כותרת
> C;
1/1
נהריה

מקזבלנקה להמבורג עם קרן אח"י

נהריה נהריהפורסם: 03.01.22 , 13:25ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

קרן אח"י, בשיתוף מתנ"ס נהריה, ערך בשבוע שעבר כנס "משואה ועקירה לתקומה", במידעטק נהריה.

הכנס 'קזבלנקה המבורג' הוא מחווה למעפילי אקסודוס והפעם הנושא היה של יהדות צפון אפריקה/מרוקו, טוניס, צרפת- והגעתם במקום לישראל להמבורג בהדגשה שהערבות ההדדית שהייתה על האוניות לאורך כל תלאות המסע בין 4500 המעפילים עד הגעתם למולדת.

אותה ערבות הדדית שנמצאת בין הנאמנים בקרן אח"י.

את הכנס הוביל עודד סורוקה שסיפר על החיילים הבודדים, שכאשר הם מסיימים את הצבא נוצר מאין חלל. בשנים האחרונות הבנו שאין אנו נותנים להם את הכלים להתמודד עם החיים אחרי השרות בצה"ל, קרן אח"י נותנת מעטפת לחייל הבודד וכאשר הוא מסיים צבא הוא מקבל את הליווי לדברים משמעותיים שיעזרו לו לקדם עצמו בחיים, הדאגה לעצמאות כלכלית אישית.

לאחר ארבע שנים בהם מובילה קרן אח"י שינוי בתחום הליווי האישי לכל ינוער בסיכוי', חייל בודד, וחייל בודד משוחרר- מגיל ההתבגרות ועד פרנסה יציבה. עודד סורוקה, ממקימי אח"י רואה זאת כמטרה לאומית לתת ליווי אישי וארוך טווח.

כל קריאה לשיתוף פעולה מלא בין כל הגורמים בתחום.

לאחר הקמת כפר אח"י לערבות הדדית על 60 דונם שהיו מחנה בריטי, בהמשך מעברת פרדס חנה וניסיון כושל לבי"ס מקצועי- הוחלט בקרן אח"י להקים מכינות אח"י לחיים בכל הארץ לטובת החייל הבודד המשוחרר, כבסיס לחיים.

בשנה האחרונה, קרן אח"י הצליחה להביא חיילים בודדים משוחררים לרכוש דירה בנהריה.

את המשכנתא הם מכסים ע"י השכרה לשני חיילים בודדים בשירות –כל אחד בחדר עם ליווי מלא ויצירת המשכיות של ליווי גם לאחר השחרור.

קרן אח"י בחרה להקים בית לחייל הבודד בנהריה.

מנהיגות בעשייה- במורשת אמיר מי-טל ועודד חי שנפלו למען מדינת ישראל.

.

קרן אח"י, אשר פועלת משנת 2005 הוקמה ע"י עודד סורוקה, בכדי להוות 'בית' ל'נוער בסיכוי' וחיילים בודדים לכל דבר ובעיקר בנושאי הכשרה והעסקה.

הקרן מקיימת פעילויות וסמינרים שונים שנעים בין הדרכות יומיות ועד חודשים ספורים תוך יצירת חיבור בין גופים עסקיים מהמובילים במשק, המעוניינים בכוח אדם נאמן ואיכותי לטווח ארוך.

לפני כשנה נמצא בית מגורים עם 10 חדרים למגורי החיילים. בליווי ההקמה של בית אח"י עומדת בהתנדבות מלאה רחל ישראלי שמנהלת את קשרי הסיוע למען בית אח"י נהריה.

קרן אח"י מארגנת את כל הדרוש ללווי מלא כפי שנוהגת כל משפחה בילד האישי שלה.

כמו כן, מקימה הקרן את סיירת אח"י לעסקים.

חברה מובילה בכל תחום במשק שמעוניינת להכשיר ולהעסיק את החייל הבודד עבורה ועבור לקוחותיה וספקיה.

בגליל המערבי נרתמו 'מתחת לאלונקה' החברות המובילות בגליל, ברמד מעברון, חברת פורמקס תעשיות עץ בע"מ למטבחים מגדל תפן, חברת יבולי הקורן מחניתה, חברת מילופרי, חברת הדלק 10, חברת הגז 'גזגל' ואחרים.

עודד סורוקה מדגיש: "לאחר ההבנה שאותו חייל בודד יכול היה בקלות שלא להתגייס מהארץ וגם מחו"ל, אנו מצדיעים לחיילים הבודדים באשר הם ובגלל זה מקימים בכפר אח"י את מרכז ההנצחה והמורשת לזכר החיילים הבודדים שנפלו במערכות ישראל מלפני קום המדינה ועד היום.

אנו מזכירם למשל את חנה סנש וצנחני הישוב ולוחמי הבריגדה כחיילים בודדים שעזבו את משפחתם בארץ לפני קום המדינה והתגייסו מערבות הדדית להילחם בנאצים באירופה ולהישאר שם ללא שם בכדיי לסייע לניצולי השואה להגיע לספינות המעפילים ולעלות לארץ ישראל.

באירוע נכחו: מעפילים מהאקסודוס שהיו נערים או בבטן אימם, נאמני מפעל ברמד, חיילים בודדים, נאמני אח"י פעילים כמו מורדי אלפסי מנהריה, דדי אלימלך נשיא רוטרי העתידי אשר סיפר את הסיפור המשפחתי האישי שלו בליווי חייל בודד וחשיבותו.

את הסרטונים והמצגת הוביל אריה איתמר, מעפיל שהיה בן 8 על האקסודוס והוא מוביל מזה 4 שנים את הטור הימי מתוך חמשת טורי מסע ההצדעה לחייל הבודד, מ'שואה לעקירה לתקומה' שהפך למסורת שנתית.

את הכנס חתם בברכה נציג עמותת אקסודוס צבי חצקוביץ- שהיה בבטן אימו על האקסדוס ונולד בהמבורג ביום כ"ט בנובמבר- יום ההכרזה באו"ם של הקמת מדינת ישראל.

בתאריכים 1-2 למאי יוביל אריה איתמר( 83) יחד עם אחרים את מסע ההצדעה ה-5 שהופך להיות מסורת שנתית של "מצעד החיים הישראלי", כל המעוניינים יכולים לפנות ולהצטרף למסע באופן אישי, משפחתי או קבוצתי, מישוב, אקדמיה או עסק כלשהו.

למסע יצטרפו קהילות מרחבי התפוצות.

תמונה פותחת : נאוה סיפרפאל יוצרת הפסיפס באדיבות בית אח"י. צילום RITVO PHOTOGRAPHY