וחימום מקביל באזורים שונים

מערכות מיזוג VRF משמשות כמערכות מיזוג מרובות פיצולים, שמחברות יחידות פנימיות מרובות עם יחידת עיבוי חיצוני מרכזית אחת, והן מספקות חימום וקירור בו זמנית, והתאוששות חום באזורים שונים, כמו למשל:

ערכות VRF משמשות כמערכות מרובות פיצול, המחברות יחידות פנימיות מרובות עם מכלול יחידת עיבוי חיצוני מרכזי אחת, המספקות חימום וקירור בו זמנית, עם יכולת התאוששות חום.

סוגי מערכות מיזוג VRF

קיימים שני סוגים שונים של מערכות מיזוג VRF:

קירור אוויר. מערכת שכוללת מספר מדחסים מחוברים ללולאת צנרת קירור. יש להקדיש תשומת לב מיוחדת לבחירת הציוד במקומות עם תנאי טמפרטורות גבוהים.

קירור מים. מערכת שכוללת מספר מדחסים שמחוברים ללולאת מקור מים, שמאפשרת התאוששות חום בין יחידות המדחס.

אוורור מבחוץ

יחידות אוויר חיצוניות עם יכולת התאוששות אנרגטית משמשות לאספקת אוורור מוסתר ישירות לחלל או ליחידה הפנימית, בהתאם לצרכי זרימת האוויר הנדרשת לכל חלל.

מערכות מיזוג VRF דורשות הרבה פחות שטח תקרה בהשוואה למערכות מיזוג קונבנציונליות, מכיוון שיש צורך להתאים רק צנרת קירור ואוורור חיצוני.

התאמה מחודשת של יישומים

מערכות מיזוג VRF מתאימות מאוד ליישומים מחדש בבניינים ישנים, מכיוון שניתן להוסיף אותן או להחליף ציוד קיים במרחב מוגבל, במקום בו יש כיום צינורות מוגבלים, או מערכת מיזוג אוויר ללא צינורות.

מערכות מיזוג אוויר מתקדמות אלו מציעות את הטכנולוגיה שמאפשרת למדוד את צריכת האנרגיה בכל יחידת אידוי, מה שמתגלה כיתרון משמעותי להעדפת התקנת מערכות אלו בבתים גדולים במקומות ציבוריים ומסחריים, בהשוואה למערכות מיזוג אוויר סטנדרטיות שאינן מאפשרות את התאמת מיזוג האוויר בהתאם לצרכים הפרטניים של כל אזור.